Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
Посилання:
Time 19:37 - 21-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Ирина Марковская
Скиньте посилання будь ласка.
Time 20:01 - 19-02-2018
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Чотириногі помічники міліціонерів

Time Додано: субота, 18 жовт. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

Для співробітників міліції собака не просто друг, вона – бойовий товариш. У світі поки що немає таких машин, які могли б краще за спеціально навчених псів шукати наркотики, тіла загиблих людей, вибухівку – кажуть кінологи. Крім цього чотириногі помічники беруть участь у більшості затримань. Вони допомогли розкрити не один злочин.

Чотириногі помічники міліціонерів

Віталій Янчук, начальник ПЦС Бердичівської МВ УМВС.

« В Бердичівському міськрайвідділі ДСО нараховується 9 службових собак. Три працюють в м. Бердичеві, а шість в кінологічному центрі м. Житомира. За дев’ять місяців цього року за допомогою службової собаки було розкрито 17 злочинів.»

Це - багаторазовий призер всеукраїнського конкурсу «Кращі за професією», вихованець старшого вожатого кінологічної служби Житомирської області Максима Лисенко Лорд. У 2006-му році Лорд був першим серед всіх службових собак в області, а в 2004-му та 2005-му – кращим серед державних служб охорони. Лорду сім років. Через рік-два він піде на заслужений відпочинок, але залишатиметься на державному забезпеченні до кінця життя. До речі, зараз «зарплата» Лорда становить сто двадцять гривень на місяць, плюс «уніформа» - два повідка та один намордник щороку. Так проходить захват підозрюваного. Вівчарка збиває людину з ніг, відпускає одразу по команді. Лорд, незважаючи на те, що захват був тренувальний, отримав справжню травму.

Для виконання таких завдань службовій собаці потрібно пройти курс підготовки у кінологічному центрі службового собаківництва. Сюди вони потрапляють чотиримісячними цуценятами. Спеціалісти обирають майбутніх учнів за наявністю у собаки «апорта» - тобто зацікавленості у пошуку предметів, а також відсутністю страху перед людьми. Перші шість місяців тренувань – такий собі курс молодого бійця – собака вчиться виконувати базові команди. Далі – навчання за спеціальністю. Їх тренують за трьома напрямками: караульна служба, робота у групі затримання та розшукова робота (пошук наркотичних речовин, вибухівки). Загалом у розпліднику близько ста собак. Більшість з них вівчарки, але є і ротвейлери та спаніелі. Останні відомі своїм надзвичайним нюхом застосовуються у розшукових роботах.

Вівчарці Барону тільки дев’ять місяців, при проходженні смуги перешкод студент хвилюється. Його старший товариш Малиш з легкістю долає навіть висоту зросту людини. Одного разу Малиш йшов по сліду сім кілометрів пересічною місцевістю і вивів міліціонерів на квартиру, в якій переховувався злочинець.

Є у роспліднику і справжній ветеран – Буран. Він брав участь у рятувальних операціях у Косово. Слухається лише свого хазяїна, без нього кінологи випускати собаку з вольєра не ризикнули.

Підійшов час обіду. Сьогодні в меню – ячна каша з яловичиною. Одна собака за місяць з’їдає два мішки крупи. Зважаючи на розмір державної виплати на пес, до речі у Житомирській області вона найнижча в Україні, прогодувати сімдесятикілограмову вівчарку досить важко.

Вбивства, пограбування, пошук людей – у розкритті будь якої з цих справ велику допомогу надають кінологи із своїми вихованцями. Серйозна робота спеціалістів – вихователів плюс відмінне природне чуття собак – ось секрет успіху дуету кінолога і його чотириногого помічника.

Автор Алла Губко

Камера Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0