Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Чотири роки у районному будинку культури діє театр “Мельпомена”

Time Додано: четвер, 18 бер. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

Театр — це місце, звідки можна сказати світові багато добра, говорив свого часу Микола Гоголь. Наприкінці березня люди, котрі плекають старовинне мистецтво лицедійства, відзначатимуть Міжнародний день театру. Це свято буде четвертим для одного з колективів районного будинку культури. Називається він “Мельпомена” - іменем однієї з дев’яти муз, що вважається покровителькою театру.

Чотири роки у районному будинку культури діє театр “Мельпомена”

Олена Якимчук, режисер народного театру “Мельпомена”: Коли ми ставили виставу “Бояриня” Лесі Українки, нас запросили на день театру до обласного центру творчості. Нас попросили підготувати вітання. Там серед інших героїв була задіяна Мельпомена. З тих пір театр носить її ім’я і це нам дуже допомагає”.

За чотири роки свого існування актори представили Бердичівщині 2 великі вистави і 4 дитячі казки. За правилами, над постановкою кожного твору режисер має працювати рік, каже Олена Якимчук. Але в “Мельпонени” справи йдуть швидше, тому що більшість акторів працюють на ниві культури. Щосереди вони збираються на репетиції, залишаючи буденні справи, аби жити життям своїх героїв. Попередньо вчать напам’ять багато текстів. Але це неважко, запевняють актори.

Алла Криванич, акторка театру “Мельпомена”: “Театр в моєму житті є завжди, це стан душі і саме життя. Його не можна обрати, бо він обирає нас”.

Олена Рябко, акторка театру “Мельпомена”: “Це задоволення, особливо коли гарний колектив, коли в ньому гарні стосунки, коли чудовий керівник”.

Олені Рябко більше до душі комічні персонажі. Адже змусити людину посміхнутися, на думку акторки, значно важче, ніж довести до сліз. Проте у п’єсі Старицького “По-модньому” акторка не надто весела: її хочуть видати заміж за нелюба.

Експресивна та імпозантна маманя, вона ж Алла Криванич, працює художнім керівником у Слободищенському будинку культури. Найбільше щастя, говорить жінка, це відчувати підтримку і розуміння своїх глядачів. Заради їхніх оплесків варто викладатися на всі сто. Навіть під час репетицій.

Ролі для акторів випадково не обирають. Аби втілити певний образ, слід і самому мати певну схожість із своїм героєм.

Алла Криванич, акторка театру “Мельпомена”: “У цьому спектаклі в мене роль авантюристки. Мені вона подобається, бо я не люблю “сірих мишей”. Таких персонажів мені нецікаво грати. У житті я намагаюсь бути такою ж феєрично, як і на сцені”.

Наталя Северенчук свою кар’єру починала на Чуднівшині, згодом стала працювати у Бердичівському районі. Акторкою стала мимоволі, жартома говорить жінка. Будучи художнім керівником, не виходити на сцену не можна.

Наталя Северенчук, художній керівник РБК, акторка театру “Мельпомена”: “Ще театру як такого не було створено, коли ми вже ставили невеличкі сценки. Це було початком майбутнього театру”.

Поштовх до розвитку “Мельпомени” дала Олена Якимчук. “Режисер повинен мати душу поета і волю адмірала”. До цієї відомої фрази жінка додає: аби досягти успіху, слід бути ще й психологом та мати організаторські здібності. Наразі колектив працює над п’єсою Михайла Старицького “Циганка Аза”.

Олена Якимчук, режисер народного театру “Мельпомена”: “Буде задіяно майже 50 чоловік. Нині вже розпочато “застольні” репетиції, текст перед нами, ролі майже розподілено. Буде велика масовка. Треба дивитися, щоб кожна людина підходила під роль”.

Окрім “Мельпомени”, у районному будинку культури є ще один театральний колектив. Конкуренція між ними творча, каже Олена Якимчук, а на її ниві виникає сильне мистецтво.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0