Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

чні Бердичівського аграрного ліцею взяли участь у національному етапі міжнародного конкурсу Intel Isef.

Time Додано: середа, 03 бер. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

Він спрямований на розвиток науково-інженерної творчості дітей і проводиться за одинадцятьма категоріями. Бердичівляни змагалися в екологічному напрямку, який складається з трьох етапів.

чні Бердичівського аграрного ліцею взяли участь у національному етапі міжнародного конкурсу Intel Isef.

Ірина Вікулова, викладач-методист Бердичівського професійного аграрного ліцею: “Перший етап – це заочний конкурс – які роботи проводили, які висновки зробили. Нам сказав директор НЕНЦу, що всього було заявлено 300 робіт, з них на першому етапі обрали 127. Із Житомирської області було заявлено 8 робіт, три – з нашого аграрного ліцею”.

Ліцей представляли Станіслав Проворкін, Ігор Логінський та Ольга Андрухова. Діти готували наукові проекти на тему забруднення у Бердичеві повітря, води та ґрунтів. Ігор досліджував, як впливають на стан атмосфери автомобілі.

Ігор Логінський, учасник конкурсу “Intel ЕкоУкраїна-2010”: “Я був координатором цього збору інформації. Мені допомагали друзі, які розподілилися на групи. Вони рахували кількість автомобілів, що проїжджають через перехрестя в місті. Інша група ходила в автосервіс і спостерігала за дослідженнями на вміст шкідливих речовин у вихлопі автомобіля”.

На конкурсі у Києві було надзвичайно багато різних людей, інтелектуальний рівень яких не міг не вразити, розповідають учні. Чимало учасників займаються науково-пошуковою діяльністю із п’ятого класу, а в журі були кандидати наук, професори та доценти. Бердичівляни на подібних заходах уперше, тож як захищати роботи, здебільшого дізнавалися прямо на місці.

Ольга Андрухова, учасниця конкурсу “Intel ЕкоУкраїна-2010”: “Там було багато дітей, людей, які не мали відношення до конкурсу. Наше журі хотіло подивитися, як ми володіємо матеріалом і наскільки ми вміємо спілкуватися з людьми. Спочатку було трохи страшно, але ми багато розповідали, думаю, непогано. Треба було пояснювати матеріал так, щоб було зрозуміло і дорослому, і дитині”.

Ірина Вікулова, викладач-методист Бердичівського професійного аграрного ліцею: “На дітей було велике навантаження. Вони сім годин стояли і захищали свої проекти. Будь-хто міг підійти і запитати: а що за робота у вас, а що ви в ній досліджували? Тоді ми телефонували у санстанцію, щоб отримати якомога точні дані по забрудненням”.

Потім були ще сесійні засідання, на яких слід було відповідати на питання журі. Справилися непогано, кажуть учні, проте їм забракло належного знання англійської мови, а їхнім проектам — технічної вигадки та інженерної “родзинки”. Володіння мовою необхідне тому, що фінал конкурсу проходить в Америці серед дітей різних країн.

Своїх науковців у ліцеї відзначили грошовими преміями і навіть вітальний плакат у коридорі почепили. Сподіваються, що наступного року поталанить більше. Над цим працюватимуть і діти, і педагоги.

Зинаїда Шедловська, заступник директора з навчально-виробничої роботи: “Ми маємо спільну мету – не тільки підготувати кваліфікованих робітників, а й сприяти тому, щоб діти могли самостійно самоствердитись, стати успішними в нашому житті і у своїй роботі”.

Автор: Інна Поктилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0