Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

чні Бердичівського аграрного ліцею взяли участь у національному етапі міжнародного конкурсу Intel Isef.

Time Додано: середа, 03 бер. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

Він спрямований на розвиток науково-інженерної творчості дітей і проводиться за одинадцятьма категоріями. Бердичівляни змагалися в екологічному напрямку, який складається з трьох етапів.

чні Бердичівського аграрного ліцею взяли участь у національному етапі міжнародного конкурсу Intel Isef.

Ірина Вікулова, викладач-методист Бердичівського професійного аграрного ліцею: “Перший етап – це заочний конкурс – які роботи проводили, які висновки зробили. Нам сказав директор НЕНЦу, що всього було заявлено 300 робіт, з них на першому етапі обрали 127. Із Житомирської області було заявлено 8 робіт, три – з нашого аграрного ліцею”.

Ліцей представляли Станіслав Проворкін, Ігор Логінський та Ольга Андрухова. Діти готували наукові проекти на тему забруднення у Бердичеві повітря, води та ґрунтів. Ігор досліджував, як впливають на стан атмосфери автомобілі.

Ігор Логінський, учасник конкурсу “Intel ЕкоУкраїна-2010”: “Я був координатором цього збору інформації. Мені допомагали друзі, які розподілилися на групи. Вони рахували кількість автомобілів, що проїжджають через перехрестя в місті. Інша група ходила в автосервіс і спостерігала за дослідженнями на вміст шкідливих речовин у вихлопі автомобіля”.

На конкурсі у Києві було надзвичайно багато різних людей, інтелектуальний рівень яких не міг не вразити, розповідають учні. Чимало учасників займаються науково-пошуковою діяльністю із п’ятого класу, а в журі були кандидати наук, професори та доценти. Бердичівляни на подібних заходах уперше, тож як захищати роботи, здебільшого дізнавалися прямо на місці.

Ольга Андрухова, учасниця конкурсу “Intel ЕкоУкраїна-2010”: “Там було багато дітей, людей, які не мали відношення до конкурсу. Наше журі хотіло подивитися, як ми володіємо матеріалом і наскільки ми вміємо спілкуватися з людьми. Спочатку було трохи страшно, але ми багато розповідали, думаю, непогано. Треба було пояснювати матеріал так, щоб було зрозуміло і дорослому, і дитині”.

Ірина Вікулова, викладач-методист Бердичівського професійного аграрного ліцею: “На дітей було велике навантаження. Вони сім годин стояли і захищали свої проекти. Будь-хто міг підійти і запитати: а що за робота у вас, а що ви в ній досліджували? Тоді ми телефонували у санстанцію, щоб отримати якомога точні дані по забрудненням”.

Потім були ще сесійні засідання, на яких слід було відповідати на питання журі. Справилися непогано, кажуть учні, проте їм забракло належного знання англійської мови, а їхнім проектам — технічної вигадки та інженерної “родзинки”. Володіння мовою необхідне тому, що фінал конкурсу проходить в Америці серед дітей різних країн.

Своїх науковців у ліцеї відзначили грошовими преміями і навіть вітальний плакат у коридорі почепили. Сподіваються, що наступного року поталанить більше. Над цим працюватимуть і діти, і педагоги.

Зинаїда Шедловська, заступник директора з навчально-виробничої роботи: “Ми маємо спільну мету – не тільки підготувати кваліфікованих робітників, а й сприяти тому, щоб діти могли самостійно самоствердитись, стати успішними в нашому житті і у своїй роботі”.

Автор: Інна Поктилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0