Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
Вибачте за помилки. Вже наболіло.....
Time 17:13 - 17-07-2018
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
А, вода текла по Пушкінській 3 ...
Time 17:10 - 17-07-2018
Вода по годинах може повернутися до Бердичева вже з 16-го липня. Причина – зупинка єдиного виробника рідкого хлору  «ДніпроАзоту».
Chatbox Roman Babych
От так новина! 6-й рік в будинк ...
Time 09:53 - 16-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Члени Бердичівського виконавчого комітету ухвалили проект бюджету міста на 2009-й рік

Time Додано: п'ятниця, 09 січ. 2009, 06:00 ( більше 9 року назад )

Проект бюджету Бердичева на 2009-й рік розглянули члени виконавчого комітету. Як зазначила начальник фінансового управління Алла Пацата, однією з передумов збільшення його дохідної частини, є зростання протягом року мінімальної заробітної плати – від 605-ти до 669 грн. Надходження по інших статтях доходів фахівці запланували на рівні фактичних показників минулого року. Обсяг доходів спеціального фонду міського бюджету складатиме 26 млн. 930 тис. грн., бюджету розвитку – 18 млн. грн.

Члени Бердичівського виконавчого комітету ухвалили проект бюджету міста на 2009-й рік

Алла Пацата, начальник міського фінансового управління: «Обсяг доходів загального фонду міського бюджету на 2009-й рік без урахування міжбюджетних трансфертів складає 50 млн. 923 тис. грн., тобто збільшений на 2,7 млн. або 5,7 % проти планових показників Мінфіну на 2008-й рік.»

Видаткова частина бюджету, підкреслила Алла Пацата, як і минулого року, носить соціальну направленість: 90 % її обсягу складають витрати на освіту, охорону здоров’я, соціальний захист, культуру. За інформацією головного фінансиста міста, обсяг видатків бюджету Бердичева на 2009-й рік становить 130 млн. грн.

Алла Пацата, начальник міського фінансового управління: «У тому числі 103,3 млн. грн. по загальному фонду. По спеціальному фонду 26,9 млн. і по бюджету розвитку 18,1 млн.грн. Враховуючи обмеженість ресурсів бюджету та з метою забезпечення коштами першочергових соціальних видатків (зарплата, стипендії, пенсії, допомоги), у проекті бюджету на 2009-й рік передбачено скорочення інших поточних видатків, окрім видатків на енергоносії, медикаменти, перев’язочні матеріали, продукти харчування - у середньому на 30 %.»

Керівники бюджетних установ та організацій мають привести у відповідність із коштами, закладеними у міському бюджеті, штати працівників, наголосив Бердичівський міський голова. Щодо витрат, то їх повинні скоротити їх на 20 %. Місцеві очільники освітянської, медичної, спортивної та культурної галузей, доповіли, якою вони бачать оптимізацію, виходячи із розміру фінансування.

Анатолій Терефеєв, головний лікар Бердичівської ЦМЛ: «73 % фінансування від потреби - ми ж розуміємо, що це за цифра... При тому, що ця потреба є мінімум. Попередньо підрахувавши, ми дійшли висновку: потрібно скоротити 205 чоловік.»

В освіті є можливість зменшити фонд заробітної плати на 14 %, у спорті все оптимізували, як могли, вже давно. У відділі культури замислюються над підняттям оплати за навчання у художній та музичній школах та запровадженням цілої низки відповідних заходів.

Олена Петрівська, начальник міського відділу культури: «Думаю, зокрема, назріває питання про встановлення плати за відвідування музею історії Бердичева для іногородніх та закордонних гостей. Наш музей працює виключно безкоштовно, мабуть він єдиний такий в Україні.»

В умовах існуючої кризи занепокоєння керівництва міста та фінансистів викликає надходження основного бюджетоутворюючого джерела – податку з доходу фізичних осіб. Його питома вага у доходах загального фонду бюджету на 2009-й рік складає майже 73 %. І хоча податківці завірили, що план із наповнення бюджету виконають, Василь Мазур такого оптимізму не розділяє. Чого лише варта, каже, інформація Центру зайнятості, згідно якої рівень безробіття у Бердичеві зріс удвічі і становить 4 %. Як повідомив керівник Центру Микола Коваль, нині у місті нараховується майже 3,5 тис. безробітних. До того ж удвічі впали надходження до Фонду зайнятості.

Микола Коваль, директор міського Центру зайнятості: «За останні 2 місяці ми відчуваємо, що надходження значно скоротилися. Коли ми раніше за місяць отримували 500-550 тис. грн., то за останні 2 місяці - 250-300 тисяч. Тобто надходження зменшилися удвічі, а безробіття удвічі зросло.»

Нині міський голова бачить 2 головних напрямки у роботі, яка повинна вестися у Бердичеві відповідними службами.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Перший напрямок - наповнення бюджету. Треба якомога бережливіше ставитися до платників податків. Корову, яка дає молоко, треба доглядати і оберігати... Абсолютна підтримка бізнесу! Друге питання - раціональне, економне використання тих коштів, що надходитимуть до бюджету.»

Усі повинні зрозуміти, підкреслив Василь Мазур, не буде надходжень – припиниться фінансування. До того ж, наголосив він, керівники бюджетних установ мають засвоїти: розмір фінансування їхніх організацій протягом року збільшуватися не буде.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0