Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Червоногірці - проти розміщення автостоянки між житловими будинками

Time Додано: вівторок, 08 лип. 2008, 06:00 ( майже 10 років назад )

Бути чи не бути автостоянці між двома житловими багатоповерхівками? Щоб внести ясність у це питання, мешканці будинків 297 по вулиці Червона Гора та 2-А по вулиці Братів Міхеєвих запросили на свої збори представників Бердичівського виконкому, міського комунального житлового підприємства № 3 та замовника будівництва. Спочатку проблему обговорювали в групах, які незабаром об’єдналися.

Червоногірці - проти розміщення автостоянки між житловими будинками

Вєра Крилова, мешканка будинку № 297 по вул. Червона Гора: “Тут проходитиме дорога, а ще автостоянка буде збудована. У нас настільки страшна ситуація! Там проходить міжреспубліканська траса, її трошки розвантажила об’їзна дорога, а то весь час: день і ніч — був гуркіт, дихати не було чим. А тут — знову дорога. Сказали, що дерева зріжуть, які ми посадили, щоб було чим дихати. А де ж нашим дітям подітися, коли за 3 метри від майданчика — дорога?”

Збори почалися з емоційних вигуків червоногірців. Їх хвилює теперішнє та майбутнє прибудинкової території. Великовантажний транспорт під час зведення ще одного 120- квартирного будинку для військовослужбовців зруйнував подвір’я. Старий дитячий майданчик теж понівечений. Від мови жестів учасники зборів перейшли до ділових паперів. За планом, каже замовник, дорога тут буде однозначно.

Віктор Чорний, інспектор інженерно-технічного нагляду Подільського управління капітального будівництва МО України в Житомирській області: “Будинок, відповідно до державних норм, повинен бути забезпечений дитячими майданчиками, під’їздами, в тому числі — і для пожежних: на випадок надзвичайних ситуацій. Такі встановлюються відповідними будівельними нормами на певній відстані, щоб пожежні зі своїми автомобілями та спецзасобами могли евакуювати людей із балконів 10 поверху, тобто, повинні дістати до 26 метрів. Було прийнято архітектурне рішення: закільцювати пожежний заїзд навколо цього будинку, так як пожежна дорога не може бути тупиковою”.

Мешканці Червоної Гори задоволені втручанням міської влади у вирішення проблеми. Діалог із представниками управління капітального будівництва, кажуть вони, подає надію.

Станіслав Заховаєв, мешканець будинку № 297 по вул. Червона Гора: “Усі заступники, яким я дзвонив від імені мешканців будинку

№ 297, - їхні телефони мовчали. А архітектура грубо відповіла: ми не будемо займатися цим питанням. В. К. Мазур надіслав представників, і ми майже вирішили це питання. Заспокоїли мешканців. Так як було незрозуміло: буде дорога чи ні? Виявляється, вона потрібна для мешканців. І ми домоглися того, що реконструюють наше подвір’я“.

Михайло Гайченя, заступник начальника управління містобудування та архітектури: “Є вимога мешканців 297-го будинку щодо благоустрою прилеглої території. Думаю, що спільними зусиллями буде й це питання вирішено. А саме: поставлені малі архітектурні форми, що був дитячий майданчик як біля одного будинку, так і біля іншого“.

Як кажуть, «надія вмирає останньою». Але червоногірці сумніваються у міцності обіцянок будівельників.

Станіслав Заховаєв, мешканець будинку № 297 по вул. Червона Гора: “Ми ще точно не впевнені, чи буде тут автостоянка, тому що підрядники, які будують, говорять одне, а роблять інше. Два роки тому, коли вони будували, говорили, що у нас не буде сміття, нам не будуть заважати, а вийшло все зовсім по-іншому“.

Найбільшим скептикам інспектор інженерно-технічного нагляду порадив:

Віктор Чорний, інспектор інженерно-технічного нагляду Подільського управління капітального будівництва МО України в Житомирській області: “Якщо вони сумніваються у правильності проектних рішень, у висновках державної експертизи, в наданих дозволах на будівництво, їм необхідно вибрати ініціативну групу, звернутися до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю, де знаходяться один примірник робочих креслень, висновок державної комплексної експертизи, висновок санстанції, висновок ДАІ».

Порушень державно-будівельних норм у проектній документації немає, запевнив Віктор Чорний.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0