Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Чергова група мешканок Бердичівського району отримала почесне звання «Матері-героїні»

Time Додано: четвер, 07 жовт. 2010, 06:00 ( більше 7 року назад )

Там, де вона бувала, ставало світліше, коли прала – виблискувало все навколо, якщо ж бралася співати – затихали у пошані солов’ї... Ці слова, мабуть, лише мільйонна частка з того, що сказано про єдину на світі – про матір. Отож не дивно, що роками сяяла й сяє Бердичівщина неповторним теплом й щирістю очей тисяч матерів, які дали життя Батьківщині, даючи життя новим поколінням.

Чергова група мешканок Бердичівського району отримала почесне звання «Матері-героїні»

У районному Будинку культури чергова група мешканок району заслухала Укази Президента України про присвоєння їм почесного звання «Мати-героїня». Тому, що холодного дня ці нагороди зігріють душі 44-х їхніх землячок, радіють посадовці. Те, що здійснили ці жінки, голова районної адміністрації Олег Шевчук та голова райради Юрій Михальчук вважають справжнім подвигом.

Олег Шевчук, голова Бердичівської РДА: «Сьогодні тут зібралися жінки, яким ми дійсно маємо подякувати за велику і надзвичайно відповідальну роботу – народження й виховання дітей, за турботу й материнську відданість. Саме у матері та сім’ї черпаємо ми життєві сили, саме сім’я допомагає нам долати негаразди, додаючи наснаги й натхнення. Споконвіку жінка-мати втілювала високі моральні риси, вона є виміром людяності, мудрості, любові. Ми розуміємо, що бути жінкою нелегко, адже вона створює навколо себе гармонію, дарує тепло, є берегинею домашнього вогнища, виховує дітей, працює, є активною у громадському житті. І все це робить одночасно.»

Юрій Михальчук, голова Бердичівської районної ради: «Ці нагороди, можливо, трохи запізнилися, але це трохи й добре: адже це значить, що вас у районі багато. Ми щорічно відзначаємо і нагороджуємо матерів, які народили 5 і більше дітей. Думаю, матеріальна допомога, що прийде до вас разом із цими подарунками, теж буде не зайвою.»

Укази про присвоєння почесного звання датовані ще листопадом й груднем минулого року та січнем 2010-го, дехто з жінок так і не дочекався урочистої миті, та життя висуває свої правила і присутні у Будинку матері й їхні рідні раділи нагородам, вважаючи ті за гідну оцінку свого життєвого шляху.

Марія Теслюк, отримала звання «Мати-героїня»: «Було нелегко виховувати дітей: недоспані ночі, щоденні труднощі як на роботі, так і вдома... Незважаючи на усі труднощі, наші діти виросли справжніми українцями – і трудолюбивими, і активними, і доброзичливими, і такими, які з повагою ставляться до людей. Шкода, що нині народжують мало, адже діти – то наше щастя, дароване нам Богом, наша надія і підтримка.»

Разом із посадовцями багатьох того дня вітали діти, онуки, правнуки.

Вони вже змалечку знали, що мають певні, під час нелегкі для дитини, обов’язки. Мабуть, тому не звикли розраховувати на когось, а пробивати собі дорогу самотужки. До останніх днів, кажуть, пишатимуться вони своїми матерями.

Микола Коваль, син «Матері-героїні»: «Це люди, які відбудовували країни після війни, які виграли війну, а потім виростили дітей... Вони віддали життя найсправжньому у світі – своїм дітям. Виховати дитину – то подвиг, виховати дитину у селі – подвиг удвічі героїчніший. Пішки до міста, три рублі у материній кишені, восьмеро дітей... Це дійсно подвиг із подвигів.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0