Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Через залиті підвали помешкань люди ледь не перекрили дорогу

Time Додано: субота, 03 жовт. 2009, 06:00 ( близько 8 року назад )

Дев’ятиповерхівку на вулиці Леніна, 53 підмиває вода і якщо не вжити заходів, будинок зруйнується повністю. Цього бояться його мешканці. У підвалах постійно вода, у воді – фекалії, без гумових чобіт не зайдеш, під’їзди сповнені смородом, а квартири — комарами. Терпець мешканців увірвався: вони вирішили привернути увагу громадськості та влади радикальним шляхом. Бо оббивання порогів та писання звернень, кажуть, не допомагає.

Через залиті підвали помешкань люди ледь не перекрили дорогу

Будинку тридцять років, старожили розповідають, що проблеми із затопленнями почалися невдовзі після здачі його в експлуатацію. Будівля просідає, стверджують жителі, на ній вже утворилася тріщина, яка стає дедалі більшою. Воду з підвалів відкачують, але вона з’являється знову. Мешканці сходяться на одному: тут взагалі не можна було будувати житло, і це, на їхню думку, пов’язано з ландшафтом місцевості.

Михайло Іванчук, мешканець будинку: «Під будинком тече річка і це всі знають. Ще у 1992 році наш будинок визнали аварійним, але ніхто нічого не робить».

Варвара Трохимчук, мешканка будинку: «Вода підмиває підмурівку, це ми у будівельників цікавились, фундамент дає усадку, відриває за собою цеглу».

Якщо вже збудували, то треба доглядати за будинком, говорять люди. У 80-х роках на численні скарги мешканців жек відреагував та зробив дренажну систему. Але вона, як показала практика, не поліпшила ситуацію.

Марія Репецька, мешканка будинку: «Зробили вони цей дренаж абияк, воду треба постійно відкачувати. Вона сама повинна уходити, якби система була нормальною».

У п’ятому жеку, на балансі якого знаходиться будинок, на проблему мають свій погляд. Раніше за внутрішньобудинковими мережами доглядав «Водоканал», пояснює головний інженер Олександр Камінський, а працівники «Житлосервісу №5» почали займатися ними лише з січня 2009 року.

Олександр Камінський, головний інженер ПП «Житлосервіс №5»: «Цей будинок опинився у найскладнішому становищі. Ми почали приводити інші будинку у порядок, а цей лишили наостанок, бо тут багато роботи. Протягом місяця шукали дренажні системи, знайшли та прочистили. Нині вода уходить».

Перекривати дорогу мешканцям не довелось: до них виїхали представники влади. У ході спілкування з’ясувалось, що причину підтоплень посадовці знають і частину відповідних робіт вже виконали.

Володимир Пономарчук, заступник Бердичівського міського голови: «Коли будували будинок, неподалік стояв колодязь. На цьому місці не можна було будувати. Хто пам’ятає зі старших, тут були вулиці, які йшли до річки. Але хтось дуже розумний поставив будинку поперед, через те їх і підтоплює. Тут повинна бути нормальна система дренажу та догляд».

Євген Білоусов, заступник начальника управління житлово-комунального господарства: «Сьогодні пожежною машиною прочистили дренаж, яку неможливо було зробити раніше через певні технічні причини, і вода зараз відходить потоком. Каналізаційну мережу замінили там, де це було можливо. Половина підвалу затоплена».

Відкритим лишилось питання мешканців, чому всі попередні роки не вживали заходів. Розійшлися на тому, що посадовці запевнили: як тільки зійде вода у підвалах і вони підсохнуть, роботи завершать. На все – термін у два тижні.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0