Через участь у змаганнях бердичівські каратисти готуються стати на захист добра

«Якщо ти знаєш себе і свого суперника – ти переможеш. Якщо знаєш себе, але не знаєш противника – то можеш програти. А якщо і себе не знаєш, то ніколи не переможеш». Цих слів, що належать давньокитайському генералу Сунь-Цзи, намагаються дотримуватися у клубі фудокан карате-до. Діє він 15 років на базі десятої школи, вихованці клубу є постійними учасниками та переможцями змагань різних рівнів. Одне з останніх досягнень спортсменів - успішна поїздка до Луцька на Кубок України з фудокан карате-до.
Вікторія Некца, вихованка клубу традиційного фудокан карате-до: «Наша команда занимает достойные призовые места. В этот раз я заняла первое место в разделе «Ката» и второе — в разделе «Кумите». Моими соперниками были сильные спортсменки, чемпионки Европы, обладательницы черных поясов».
За титул найкращих каратистів боролись понад сотня спортсменів з усієї країни, серед них – призери міжнародних змагань, чемпіони Європи та світу. Цей факт, і ще кілька об’єктивних причин завдавали труднощів нашим землякам.
Ігор Гвіздон, вихованець клубу традиційного фудокан карате-до: «Було дуже холодно, тому що напередодні згорів обігрівач. Нам правилами заборонено одягати під кімоно футболки, але на змаганнях нам дозволили це зробити. Так що усі виступили гірше, ніж зазвичай”.
Леонід Некца, керівник клубу традиційного фудокан карате-до: «Детям было трудновато, потому что соревнования проходили на тотаме. В разделе «Ката» тяжело было удерживать равновесие, мы ведь занимаемся на полу. Половину элементов не можем отрабатывать через отсутствие мягкого покрытия. Проблемы есть, но дети занимаются и закаляют себя».
Якби там не було, а Вікторія Некца, Ігор Гвіздон, Олександра Мишковська, Ольга Панасюк та Вікторія Чернявська привезли з Луцька три бронзових, срібних і золотих медалей. Чим поповнили свої й без того багаті колекції нагород. Також за підсумками змагань бердичівляни увійшли до складу збірної команди України.
Наразі вони продовжують опанувати техніку, мистецтво та філософію традиційного карате. Того стилю, що зберіг внутрішню динаміку роботи тіла. Керівник клубу Леонід Некца каже: аби виконати якусь технічну дію, треба дотриматись щонайменше 11 принципів. Цьому він і намагається вчити молодь, пояснюючи, що дух має переважати над тілом, і що насправді змагання не є головним головним у житті каратиста.
Леонід Некца, керівник клубу традиційного фудокан карате-до: «Соревнования - это один их этапов постоянной готовности защитить себя, защитить слабого, защитить добро».
Автор: Інна Покотилюк
Камера: Віталій Сінєльніков