Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Через потепління лід на річках став ще більш небезпечним

Time Додано: четвер, 13 січ. 2011, 06:00 ( більше 7 року назад )

Не дивлячись на нехарактерне для зимової пори потепління, любителів пробити у льодові ополонку та посидіти із вудкою, на Гнилоп’яті не поменшало. Бердичівські МНСники застерігають: для рибалок безпечною є крига, товщиною у 15-20 см. Окрім того, кажуть у райвідділі, відстань між пробитими лунками має становити не менше, ніж 5 метрів.

Через потепління лід на річках став ще більш небезпечним

Олексій Романюк, інспектор відділу наглядово-профілактичної діяльності Бердичівського РУ ГУ МНС: «Не можна пробивати біля себе дуже багато лунок. Це зменшує міцність льоду. Треба ловити рибу не дуже далеко від берега, який би там риба не клювала.»

Бердичівських рибалок не лякає нічого. Тим більше, кажуть вони, товщина льоду на Гнилоп’яті нормальна, сантиметрів 20. Звісно, біля берега менша, але ж і рибу ловити краще на глибині.

Сергій Григорович, рибалка: «Страху немає. Який можу бети страх, якщо лід товстий. Зазвичай, рибалки починають виходити на лід, коли його товщина десь 5 см. тоді, як він тріщить, страх є. Молоді тоді виходять, а пенсіонери ні.»

Анатолій, рибалка: «На чистому льодові то безпечно ходити, а по очерету небезпечно, бо там промоїни, ондатри плавають, джерела б’ють. Там можна провалитися. Біля берега теж можна, але там мілко. Якщо провалишся, то по коліна чи по пояс, можна вилізти.»

Вудка, наживка, теплий чай — це ще не все, що має брати із собою справжній рибак. Задля його ж безпеки, у рибалки завжди має бути чималий мотузок. Щоправда, у бердичівських ловців риби, він наявний не у всіх.

Андрій Іванович, рибалка: «У нас тут таке водоймище, що поруч рятувальна станція. То я із собою нічого не беру. Якщо ми їдемо в Київ чи на інші водоймища, то тоді беру, а так ні.»

Анатолій, рибалка: «У мене мотузок метрів 10-15 із собою у сумці є.»

Не лише завзяті рибалки ризикують життям, виходячи взимку на лід. Багато людей, які або полюбляють кататися на ковзанах, або просто прагнуть скоротити шлях, перейшовши річку, так чи інакше опиняються на кризі. І тоді, кажуть МНСники, все залежить від їхнього інстинкту самозбереження.

Олексій Романюк, інспектор відділу наглядово-профілактичної діяльності Бердичівського РУ ГУ МНС: «Якщо ви пішли на лід, треба спочатку знайти стежку або сліди, можливо, хтось до вас уже тут ходив. Якщо слідів немає, то потрібно знати, що найбільш крихкий лід там, де ростуть кущі, очерет, а також біля берега. Якщо ви йдете по льоду, то потрібно мати палицю і нею перевіряти твердість льоду.»

За останні два місяці зими ще не було трагічних випадків через необережне поводження на льоду. Чого не скажеш про минулорічну зиму. Тоді крига поховала 7 чоловік: четверо з міста, троє з району. Серед них, зазначають рятувальники, троє були у стані алкогольного сп’яніння.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0