Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бути обережними на льоду закликають рибалок рятувальники

Time Додано: вівторок, 05 січ. 2010, 06:00 ( майже 9 років назад )

Щойно річка вкрилась кригою, її поверхню вкрили рибалки. Любителі своєрідного екстриму, для яких підлідна риболовля — то полювання, спорт, відпочинок та захоплення. Щодня таких на Гнилоп’яті буває 50, а то і 150 чоловік, розповідають у пошуково-рятувальній службі на воді. Рибалок там тримають у полі зору, бо ті, буває, нехтують і морозом, і безпекою. Цього сезону рятувальники вже витягли з-під криги чоловіка, який мив у воді мотиля.

Бути обережними на льоду закликають рибалок рятувальники

Сергій Тютєрєв, начальник МКПРС на воді: “Мийщик мотиля примудрився провалитися у свою ж лунку. Ми його витягнули, зігріли, потім прийшов за своїм приладдям, дякував, але висновків для себе не зробив. У минулий сезон до нового року в нас було 3 випадки провалювання під лід, в тому числі 2 — за участю дітей. І п’ять після нового року, один взимку, і чотири, коли лід був тонким, - рибалки провалилися”.

Нині лід має товщину у 10-15 сантиметрів. Найнебезпечніша крига — на початку зими та навесні, коли її товщина не перевищує 5 сантиметрів, розповідають рятувальники. Перший і останній лід, за оцінками риболовів, є багатим на рибу, тож попри небезпеку, рибні мисливці ступають на нього.

Леонід вже понад 30 років рибалить у будь-який сезон. Взимку бере із собою мотузку та штирі, щоб у випадку провалювання під кригу можна було врятувати товариша і себе. А такі випадки на практиці риболова були.

Леонід, рибалка: “Сам виліз. Людей до цього місця пускати не можна. Треба обережно перевернутися на спину і потихеньку вилазити на лід. Після такого випадку охота до рибалки не відпала”.

Трохи менше, ніж Леонід, - протягом 25 років - у вільний час на кілька годин до річки вибирається риболов Микола. Приказка “Ловись, рибко, мала і велика” не завжди спрацьовує. Буває, кілька десятків окунів зараз упіймаєш, а буває — лише кілька штук котові на обід. Потрібна удача і сприятлива погода. Рибалки підмітили: якщо в атмосферному тиску різкі перепади, можна одразу змотувати вудочки.

Цього разу компанію батькові складає син Андрій. Приїхав на свята зі столиці — і теж на бердичівську Гнилоп’ять.

Андрій, рибалка: “Тут все-таки не така течія, як на Дніпрі, тому ризику трохи менше, та і річка менш глибока”.

Щодо безпеки під час риболовлі, чоловіки запевняють: перед тим, як зробити крок, вони перевіряють лід на міцність. Для цього мають спеціальне приладдя.

Микола, рибалка: “На глибину не йдемо, беремо з собою пішню, перед тим, як кудись ступнути, пробуємо”.

Андрій, рибалка: “З дитинства разом з батьком рибалити ходжу і цим питанням не переймаюся. Прийшов на річку, попробував: міцний лід — виходимо рибалити. Якщо ні — сидимо вдома”.

У пошуково-рятувальній службі на воді теж нагадують, що повинен мати із собою рибалка.

Сергій Тютєрєв, начальник МКПРС на воді: “Кожен професійний рибалка бере з собою мотузки, деякі ще рятувальний жилет беруть”.

Щоб не провалитися під кригу, треба ходити протоптаною стежиною, оминати місця, вкриті снігом, та вмерзлу рослинність. А основне правило, кажуть рятувальники, таке: на лід ходити не слід.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0