Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Боротьба з наркоманією - справа загальна

Time Додано: п'ятниця, 27 черв. 2008, 06:00 ( більше 10 року назад )

26 червня — Міжнародний день боротьби з наркоманією. За кожною з цих папок – чиясь доля, зруйнована шкідливими звичками. На думку медиків, вживання наркотиків для теперішнього і майбутніх поколінь становить собою не менш страшну небезпеку, ніж епідемія чуми, яка колись спустошила цілі країни. Наркоманія продовжує вражати людей у новому столітті. І масштаби її поширення зростають щороку.

Боротьба з наркоманією - справа загальна

Василь Складанюк, завідуючий наркологічним кабінетом ЦМЛ: “Ми маємо на обліку понад 200 хворих наркоманією. І приблизно така ж кількість осіб, які перебувають на профілактичному обліку, тобто вживають наркотики без ознак захворювання. Але, на жаль, це тимчасово, бо, якщо вони будуть продовжувати вживати наркотики, то рано чи пізно вони також стануть хворими наркоманією. Головне наше профілактичне завдання стосується роботи саме з цією групою обліку профілактичних осіб. Ми у цьому плані співпрацюємо з державними, релігійними та громадськими організаціями. Найближчим часом у Бердичеві буде введено замісну терапію".

Неофіційні показники в декілька разів вищі. Загрозливі цифри свідчать: наркоманія — соціальна трагедія. Найтривожнішим є те, що жертвами отруйного дурману стають молоді. За статистикою, їх - 70% від загальної кількості наркозалежних.

Тамара Ковалик, начальник відділу молодіжної та сімейної політики Бердичівського міськвиконкому: “Ми сьогодні працюємо не лише в молодіжних аудиторіях, у навчальних закладах міста, а й на вулицях, у паркових зонах міста, на стадіоні. І такі акції, як "Ехо", "Молодь проти наркотиків і СНІДу", "Хіп-хоп урбанія", футболи між реабілітаційними центрами України - все це спрямоване на те, щоб наша молодь, наші діти були здоровими".

Звичайно, наркоманами не народжуються. Ця біда може статися з будь-ким. Як свідчить статистика, часто - у підлітковому віці.

Тетяна Дячук, психолог Бердичівського міського ЦСССДМ: “Відбувається певна переоцінка цінностей, вихід з-під контролю дорослих. Відбувається набуття атрибутів дорослості. Це не тільки наркозалежність, а й тютюнопаління, як атрибут дорослості. Це бажання втекти від реальності. Звичайно, впливають і складні ситуації, які призводять до того, що дитина стає залежною. А також - схильність до ризику, відсутність емоційного тепла у домівці, занадто вимогливе виховання з боку батьків".

Наркоманія — страшна недуга. Вона руйнує не лише здоров'я, а й веде до морального спустошення. І нерідко змушує стати на слизький шлях, що, як правило, приводить за грати.

Сергій Недашківський, оперуповноважений ВБНОН Бердичівського МВ УМВС: “За 5 місяців 2008 року у Бердичівському міському ВБНОН на обліку знаходиться 396 осіб, які вживають наркотичні засоби, порушено 62 кримінальні справи, вилучено з незаконного обігу 1 кг. 637 г. макової соломки. Також вилучено 1 кг. 12 г. маріхуани, 23 мл. опію та 185 пігулок амфітаміну".

Серед зареєстрованих у місті наркоманів кожна четверта — жінка. Причини звернення до шкідливих речовин зазвичай банальні. А потім - безвихідь.

Анна, випускниця центру “Прорив-Перемога”: “Просто бажання цікавого, просто - спробувати, що це таке. Тому що багато про це говорять, багато є інформації, фільмів. І це все так гарно подають, показують цю ейфорію. Та не показують кінцевий результат: чим це все закінчується".

Антоніна, реабілітантка центру “Прорив-Перемога”: “Через наркотик я багато разів була на межі між життям та смертю, у мене був чоловік, із яким я розлучилася через наркотик, тому що не могла зупинитися, я втратила хорошу роботу: я - дизайнер комп’ютерної графіки. Неможливо поєднувати роботу та наркотик".

Алевтина, співробітник центру “Прорив-Перемога”: “Я - мати, у мене двоє дітей. Та мої діти при живій матері почуваються сиротами. І це головна проблема. Якщо є наркотик, то не може бути сім’ї, і ніколи не буде! Тому що це - залежність, у тебе самої немає сили волі, немає материнського почуття, обов’язку дружини - цього немає. Ти зневолена. Є просто фізична будова жінки. Та й жінкою практично неможливо назвати те, що з наркотиком".

Із наркотою розлучитися непросто. Як стверджують лікарі, картина захворювання у жінок більш важка, ніж у чоловіків.

Василь Складанюк, завідуючий наркологічним кабінетом ЦМЛ: "Наркотики у 100% випадків впливають на репродуктивну функцію жінки, тобто саме в цьому плані вживання жінкою наркотиків є загрозою не тільки для її здоров’я, а й для для майбутніх дітей. На жаль, це буває майже у 100%. Частково це виявляється одразу після народження дітей, як правило, це фізичні вади або психічні порушення. А у значній частині випадків це може проявитися через значно більший період".

Що може врятувати жінку від наркотиків? Повернути сенс життя, домівку, можливість кохати? Ці дівчата знайшли порятунок у вірі.

Наталія Кічігіна, директор жіночого реабілітаційного центру “Прорив-Перемога”: "Це духовна хвороба, духовна проблема. І зцілити повністю душу, тіло, дух може лише Той, Хто створив їх, тобто - Бог. Кожну дівчину, яка знаходиться в Центрі, а також і мене, врятував Господь. Я знаю, що є один шлях. Вихід є. І ми знайшли його. Якщо є така проблема у Вас чи Ваших рідних та близьких, то Ви можете звернутися, приходьте, ми все розкажемо детально. Служіння в церкві у нас проходять у четвер - о 18. 00, у неділю - о 10. 00 у кінотеатрі імені Фрунзе".

Колишні наркозалежні впевнені: з наркоманією потрібно боротися всім разом, а не поодинці, щоб уберегти молодь від небезпечного зілля.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0