Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Катеринка Катафєй
Щиро дякуємо за співпрацю!
Time 16:43 - 02-04-2018
У Бердичеві доводили, що «Мама, Тато, Я – спортивна сім’я!»
Chatbox Nady Gl
Вітаємо! Молодці :basketball:
Time 22:54 - 25-03-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

«Блокпост Пам’яті» побував у Бердичеві: аби протоптати стежину від Серця до Серця

Time Додано: п'ятниця, 24 бер. 2017, 15:32 ( близько 1 року назад )

Можна годинами приводити статистику загиблих у зоні АТО українських Героїв, можна слухати офіційні зведення про те, як минула та чи інша доба у Донеччині та Луганщині. А можна вмістом усього кількох десятків ящиків з-під гранат вразити у самісіньке серце, нагадавши йому, якщо забуло: у твоїй країні йде війна, а на ній, захищаючи твоє життя, свої життя віддають твої співвітчизники – коли старші, а коли на багато молодші за тебе. І коли ти чуєш фразу «за добу один загиблий», то цей один – цілий світ, в якому розчинялися радість, турботи, плани, щастя, сум, успіхи, прагнення. В якому розчинялися інші люди… Із цією метою й створився два роки тому волонтерський проект «Блокпост Пам’яті» – пересувна виставка, що побувала у Бердичівському гарнізонному Будинку офіцерів. Представили її ідейний натхненник «Блокпоста…» Павло Нетьосов та його колега й соратник Леонід Бондар.

«Блокпост Пам’яті» побував у Бердичеві: аби протоптати стежину від Серця до Серця «Блокпост Пам’яті» побував у Бердичеві: аби протоптати стежину від Серця до Серця «Блокпост Пам’яті» побував у Бердичеві: аби протоптати стежину від Серця до Серця «Блокпост Пам’яті» побував у Бердичеві: аби протоптати стежину від Серця до Серця «Блокпост Пам’яті» побував у Бердичеві: аби протоптати стежину від Серця до Серця

Сама назва виставки та її експонати повні символів. Блокпост на війні має особливу роль: він може виступити суворим контролером, а може – одним єдиним прихистком, для когось, можливо, останнім. Ящики на цій виставці зберігають пам’ять, на війні – боєприпаси, якщо з них висипати гранати і наповнити землею чи камінням, можна звести надійний блокпост.

Це невимовно важко – бути там, де ще вчора йшли запеклі бої, бачити обвуглене тіло людини, рідної української крові, тіло, настільки спотворене війною, що навіть цинічні мародери не зазіхнули на кулон чи браслет. Та куди важче, зізнаються Павло й Леонід, дивитися в очі рідних. Ті, здається, наважуються на неможливе – віддати для експозицій щось, що належало синові, чоловікові, батькові. Потім питають, чи можна забрати назад хоча би ремінь чи шеврон, далі забирають флягу чи шматок посвідчення. І так усе. Але в якусь мить наче освітлюються зсередини і, зрештою, таки віддають пакет пошуковцям. Настає момент істини…

Створення «Блокпоста Пам’яті» – справа рук та серця міжнародної Асоціації дослідників фортифікації «Цитадель». У Києві її підтримали Управління цивільного військового співробітництва Міністерства оборони України, Національний військово-історичний музей України, БФ «Стіна народної пам’яті». Тому, аби виставка приїхала до Бердичева, активно посприяли народний депутат України Олександр Ревега та міський голова Василь Мазур.

На таку велику кількість відвідувачів (школярі підходили до Будинку офіцерів протягом кількох годин) вони навіть не чекали, зізнаються супроводжувачі «Блокпоста…» Але воно й добре: адже понад усе своїм візитом вони хотіли прокласти надійну стежину від Серця до Серця. І, здається, гостям це вдалося.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0