Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Сергій Рудь
Такий чоловік, що скоїв вбивств ...
Time 21:41 - 21-01-2018
«Вітання із Бердичева» - ХІІ церемонія відзначення бердичівлян!
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:boon:
Time 15:29 - 21-01-2018
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

«Блокпост Пам’яті» побував у Бердичеві: аби протоптати стежину від Серця до Серця

Time Додано: п'ятниця, 24 бер. 2017, 15:32 ( 10 міс. назад )

Можна годинами приводити статистику загиблих у зоні АТО українських Героїв, можна слухати офіційні зведення про те, як минула та чи інша доба у Донеччині та Луганщині. А можна вмістом усього кількох десятків ящиків з-під гранат вразити у самісіньке серце, нагадавши йому, якщо забуло: у твоїй країні йде війна, а на ній, захищаючи твоє життя, свої життя віддають твої співвітчизники – коли старші, а коли на багато молодші за тебе. І коли ти чуєш фразу «за добу один загиблий», то цей один – цілий світ, в якому розчинялися радість, турботи, плани, щастя, сум, успіхи, прагнення. В якому розчинялися інші люди… Із цією метою й створився два роки тому волонтерський проект «Блокпост Пам’яті» – пересувна виставка, що побувала у Бердичівському гарнізонному Будинку офіцерів. Представили її ідейний натхненник «Блокпоста…» Павло Нетьосов та його колега й соратник Леонід Бондар.

«Блокпост Пам’яті» побував у Бердичеві: аби протоптати стежину від Серця до Серця «Блокпост Пам’яті» побував у Бердичеві: аби протоптати стежину від Серця до Серця «Блокпост Пам’яті» побував у Бердичеві: аби протоптати стежину від Серця до Серця «Блокпост Пам’яті» побував у Бердичеві: аби протоптати стежину від Серця до Серця «Блокпост Пам’яті» побував у Бердичеві: аби протоптати стежину від Серця до Серця

Сама назва виставки та її експонати повні символів. Блокпост на війні має особливу роль: він може виступити суворим контролером, а може – одним єдиним прихистком, для когось, можливо, останнім. Ящики на цій виставці зберігають пам’ять, на війні – боєприпаси, якщо з них висипати гранати і наповнити землею чи камінням, можна звести надійний блокпост.

Це невимовно важко – бути там, де ще вчора йшли запеклі бої, бачити обвуглене тіло людини, рідної української крові, тіло, настільки спотворене війною, що навіть цинічні мародери не зазіхнули на кулон чи браслет. Та куди важче, зізнаються Павло й Леонід, дивитися в очі рідних. Ті, здається, наважуються на неможливе – віддати для експозицій щось, що належало синові, чоловікові, батькові. Потім питають, чи можна забрати назад хоча би ремінь чи шеврон, далі забирають флягу чи шматок посвідчення. І так усе. Але в якусь мить наче освітлюються зсередини і, зрештою, таки віддають пакет пошуковцям. Настає момент істини…

Створення «Блокпоста Пам’яті» – справа рук та серця міжнародної Асоціації дослідників фортифікації «Цитадель». У Києві її підтримали Управління цивільного військового співробітництва Міністерства оборони України, Національний військово-історичний музей України, БФ «Стіна народної пам’яті». Тому, аби виставка приїхала до Бердичева, активно посприяли народний депутат України Олександр Ревега та міський голова Василь Мазур.

На таку велику кількість відвідувачів (школярі підходили до Будинку офіцерів протягом кількох годин) вони навіть не чекали, зізнаються супроводжувачі «Блокпоста…» Але воно й добре: адже понад усе своїм візитом вони хотіли прокласти надійну стежину від Серця до Серця. І, здається, гостям це вдалося.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0