Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Засідання виконкому: питання про присвоєння Почесного громадянина зняли із розгляду
Chatbox Sergei Kalinovskii
Защо присвоїти почесним званням ...
Time 23:16 - 24-12-2020
З обігу виводять монету та частину банкнот
Chatbox Л. Даренко
Спасибо, что хоть проинформиров ...
Time 11:29 - 29-11-2020
У День захисника України бердичівляни вшанували Героїв
Chatbox Л. Даренко
красиво
Time 11:28 - 29-11-2020
Підготовка до виборів: у Бердичеві затверджено місця для проведення агітації
Chatbox Роман Бабенко
Надеюсь, что в преддверии выбор ...
Time 11:59 - 22-09-2020
Підготовка до виборів: у Бердичеві затверджено місця для проведення агітації
Chatbox Л. Даренко
Это правильно, лишь бы только в ...
Time 11:56 - 22-09-2020
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Біографія одного дому: вул. Вінницька,21 – Будинок Думи, Центр позашкілля

Time Додано: субота, 12 груд. 2020, 14:29 ( близько 2 місяця назад )

Дім на вул. Вінницькій,21, відомий бердичівлянам, як приміщення Центру позашкілля, здається, ніколи не відчував самотності. На щастя, тут завжди вирувало життя. Чи не тому гадалось, що будинок досить «молодий». Та усе у житті відносно… Будинку, як і багатьом його ровесникам, більше сотні літ і зводили його під міську думу. А поряд – достатньо великий сквер, у якому ми й зустрілись із краєзнавцем Анатолієм Горобчуком, аби почути біографію цього дому.

Біографія одного дому: вул. Вінницька,21 – Будинок Думи, Центр позашкілля

Недільного дня 15 квітня 1900 року на Театральній площі відбулись урочистості з нагоди закладення тут Будинку міської думи.

Архітектори, каже Анатолій Горобчук, запропонували двоповерховий особняк, значні корективи внесли на етапі будівництва. Так з'явилась і розкішна, з високою стелею, зала для думських засідань, проведення вистав і заходів. Навіть сьогодні кажуть: тут прекрасна акустика, незвичайна атмосфера.

На сьогоднішній день цьому будинку, що на вул. Вінницькій,21 (колишня Свердлова, а ще раніше – Махнівська вулиця) у січні виповниться 119 років. Будівля цікава тим, що побудована у стилі неоренесансу і на той час мала чимало цікавих архітектурних елементів, зауважує краєзнавець.

Так, годинника вже немає на фасаді, а про його існування багато хто й не знав, і всередині приміщення зазнавало потроху, у різні часи, певних змін. Оформлення вестибюля і центральних сходів виконане в ренесансно-барокових формах. Тут збереглась унікальна грубка. Стеля і балкон у залі додатково прикрашені сучасною ліпниною, у часи піонерії додавались на стінах нові картинки і свого часу так само були зафарбовані... Однак, повернемось на століття назад. Після зведення Думи, колишню Театральну площу переобладнали під сквер, облаштували невеликий фонтан, що також став прикрасою цієї місцини (у 90-х роках його розібрали). Міська Дума проіснувала тут до громадянської війни.

Після громадянської війни у цьому будинку почала працювати драматична студія, а у 1923 році – робітничий клуб.

У 1935 році будинок відвели під Палац піонерів, тоді ж почала діяти і скульптурна студія. Серед перших її членів був і Петро Криворуцький, у майбутньому відомий скульптор.

У 1993 році Палац піонерів перейменували на Будинок дітей та юнацтва «Творчість». У 2001 йому присвоєно ім’я Олександра Разумкова, а на фасаді розмістили меморіальну дошку.

У 2009-му році, після реорганізації дитячих позашкільних закладів, будинок став центральним приміщенням Центру позашкільної освіти імені Разумкова. Про значні досягнення й успіхи його вихованців та наставників не будемо говорити сьогодні, адже це окрема велика тема. Сьогодні Центр позашкілля, а саме: приміщення і навколишні території, чекають ремонту й оновлення, про яке обіцяли на рівні держави. Можливо, тоді й фонтан відновлять?

Репортаж Олени Лук’янюк і Дмитра Піньківського

Chatbubbles Коментарів: 0