Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Засідання виконкому: питання про присвоєння Почесного громадянина зняли із розгляду
Chatbox Sergei Kalinovskii
Защо присвоїти почесним званням ...
Time 23:16 - 24-12-2020
З обігу виводять монету та частину банкнот
Chatbox Л. Даренко
Спасибо, что хоть проинформиров ...
Time 11:29 - 29-11-2020
У День захисника України бердичівляни вшанували Героїв
Chatbox Л. Даренко
красиво
Time 11:28 - 29-11-2020
Підготовка до виборів: у Бердичеві затверджено місця для проведення агітації
Chatbox Роман Бабенко
Надеюсь, что в преддверии выбор ...
Time 11:59 - 22-09-2020
Підготовка до виборів: у Бердичеві затверджено місця для проведення агітації
Chatbox Л. Даренко
Это правильно, лишь бы только в ...
Time 11:56 - 22-09-2020
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Біографія одного дому: Будинок комерційного училища, педінститут, БПК

Time Додано: п'ятниця, 08 січ. 2021, 16:23 ( 17 дн. назад )

Розкішному триповерховому будинку із мансардними поверхами в бокових його частинах, збудованому у центрі міста як чоловіче семикласне комерційне училище ім. Пушкіна ( а нині це приміщення педогогічного коледжу) – 112 років. Цей будинок має надто глибоку історію, тож біографію його, гадаємо, цікаво було б почути із вуст краєзнавця, відомого вам дослідника рідного краю Анатолія Горобчука.

Біографія одного дому: Будинок комерційного училища, педінститут, БПК

Заможним городянам ( а це, нагадаємо, сто двадцять літ тому!) доводилось відвозили своїх дітей на навчання в Одесу, тож у грудні 1901 року бердичівські купці й торговці повторно звернулись до міської думи із проханням уже за їх кошт відкрити в Бердичеві комерційне училище на зразок одеського.

Отже, у 1908 році у цьому будинку, на той час комерційному училищі, розпочавсь навчальний рік. Курс навчання тривав 7 років.

У роки громадянської війни училище не функціонувало і лише у 1923 році розпочали працювати тут педагогічні курси, які готували дітей робітників і селян до учительської праці.

У 1925 році педагогічні курси реорганізували у педагогічний технікум із трирічним терміном навчання, через 5 років технікум перетворили на педагогічну школу, перевівши її в інше приміщення; а тут, у цьому будинку, відкрили Інститут соціального виховання, який у 1933 році реорганізували у педагогічний, а ще через 3 роки – в учительський.

Із 1945 рокуу цьому будинку продовжив функціонувати вчительський інститут, який у 1954 році перетворили у педагогічний.

До 1972-го року тут діяв педагогічний інститут, який, на жаль, було розформовано, а факультети переведено до Житомира та Умані. Та приміщення не пустує, із 1973 року до будинку знову переселилося педагогічне училище, яке відновило набір на дошкільний відділ денної та заочної форм навчання.

У 2004 році Бердичівське педагогічне училище реорганізовано в Бердичівський педагогічний коледж, ліцензований і акредитований як вищий навчальний заклад І рівня акредитації. Підготовка спеціалістів здійснюється за спеціальностями: «Дошкільна освіта», «Музичне мистецтво» і «Соціальна педагогіка». Подумати тільки: за 80 літ існування педагогічного, звідси розпочали нову життєву стежину понад 5 тис. вчителів початкових класів, більше тисячі музкерівників, близько 10-ти тисяч вихователів та більше сотні соціальних педагогів. Приємно, що у цих стінах продовжують існувати студентські будні й свята, а отже і будинок у самісінькому серці міста, на Європейській 53/1, живе, дихає, співає, радіє кожному новому дню!

Репортаж Олени Лук’янюк і Дмитра Піньківського

Chatbubbles Коментарів: 0