Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бібліотекарі та учні Бердичева згадували подвиг визволителів України

Time Додано: п'ятниця, 22 жовт. 2010, 06:00 ( майже 8 років назад )

Літературно-музичну композицію до 66-ої річниці визволення України від фашистів провели працівники дитячої бібліотеки та учні п’ятої школи. Це свято – одне з наймолодших у державі, відзначається лише другий рік з метою уславлення воїнів-переможців, ушанування пам'яті загиблих фронтовиків і трудівників тилу. Організатори заходу переконані: скільки б років не минуло, Перемога забуттю не підлягає.

Бібліотекарі та учні Бердичева згадували подвиг визволителів України

Анна Богданова, учениця ЗОШ №5: «Це дуже важливо, тому що люди повинні пам’ятати свою історію, своїх пращурів. Повинні згадувати те, що було колись”.

Ольга Ліщинська, бібліотекар дитячої бібліотеки: «Ми повинні виховувати почуття патріотизму у дітей. Вважаю, що такі зустрічі важливі, тому що діти можуть не з книжок, а від ветеранів почути історію. Також подібні зустрічі загартовують дитячий характер, вчать бути справжніми людьми і цінувати життя”.

Найбільша битва Другої світової війни – під Сталінградом - докорінно змінила хід боротьби і поклала початок визволенню країни, згадує ветеран Микола Борисюк. Першим населеним пунктом, звідки вибили фашистів, було село Півнівка на Луганщині. Апогею визвольна боротьба досягла восени 1943-44, а 28 жовтня того ж року з території Закарпаття було вибито останнього німця. Чи важкою була битва за Україну? Сказати, що «так», на думку фронтовиків, це не сказати нічого.

Микола Борисюк, ветеран Великої Вітчизняної війни: «Може, від наближення до рідного краю, страх переборював наші можливості. Ми не думали про те, важко нам, чи ні, хотіли чимшвидше визволити своїх близьких. І коли ступали на рідну землю, припадали до неї грудьми, наші сили подвоювались і потроювались, що сприяло успіху у боротьбі”.

Онукам та правнукам героїчного покоління ветерани бажали завжди пам’ятати, що нинішній мир завойований кров’ю мільйонів співвітчизників. Тож молодь повинна перейняти і гідно пронести естафету своїх попередників. Самі ж воїни не втомлюються ходити до шкіл і розповідати учням правду про війну. Для колишнього директора 17-ої школи Миколи Борисюка діти є рідною стихією, тож ветеран радіє серцем, коли бачить, що його слова западають молоді в у душу.

Микола Борисюк, ветеран Великої Вітчизняної війни: «Якось у восьмій школі виступав і коли закінчив, то діти обступили мене, стали роздивлятися ордени і медалі, питати, за що їх отримав. Молоде покоління сприймає наші героїчні вчинки і при потребі готове їх повторити, щоб наша Україна жила вільно і щасливо”.

Школярі дарували гостям квіти, і запевняли: здобутий у 45-му мир вони берегтимуть, а для ветеранів ніколи не шкодуватимуть свого тепла і вдячності.

Аліна Біда, учениця ЗОШ №5: «Вони воювали для нашого добробуту, ми їм дуже вдячні. Гадаю, таких заходів, присвячених нашим ветеранам, повинно бути більше. Щоб вони пам’ятали, що ми їх любимо і поважаємо”.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0