Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівських школярів навчали запобігати, рятувати і допомагати

Time Додано: середа, 09 черв. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

До міського парку з’їхались усі служби екстреного реагування. Спрацювали не на сигнал про надзвичайну ситуацію, а прибули, щоб запобігти, врятувати, допомогти. Таку назву має щорічна Всеукраїнська громадська акція.

Бердичівських школярів навчали запобігати, рятувати і допомагати

Віталій Пилипчук, начальник відділу державного пожежного нагляду: «Цю акцію ми проводимо вшосте за допомоги органів місцевого самоврядування. Мета – популяризувати професію рятувальника серед дітей і громади міста, а також навчити і показати основні правила безпеки життєдіяльності у нашому складному світі».

Школярам продемонстрували обладнання, що ним користуються рятувальні служби. У фаворі, як зазвичай, були вогнеборці. Їхній реманент викликав у дітей багато запитань, а яскравий тепловідбивний костюм – ще й бажання приміряти. У такому одязі гасять пожежі, що виникли через загоряння нафти і газу. У нашій місцевості таких не трапляється, кажуть мнс-ники, а костюми тримають про всяк випадок, якщо доведеться комусь допомагати. Після оглядин рятувального спорядження та посиденьок на пожежній машині, діти дали заходу свою оцінку.

Андрій, учасник акції: «Мені подобається, що в нас є пожежна служба, яка рятує людей. А якщо вони потонуть, їх шукатимуть водолази. Найбільше мені сподобалась маска для пожежних».

Юра, учасник акції: «Нас, дітей, думаю, приводять сюди, щоб ми знали правила безпеки, показати, як людей рятують. Я дізнався, як надягати водолазний костюм, ласти, газовий балон».

Не менше глядачів зібрали виставкові столи МКАРСу та «Швидкої допомоги». Лікарі поділились таємницями щоденної роботи, показавши учням апарати для штучної вентиляції легенів та подачі кисню, електрокардіограф та пристрій для відкачування рідини із дихальних шляхів.

Андрій Подгорчук, виїзний фельдшер: «Це наш основний ящик, з яким ми працюємо щоразу. Тут лікарські засоби, якими ми надаємо першу допомогу. Цей апарат призначений як для надання кисню, так і для наркозу. Він з окисом азоту. А це дефібрилятор, використовується для відновлення роботи серця».

Більшість цього приладдя карета «Швидкої» завжди возить із собою, адже на шляху до лікарні може знадобитися все, навіть пологовий пакет.

Андрій Подгорчук, виїзний фельдшер: «Окрім надання невідкладної допомоги, ми іноді і пологи у нашій машині приймаємо. У мене був такий випадок, хлопчику тепер вже років 15”.

З приходом літа постійно на сторожі перебуває рятувально-пошукова служба на воді. Жилети, круги, кисневі балони та інше обладнання у водолазів завжди під рукою.

Руслан Романчук, водолаз-рятувальник: «Є жилет водолазний, літній варіант, маска, скло в якої витримає майже будь-який тиск. Взимку під низ теплий одяг беремо. А це кінець Олександрова для рятування людей на воді. Один кінець на воду закидаємо з човна чи з берега, а інший — людині. І так витягуємо”.

Діти повинні знати не лише, як рятуватися з води та пожежі, наголошують організатори акції. Передусім їм слід пам’ятати, як туди не потрапити.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0