Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівський ВІА “Метроном”: 30 років на сцені

Time Додано: п'ятниця, 25 лют. 2011, 06:00 ( більше 7 року назад )

30 років існує ВІА “Метроном”, який дарував, дарує і, сподіваються його учасники, даруватиме людям свою творчість. Аби відзначити ювілейну дату створення ансамблю, а також зустрітися зі старими друзями, колектив гурту влаштував у міському Палаці культури творчий вечір. Оскільки репертуар “Метроному” найрізноманітніший та до смаку чи не кожному другому, зала Палацу була переповнена бажаючими послухати улюблені пісні. Деякі глядачі, впізнаючи хіт з перших його акордів, одразу ж бралися підспівувати “метрономівцям”. А це, каже вокаліст Олександр Боровський, найкраща нагорода для артиста, звичайно, після аплодисментів. Взагалі, згадують учасники колективу, їхні перші кроки були дуже невпевнені, хиткі. На початку вісімдесятих на теренах Радянського Союзу була чисельна кількість народних та аматорських колективів. Тож, каже Олександр Боровський, потрібно було виділятися. І вони знайшли свою родзинку — виконання українських пісень.

Бердичівський ВІА “Метроном”: 30 років на сцені

У першому складі ансамблю було п’ять молодих завзятих хлопців, які просто любили музику в будь-яких її проявах. Згодом у них з’явилася прекрасна жінка. Світлану Юрковську музиканти помітили на конкурсі художньої самодіяльності. Швидше, помітили не саму Світлану, а її чарівний голос. Зараз, каже вокалістка, вона не уявляє себе без “Метроному”.

Світлана Юрковська, вокалістка ВІА “Метроном”: «Я заканчивала Житомирское культпросветное училище, и преподаватели заложили в нас любовь к музыке, любовь к зрителям. Творчество для нас — это жизнь. Мы живем сценой, музыкой. Мы живем совсем другой жизнью, чем обычные люди потому, что это мир искусства.»

Як зараз “метрономівці” живуть творчістю, так і колись вони не могли без музики. Колектив не сидів на місці: їздили на різні конкурси, звідки привозили все нові і нові перемоги. Одного разу, згадують, поїхали до Луцьку, де, як вони думали, проходитиме фестиваль аматорських колективів. Та все виявилось дещо інакше.

Олександр Боровський, вокаліст ВІА “Метроном”: «Это был не аматорский конкурс, а профессиональный. Но мы не растерялись и исполнили 2 джазовые композиции. Когда я стоял за кулисами, в зале после исполнения была гробовая тишина. Через мгновенье зал просто взорвался аплодисментами. А когда все встали, я сказал: “Это победа!!!”»

Світлана Юркоська, вокалістка ВІА “Метроном”: «Было приятно, что разные люди воспринимали наш, несильно профессиональный, коллектив очень тепло. И всегда было море цветов. Особенно у меня. Я приезжала домой, и у меня целая машина цветов была. Для женщины это признание.»

Таких перемог на творчому шляху ансамблю було стільки, що вже не перерахувати. І завжди раділи здобуткам колективу та співпереживали маленьким невдачам, рідні та близькі учасників, а особливо їхні дружини.

Олександр Боровський, вокаліст ВІА “Метроном”: «Мы задерживались на репетициях до часу, до двух часов ночи. Это не все выдержат. Но они понимали. Когда они приходили на концерт и видели нашу дружную компанию, видели наше исполнение, то даже и разговора не было о том, что мы задерживались. Просто мы любили эту профессию и наших жен тоже. Мы им дарили эти прекрасные песни.»

Пісня “Трава у дома” — це хіт усіх часів та поколінь, вважає колектив ансамблю. Вона ніколи не зникне з телеекранів та радіохвиль. Подібні музичні композиції вони і намагаються виконувати. Оскільки ювілейний вечір “Метроному” припав на свято усіх чоловіків, учасники ВІА привітали захисників Батьківщини яскравим музично-художнім номером.

Ніхто не знає учасників колективу краще за них самих. Про своїх колег вокаліст Сергій Кравчук відгукується лише теплими словами. Вони, каже співак, допомогли втілити у реальність його мрію виступати на сцені.

Сергій Кравчук, вокаліст ВІА “Метроном”: «Андрій Борисов — художній керівник гурту. Людина серйозна, багато чого може досягти в житті. Фактично, всі наші виїзні концерти, транспортні засоби, це все його рук справа. Музичний керівник Валерій Дубцов — сильний музикант, сильний оркестровщик, прекрасний педагог. Сергій Ртищев — так само. Обидва вони педагоги, музиканти вищого гатунку. Саша Боровський — чудовий голос, не дивлячись на наш вік і те, що ми набагато менше виступаємо з концертами, глоси лишаються. Свєта Юрковська, наша солістка. Будемо говорити відверто: свого часу гран-прі на “Червоній руті” просто так не давали, а вона його таки завоювала.»

Через кілька років вони знову зберуться усі разом. Неважливо, де, важливо те, що музиканти знову гратимуть на одній сцені та обов’язково згадуватимуть минуле.

Олександр Боровський, вокаліст ВІА “Метроном”: «Интересной очень была жизнь. И гастроли, и участие в различных конкурсах, ну и то, что наш ансамбль — трижды лауреат Всесоюзного конкурса народного творчества. Это говорит само за себя. Мы старались, мы все делали для бердичевлян. Поэтому в этот день мы собрали своих друзей. Тех, которых мы уже давно не видели, с кем работали. Концерт — это подарок от души всем нашим друзьям, которые нас знают. Мы вас всех любим.»

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0