Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівський район зібрав більше третини урожаю

Time Додано: понеділок, 26 лип. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

Більше 30-ти тис. га землі цьогоріч було засіяно аграріями Бердичівського району. Уже зараз вони почали збирати озиму пшеницю, ячмінь та ріпак. За даними управління агропромислового розвитку, середня врожайність у районі становить 25 центнерів з гектару. Сільськогосподарська фірма “Укрзернопром Бердичів” має у своєму підпорядкуванні майже 6 тис. га землі у Райгородку, Маркушах, Мирославці, Гардишівці та Великих Нізгурцях.

Бердичівський район зібрав більше третини урожаю

Василь Пухальський, гол. агроном фірми “Укрзернопром Бердичів”: «Ріпаку — 2384 га, озимої пшениці — 967 га, 565 га засіяно жита. З ярового клину у нас 1110 га кукурудзи, білої гірчиці — 424 га, сої — 301 га. Все інше (850 га) — це парі, які ми будемо використовувати під посів озимого ріпаку.»

Озимий ріпак — культура рання, одна з таких, що приносить найперший дохід, розповідають фермери. Саме завдяки озимому ріпаку вони мають змогу закупити мастила, пальне та відремонтувати техніку, аби вона не підвела при зборі ярових зернових. Цього року ріпак вродив гарний, але, якби не погода, то, мабуть, був би ще кращим.

Василь Пухальський, гол. агроном фірми “Укрзернопром Бердичів”: «Коли ми почали збирати, виходило 28-27 центнерів з гектару. Після зливи, яка “зачепила” наші поля, 30-50% ріпаку було вибито. Зараз ми збираємо до 20 центнерів з гектару.»

Приватне підприємство “Климчук” має 1700 га землі в Іванківцях та Садках. З допомогою восьми комбайнів та, звичайно, не без праці людей уже зібрали більше 70% урожаю. В основному, це зернові культури: ячмінь та пшениця. Також підприємство є елітним господарством з вирощування різноманітних сортів насіння. Директор фірми Микола Климчук, як і його попередники, теж жаліється на не зовсім гарні погодні умови.

Микола Климчук, директор ПП “Климчук”: «Вологість у нашій зоні з одного боку посприяла на якість зерна, але, коли йшло запилення зернових, погода була несприятливою. Через те, ми сьогодні маємо дещо нижчу врожайність. Також відбилося неможливість взяти кредиту у банку для сільгоспробіт.»

Підприємство має свій зерноток, де відбувається первинна очистка зібраного врожаю та доведення його до посівних кондицій. Це господарство є одним з найкращих у районі, його гордістю, зазначає начальник управління агропромислового розвитку Бердичівської райдержадміністрації Анатолій Дранківський. “Климчук” завжди показував гарні результати. Цього року трохи гірше, але така ситуація у всій державі, не лише на Бердичівщині. Братимуть не кількістю, а якістю.

Анатолій Дранківський, нач. управління АПР Бердичівської РДА: «Якісні показники зерна кращі, ніж у минулому році. Відповідно, і ціни зростатимуть. Мінімальна ціна сьогодні — 1 тис. грн. за тону пшениці та ячменю. Надалі передбачається зростання до 1 тис. 300 грн.»

Далеко за межами Бердичівського району славиться Старосолотвинська птахоферма. Як не крути, а цьому підприємству теж потрібні пшениця, кукурудза та інші рослини, тож і орендує керівництво фабрики 1400 га землі. Технікою забезпечені, працівниками теж, справа за часом.

Андрій Дідур, гол. агроном СТОВ “Старосолотвинська птахоферма”: «Почалися жнива: вже зібрали 30%. цього року важче тому, що дощі своє дають. Але треба сподіватися на краще. Добре працювати з людьми, які тебе розуміють, які хочуть заробити. А жнива — це вінець праці.»

Володимир Пархомчук, директор СТОВ “Старосолотвинська птахоферма”: «На сьогодні зібрано майже 400 га пшениці. На молот відправлено трохи більше, ніж 800 т. Це дуже мало. Ми щороку закупляли до 800 т. Зерна, а цього року доведеться не менше, як 1,5 тис. Яка буде ціна на нього? За 1000 грн за тону.»

Бердичівщина була і залишається аграрною. Розвиток сільського господарства — одне з найперших завдань керівництва району, говорять представники влади. Від гарних врожаїв залежить поповнення бюджету та життя селян. Аби це було, керівники господарств роблять усе можливе.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0