Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівський район перейняв всеукраїнську естафету “Слава визволителям Вітчизни”, присвячену 60-річчю звільнення України від німецько-фашистських загарбників

Time Додано: понеділок, 29 груд. 2008, 06:00 ( майже 10 років назад )

Церемонія передачі естафети відбулася в Андрушівці. У ній взяли участь визволителі Бердичівщини, заступники голів районної державної адміністрації і ради та товариство сприяння обороні України.

Бердичівський район перейняв всеукраїнську естафету “Слава визволителям Вітчизни”, присвячену 60-річчю звільнення України від німецько-фашистських загарбників

Естафета „Слава визволителям Вітчизни” стартувала у серпні цього року. До 28 жовтня вона обійде усі райони та області держави. За напрямками наступу армій І-го Українського фронту. Андрушівка перейняла естафету від Попільні. У 43 році радянські війська після звільнення Києва продовжили переможний наступ на лінії Яроповичі-Івниця-Житомир. В ході кровопролитних боїв була розроблена наступальна Житомирсько-Бердичівська операція. Основний напрямок ударів військ визначили через Попільнянський та Андрушівський райони. 26 грудня мотострілкова бригада під керівництвом Орєхова звільнила містечко Андрушівка.

Її почесний громадянин, Іван Шломов тоді теж боровся перемогу. Він висадився у місто з групою розвідників.

Іван Шломов, ветеран ВВв: “Удвох х товаришем ми тягнули кабель від радиста. Ховали його у соломі. Для себе викопували окопи. І звідти налагоджували зв'язок”.

З нагоди 65 річниці визволення Андрушівки у місцевому палаці культури провели музично-літературну композицію “Вінок безсмертя”. І бердичівським і андрушівським ветеранам у цей день було що сказати. Кожний згадував свій маленький подвиг. Найбільшу надію герої війни покладають на молодь. Вона, вважають ветерани має пронести пам'ять про ті буремні роки, як естафету миру прийдешнім поколінням.

Антон Оксюківський, ветеран Ввв: “Для нас важливо, аби молодь пам'ятала про наші вчинки”.

Із Андрушівки естафету передали у село Садки Бердичівського району. Вшанувати пам'ять загиблих співвітчизників до братської могили прийшли учні місцевої школи. 65 років тому, 27 грудня їхні односельці разом із іншими героями радянської армії вибили ворога із села. Це був перший звільнений населений пункт Бердичівського району.

Валерій Бабійчук, заст. голови Бердичівської РДА: “Ми будемо робити все можливе, щоб передати правду і славні подвиги тих, хто здобув для нас мир, щастя та перемогу”.

Автор Юлія Крук

Камера Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0