Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівський осередок ТСОУ влаштував автопробіг, присвячений Дню Перемоги

Time Додано: п'ятниця, 07 трав. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

У місті впродовж тижня активно проходять заходи з нагоди 65-річчя Перемоги Великої Вітчизняної Війни. Бердичівська організація товариства сприяння оборони України перейняло естафету святкувань та влаштувало щорічний автопробіг. Його учасники мали відвідати 6 сіл району — Іванківці, Семенівку, Садки, Закутинці, Красівку та В. Низгірці.

Бердичівський осередок ТСОУ влаштував автопробіг, присвячений Дню Перемоги

Олександр Федорчук, голова Бердичівської організації ТСОУ: «Місячник проводиться для того, щоб ветерани передали молодому поколінню свій досвід, виховали в них патріотів, своїм прикладом показали, як потрібно любити свою Батьківщину, оберігати її, захищати.»

Традиційно, усе почалося з мітингу біля Вічного Вогню на площі Соборній. Запрошені на свято ветерани вкотре приймали на свою адресу привітання з перемогою від міської й районної влади та від школярів.

Іван Демусь, заступник Бердичівського міського голови: «Міцного вам здоров’я, натхнення, успіхів в особистих справах, а також процвітання нашій Україні. Надзвичайно дорогою ціною далась перемога над фашистськими загарбниками: заплачено життями десятками мільйонів людей.»

Валерій Бабійчук, заступник голови Бердичівської РДА: «Найбільші втрати у цій війні понесли вихідці з України. Попереду українців — 22% — поляки, 19% — наші люди. Тобто кожен 5-ий українець загинув у роки ВВВ.»

Все менше сьогодні залишається тих людей, які пройшли війну, які можуть розповісти про події 1941-1945 років молодому поколінню. Минуло 65 років, а ветерани й досі згадують воєнний час, згадують своїх побратимів.

Микола Борисюк, ветеран ВВВ: «Мені згадується, як воїни похилого віку ставали на коліна й цілували українську землю, хрестилися. Ми, молоді, також наслідували їхньому прикладу.»

80% українців фашистські загарбники планували знищити, розповідають ветерани, 20% — перетворити на рабів. Саме цьому і запобігли ті, кому у пам’ятні дні перемоги несуть квіти.

Урочистою колонною з 9-ти автомобілів організатори автопробігу разом із ветеранами вирушили у подорож місцями бойової слави визволителів району. Першими їх зустрічали мешканці села Іванківці. Майже 200 їхніх односельчан не повернулося додому: вони загинули на різних фронтах, на різних землях, у різний час, але щороку іванковецькі школярі вшановують їхню пам’ять. Про війну їм вдається дізнатися з перших уст: єдиний ветеран, який і досі живий, є частим гостем сільської школи, розповідає директор закладу. Марія Швець сама втратила на війні діда, який не дожив до перемоги лише три дні.

Марія Швець, директор Іванковецької ЗОШ: «Своїм учням я, як вчитель і просто людина, намагаюся донести ту переможну радість. Навіть, якщо фізично не стане на землі ветеранів, це не означатиме, що ми повинні забути про них, про ті роки, події. Оту гордість, впевненість, силу волі наші діти повинні тримати у собі, як покоління, якому належить майбутнє.»

Наступним селом, де вшановували пам’ять загиблих воїнів була Семенівка. Як і в Іванківцях, мешканці заздалегідь приготувалися до урочистої події. Разом із теплими словами привітань лунали сумні пісні воєнних років. У 1945-му до Семенівки не повернулося 96 чоловік.

Ще три населених пункти і повернення до Бердичева. Автопробіг — це своєрідний спосіб достукатися до сердець молоді, звернути їхню увагу на ветеранів. Останні ж завдяки подібним поїздкам мають змогу побувати на могилах побратимів та уклонитися їм.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0