Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівський народний аматорський хор ветеранів війни та праці відзначив своє 25-річчя

Time Додано: вівторок, 09 груд. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

Учасники цього колективу приходять на репетиції за будь-яких умов. Потяг до пісні спонукає їх іти до міського Палацу культури, не дивлячись на стан здоров’я, не звертаючи уваги на липневу спеку чи січневий мороз. За стінами цього закладу вони — люди, за плечима яких довгий та нелегкий життєвий шлях, у репетиційній залі — учасники народного аматорського хору ветеранів війни та праці міського Палацу культури ім. О. Шабельника.

Бердичівський народний аматорський хор ветеранів війни та праці відзначив своє 25-річчя

Творчий шлях колективу розпочався 25 років тому. Своєю появою він завдячує ветеранам ВВв Віктору Удовиченку, Любові Конончук та Степану Лівінському — першим учасникам хору. У різні часи його очолювали Микола Дідус та Тамара Муляр.

Одного разу хворого керівника змушений був замінити випускник Одеської консерваторії Юрій Вялов, який мав підготувати хор до виступу з нагоди Дня Жовтневої революції. Тоді він не здогадувався, що вже, напевно, ніколи не розлучиться із цими людьми. Важко повірити, зізнається Юрій Петрович: з того часу минув 21 рік.

Юрій Вялов, керівник народного аматорського хору ветеранів війни та праці МПК ім. О. Шабельника: “Я попрацював із колективом, ми вдало виступили, і на тому, я думав, моя місія завершена. Але через деякий час до мене звернулися активісти хору. Керівник їхній захворів, і мене попросили попрацювати разом. Я нагадав батька – також ветерана війни, і вирішив: це, мабуть, моє покликання – не дати забути людям їхню молодість та підтримати прагнення до мистецтва.”

Від колективу масової пісні — до “народного аматорського”... Цей шлях був довгим та непростим. Із часом його учасники опановували все складніші твори, розширювали репертуар, відшліфовували багатоголосся.

Юрій Вялов, керівник народного аматорського хору ветеранів війни та праці МПК ім. О. Шабельника: “Наш пік прийшовся на час, коли виникла завантаженість у хорових партіях: було достатньо тенорів, басів, альтів та сопрано. Ми вирішили взятися за досить масштабну річ – «Поему про Україну» Олександрова. На її опанування у нас пішов 1 рік. Та, коли ми виступили перед глядачами, їхньому захвату не було меж…”

Через хор ветеранів війни та праці пройшло близько сотні людей. Багатьох вже немає на цьому світі, інші за станом здоров’я змушені були припинити свої виступи у ньому. Сьогодні колектив налічує 33 учасники,

жоден з яких не мислить свого життя без пісні.

Ольга Яцюк, учасниця народного аматорського хору ветеранів війни та праці МПК ім. О. Шабельника: «Для нас пісня – це все. Ми любимо пісню, любимо свій колектив і живемо, як одна родина. Ми вітаємо одне одного із днями народження, ходимо у гості, переживаємо, коли хтось захворіє. Ми і в останній шлях проводжаємо гуртом… У нас, знаєте, колектив своєрідний. Для багатьох – він взагалі, є усією родиною. »

Голоси учасників хору ветеранів знають як у Бердичеві, так і далеко за його межами. На рахунку його та ансамблю народної пісні «Бердичі», який був створений на базі хору, сотні концертів на загальноміських заходах, у навчальних закладах, військових частинах, трудових колективах. Радість від спілкування із піснями, що стали рідними, колектив дарує пацієнтам військового госпіталю та підопічним геріатричного пансіонату. На їхню сцену ветерани виходять із особливим відчуттям.

Леонід Святецький, учасник народного аматорського хору ветеранів війни та праці МПК ім. О. Шабельника: «… із відчуттям відради за те, що даєш людям наснагу від спілкування із піснею. Ми часто виступаємо у госпіталі. Тамтешні мешканці давно не мають можливості почути тих пісень, які лунали під час війни. І наше виконання чіпляють їх «за живе».

Кожен зустрічає ювілей по-своєму. Керівник хору ветеранів вирішив відзначити його фестивалем. За ініціативи Юрія Вялова та за сприяння обласної та міської влади у Бердичеві відбувся І-й обласний фестиваль творчості ветеранських колективів. Житомир, Овруч, Черняхів, Малин, Коростень, Червоноармійськ та інші міста Поліського краю – 10 хорів приїхали до міста, щоб вшанувати колег із Бердичева та виконати свої найкращі композиції. Численні вітання лунали того дня на адресу мудрих, збагачених життєвим досвідом, закоханих у пісню.

Іван Демусь, заступник Бердичівського міського голови: «25 років для людини – це той вік, коли вона визначилася і твердо стоїть на ногах, знаючи, що хоче. В цей вік у неї достатньо енергії та оптимізму. Саме такими словами можна охарактеризувати учасників хору ветеранів м. Бердичева.»

Юрій Градовський, заст. начальника управління культури і туризму Житомирської ОДА: «25 років тому я потрапив на одне весілля… Уявіть таку картину: великі, щедро накриті столи, а гості не прийшли. Тоді моя мати сказала: «Це дуже погано, коли не приходять люди»… Дорогі ювіляри! Ви лише подивіться, скільки гостей зі всієї області до вас приїхало!»

Більше 10-ти композицій, серед, яких твори вітчизняного хорового мистецтва, українські народні пісні, пісні часів Великої Вітчизняної війни та твори місцевих композиторів, подарували присутнім учасники хору під керівництвом Юрія Вялова. Оплесками зустрічали глядачі кожен номер колективу та виступи його солістів – Раїси Повніч, Тетяни Щенявської, Мирослава Ясельського, Людмили Кіраль, Зінаїди та Юрія Чебаненків.

Юрій Вялов, керівник народного аматорського хору ветеранів війни та праці МПК ім. О. Шабельника: «Ви знаєте, я настільки схвильований! На початку я ще не уявляв, що і як воно буде. Але коли відкрилася завіса, я побачив стільки гостей. У мене сльози навернулися на очі… Радісно, що рух ветеранського співу у нас знаходиться на пристойному рівні. Зі слів членів журі, я зрозумів, що наш виступ виявився досить вдалим. »

Ось уже багато років кожного понеділка та четверга, о 16-й годині, вони зі звичайних мешканців Бердичева перетворюються на тенори, баси, сопрано та альти. Прорепетирувавши найбільш складні місця та досягнувши «потрібного» акорду, Юрій Вялов просить усіх встати для генерального прогону і нагадує про вираз обличчя.

Михайло Казмірчук, учасник народного аматорського хору ветеранів війни та праці МПК ім. О. Шабельника: «Ви знаєте, ми, хоч і вміємо співати, та все ж таки всього-навсього аматори. Дуже приємно спілкуватися із глядачами. Вони дають нам такий неймовірний заряд енергії, що ми просто вимушені співати. 25 років – це ж зовсім небагато. Ми молоді і будемо вчитися і вчитися. Скільки буде можливим.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0