Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівський муздрамтеатр на Європейській готовий дарувати «радість, силу та просвіту»

Time Додано: понеділок, 15 січ. 2018, 21:19 ( 4 міс. назад )

«Що то за місто, в якому немає вулиці, що веде до театру?», – запитували свого часу визнані у всьому світі митці… Інші творці світової культури твердили: театр – це те, що дарує людству «радість, силу та просвіту». Корифей української театральної сцени Лесь Курбас був щиро переконаний у тому, що «театр має бути таким, яким суспільство має бути завтра».

Бердичівський муздрамтеатр на Європейській готовий дарувати «радість, силу та просвіту» Бердичівський муздрамтеатр на Європейській готовий дарувати «радість, силу та просвіту» Бердичівський муздрамтеатр на Європейській готовий дарувати «радість, силу та просвіту» Бердичівський муздрамтеатр на Європейській готовий дарувати «радість, силу та просвіту» Бердичівський муздрамтеатр на Європейській готовий дарувати «радість, силу та просвіту»

Чи чули у Бердичеві про те, що рівень культури – яскравий показник цивілізованості нації? Про те, що видатні постаті говорили: «Прагнеш залишатися людиною – йди до театру»? Зважаючи на те, скільки бруду було вилито на ідею появи у місті театру, чули далеко не всі. Волаючи про, начебто, далекість Бердичева від цивілізованого світу і про свою, начебто, любов до його громади, ці «не всі» розгорнули бридку й недолугу кампанію з очорнення всього, що стосувалося реконструкції бердичівського театру. Первісність та лицемірство програли: тих, хто вважав цю подію знаковою й потрібною для міста, виявилося куди більше.

У Бердичеві відкрили музично-драматичний театр на Європейській… Традиційні три дзвінка, прохання обеззвучити мобільні, «затихає гомін, розсувається завіса – і життя розквітає, мов казка, і казка, – мов життя»…

За 2 години на сцені можна здійснити все, на що у людини часто не вистачає усього життя. У 2018-му бердичівська театральна сцена знову переживає акторські перевтілення. Так само, як і у далеких1911-му, 25-му, 48-му. Навпроти сцени – партер, вишукані ложі, крісла, оздоблені натуральним деревом, над – вишукані кришталеві люстри, навколо – антураж із венеціанською штукатуркою. І глядачі – красиві, святково вдягнені, в очікуванні чогось такого, чого вони у Бердичеві ще не бачили…

Не погребували заявитися на святкове дійство й ті, хто ще вчора з неприхованим презирством висловлювався на рахунок доцільності появи театру у місті – їх, правда, було зовсім небагато.

Помітно хвилювався той, котрий, поки інші мріяли, вірили чи не хотіли вірити, твердо знав – театру у Бердичеві бути. Будувати успіх – у місті, у країні – можна лише тоді, коли спільно, з однодумцями, із людьми небайдужими, з професіоналами своєї справи, переконаний Бердичівський міський голова. Від своєї думки, що Бердичів – багатонаціональне місто, де його мудра громада будує життя на основі гарних стосунків, Василь Мазур не відмовляється за жодних умов.

Серед почесних гостей на відкритті – Геннадій Зубко. Віце-прем’єр- міністр України, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ виступив одним із тих самих небайдужих однодумців у справі реконструкції театру у Бердичеві.

У Бердичеві вулиця Європейська веде до театру, що за своєю суттю та визначенням є європейським, продовжив Геннадій Зубко. І європейськість ошатного величного й водночас стриманого красеня, на його думку, не лише у зовнішності та антуражі.

Те, що без культури немає нації, нагадали першим відвідувачам Театру на Європейській й інші почесні гості урочистого дійства. Бердичівська культурна перлина, переконані, одна з найпомітніших на лише в Україні, а й в Європі. Вірять вони й у те, що до неї йтимуть люди.

У Бердичеві не забули усіх, хто доклав свої зусилля до появи у місті театру. Міський голова відзначив і гостей-високопосадовців, і місцевих меценатів – керівників пивзаводу, хлібозаводу та фабрики «Три ведмеді», а також приватних підприємців – Олександра Івасенка, Федора Томашевського, Олену Мироненко, Артема Кашпірука, Олександра Нехворовського, підприємство «Арт-Хаус».

Оголосили на святі і тих перших майстрів вітчизняної театральної сцени, котрі відкриють сезон у Бердичеві.

3 лютого до міста з легендарною «Сільвою» Імре Кальмана завітають артисти Одеського Академічного театру музичної комедії ім. М. Водяного.

Наразі у телекомпанії «ВІК» працюють над монтажем повної версії відкриття у Бердичеві Театру на Європейській. Слідкуйте за анонсами на нашому телеканалі.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0