Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівську міську владу обвинуватили у крадіжці та знущанні над людьми

Time Додано: п'ятниця, 31 лип. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

Плакати з подібними надписами у Бердичеві побачиш не кожен день. З обвинуваченнями на адресу міської влади у зраді інтересів громади та знущанні над людьми вийшли мешканці будинків, що на вул. Леніна, 91 та 93. Керівником акції виступила бердичівлянка Віра Вітусевич, яка, з її слів, і є авторкою викривальних рядків. Жінка розповідає: льохи в їхніх оселях вже давно перетворилися на водосховища, городи — на майданчики, вкриті водою, а люди, які мешкають у тамтешніх квартирах, — на заручників, які повільно вимирають від стійкого отруйного смороду, що кружляє у повітрі.

Бердичівську міську владу обвинуватили у крадіжці та знущанні над людьми

Місцеву владу та особисто її очільника Василя Мазура жінка звинувачує у викраденні п’яти залізобетонних труб, внаслідок чого вода, що текла ними, почала топити льохи та городи. Віра Вітусевич демонструє ряд заяв на адресу керівників відповідних служб за підписами усіх сусідів. В одній з них учасники акції попереджають: 17-го серпня з 8-ї до 9-ї ранку вони на знак протесту перекриють проїзну частину, а саме вулицю Леніна. Про теж саме свідчить один із плакатів.

Сам Василь Мазур переконаний: Віра Вітусевич діє за чиєюсь підказкою, мотиви цих дій — суто політичні, а отже говорити про стан справ із нею — марне витрачання часу. Обхід починається з огляду льохів сусідів організатора акції.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Ви мені скажіть: чи можна, у такій низині викопати льох, щоб у ньому при цьому не було води?»

Мешканці будинку по вул. Леніна, 93: «Та було ж сухо колись...»

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Ось у мене є така скарга, що міська влада вкрала 5 труб. Розкажіть, які це труби ми вкрали...»

Мешканці будинку по вул. Леніна, 93: « Які 5 труб? Ми нічого не знаємо... Підписували, не читаючи... Прийшов тут один, каже: «Підпишіть»...

Оглянувши льохи, усі прямують до місця, звідки, на думку мешканців двох будинків, починаються їхні біди. Для початку обидві сторони конфлікту з’ясовують: труби прокладалися, коли на дворі був Радянський Cоюз. Нинішня влада тут ні до чого, одразу ж погоджуються учасники акції, просто вони стомилися від постійних затоплень і смороду.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Ви розумієте, що те, що ви підписали — брехня?»

Мешканці будинку по вул. Леніна, 93: «Так, вас тоді не було».

Василь Мазур, Бердичівський міський голова:«То кому потрібне це шоу?»

Мешканці будинку по вул. Леніна, 93: «Ми підписували про те, щоб не було смороду».

Поступово крики стихають, і мешканці будинку з учасників акції перетворюються на стомлених від безвиході та хвороб людей. Починається, як то кажуть, «розмова по суті». Рівень грунтових вод у місті за останніх 3 роки піднявся на 1-2 метри, пояснює міський голова. Він впевнений: заглублення каналу, що його пропонують мешканці, кардинально проблему не вирішить — вода у льохах не зникне. Окрім того, звісно, проведення відповідних робіт потребує кількамільйонної суми: за підрахунками фахівців, роботи на лише сімдесятьох метрах каналу обійдуться у 420 тисяч гривень.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «У нас набагато гірша ситуація по вулиці Сосновій. Між тим, за останні роки ми вирішили питання з відведення води на вул. Куйбишева, у районі Загребелля. Цього року держава ні копійки коштів на ці цілі не виділила. Тому таких грошей ми не знайдемо, але... Давайте спробуємо зробити так, яки ви пропонуєте — відвести воду хоча б із цієї ділянки... На всі ж роботи потрібно близько 10 млн. грн.»

Під кінець розмови сторони сходяться на тому, що роботи із заглиблення розпочнуться незабаром. Ними планується охопити близько 500 метрів каналу. Чи призведе це до бажаного результату покаже час. Міський голова оголошує про це рішення та закликає людей уважніше вчитуватися у зміст паперів, що їх ті збиратимуться коли-нибудь підписувати. Невирішеним залишається, начебто, одне питання — перекриття проїзної частини...

Мешканці будинку по вул. Леніна, 93: «Якщо хоча б щось почнуть робити — ніякого перекриття не буде. Це ж скандальна справа. Без дозволу міської влади це робити забороняється, бо чекає штраф і покарання. А це нікому з нас не потрібно.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0