Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Larisa Gzhibovets...
а что вместо "спасибо" Василий ...
Time 17:47 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Виктория Кучерявая
Чудовий репортаж! Дякую!
Time 22:21 - 02-08-2018
Хто має і не має права на отримання субсидії?
Chatbox Yadviga Melnik
Відносно осіб що знаходяться за ...
Time 21:56 - 27-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівському ПТУ № 4 – 80 років

Time Додано: п'ятниця, 09 квіт. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

Один із найстаріших навчальних закладів у Житомирській області відзначив поважний ювілей: бердичівському професійно-технічному училищу № 4 виповнилося 80 років. Понад 20 000 спеціалістів машинобудівної галузі випустив за цей час заклад, саме ці люди склали кістяк робітничого класу Бердичева, саме вони творили його славу як міста промислового.

Бердичівському ПТУ № 4 – 80 років

Іван Демусь, заступник Бердичівського голови: «Місто Бердичів пишається випускниками ПТУ № 4, які працювали на підприємствах міста, далеко за його межами, пишається тими, хто став науковцем, управлінцем. Приємно відзначити, що, не дивлячись на труднощі, ваш заклад розвивається й зберігає славні традиції.»

Василь Толочко, секретар Бердичівської міської ради: «Лише вдуматися: 20 тисяч працівників. Скільки доброго вони зробили і для міста Бердичева і для Житомирської області, і для України. Колись вони творили славу міста по усьому Радянському Союзу.»

Спочатку школа фабрично-заводського навчання на базі заводу «Прогрес», потім ремісниче училище... Свою нинішню назву заклад отримав у 84-му. Сьогодні у 4-му ПТУ навчається 310 учнів. Зі слів директора Вадима Климова, викладачі намагаються зробити все можливе, аби перетворити їх на справжніх фахівців, для чого посилено працюють над оновленням змісту професійно-технічної освіти. Робити із дітей кваліфікованих котельників, електромонтерів, зварювальників непросто, визнають у колективі, але водночас цікаво. Мало не кожен із майстрів виробничого навчання пройшов шлях від такого самого учня до робітника на заводі, а потім – педагога, те що робота монтажника сантехнічного обладнання чи токаря – справа не з легких і будь-кому не піддасться, знають із власного досвіду. Володимир Терлецький, майстер виробничого навчання ПТУ № 4: «В 4-му училищі я працюю вже 25 років, прийшов сюди після технікуму, всі ці роки вчу хлопців на токарів. Токар — професія складна й цікава і, на мою думку, є найважливішою у машинобудуванні. Учні з охотою вивчають цю професію, їм цікаво. Навички, що придбані тут, безперечно знадобляться і у побуті.»

Подяки, грамоти й грошові винагороди майстрам – це те, чим дякували їм місто, область й країна за виховання тямущих робітників. Учні 4-го ПТУ є неодноразовими призерами та переможцями обласних та всеукраїнських змагань із фаху. Майстри виробничого навчання пишаються своїми вихованцями – нинішніми й колишніми.

Валерій Зубрицький, майстер виробничого навчання ПТУ № 4: «Учні виготовляють металоконструкції з різних типів, починаючи від простих, завершуючи дуже складними. Це і фільтрувальне обладнання, і очисне, і ємкісне, і різні вироби для народного господарства. Я пишаюся своїми вихованцями — нині вони є директорами, провідними спеціалістами, підприємцями. Працюють і в Україні, і за кордоном.»

На дневі народження – лише про хороше... Але проблеми у закладу є, і проблеми ці – недостатнє державне фінансування та застаріла матеріально-технічна база. Із першим боротися важко, друге в училищі намагаються викорінювати за рахунок власних сил, допомоги обласної та міської влади, спонсорів.

Вадим Климов, директор ПТУ № 4: «Нещодавно у нас були проблеми з набором до групи токарів, яка завжди була недоукомплектована через небажання йти до неї вчитися (туди ми набирали випускників 11-х класів). Минулого року ми врахували інтереси підприємств і проліцензували нову спеціальність «Токар-електрозварювальник ручного зварювання». Це дало свій результат: наступного разу ми вже проводили набір до цієї групи на конкурсній основі.»

Гості свята вітали іменинників із ювілеєм. Серед численних побажань чи не найчастіше лунало те, без якого, мабуть, усі сили, що їх вкладають педагоги в учнів, є марними – побажання випускникам швидко й вдало працевлаштуватися.

Вадим Климов, директор ПТУ № 4: «Ті професії, за якими ми проводимо навчання у нашому училищі, гостро потрібні на ринку праці України, тому з працевлаштуванням у нас труднощів як таких не виникає. Наші учні йдуть працювати на «Прогрес» на інші фірми й підприємства. Заявки на них є.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0