Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівського шестикласника Вадима Лавренчука визнано кращим читачем Житомирщини

Time Додано: вівторок, 16 бер. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

Вже втретє Бердичів доводить: кращі юні читачі Житомирщини мешкають саме у цьому місті. Цьогоріч учень 2-ї гуманітарної гімназії Вадим Лавренчук здійснив переможний дубль: наприкінці січня він став кращим у міському етапі всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України», днями І місце здобув на етапі обласному, що відбувся у Житомирі. Звичайно, розповідає, перед виступом добряче хвилювався, адже відчував більшу відповідальність, захищаючи не лише честь гімназії, а й міста.

Бердичівського шестикласника Вадима Лавренчука визнано кращим читачем Житомирщини

Вадим Лавренчук, переможець обласного етапу конкурсу «Найкращий читач України»: «У Житомирі було дещо складніше, ніж у Бердичеві. Спочатку треба було розповісти про себе й свого улюбленого героя у віршованій формі. Далі на стіл виклали кілька книжок. За 3-4 хвилини потрібно було ознайомитися з будь-якою і дати їй коротку рекламу. На питання 3-го конкурсу треба було знайти відповідь в Енциклопедії. Наприкінці я набрав однакову кількість балів з учасником із Житомира і нам влаштували бліц-турнір. За його результатами усі судді одноголосно віддали перемогу мені.»

Перемогу у Житомирі серед іншого Вадимові допоміг здобути Гаррі Потер. Віршована розповідь бердичівського гімназиста про свого улюбленого героя сподобалася комісії.

Вадим Лавренчук, переможець обласного етапу конкурсу «Найкращий читач України»: «Мій улюблений герой – Гаррі Потер. Він відважний та сміливий, він кумедний і кмітливий. Він завжди йде до перемоги і ніколи не поступається. Поки що я – просто хлопчина і він для мене є прикладом того, як вирости достойною людиною. Я поїду до Львову. У письменників, з якими я зустрічатимуся, обов’язково запитаю, як їм вдається передати враження таким чином, щоб захопити читача.»

Вадим є одним із улюбленців бердичівських бібліотекарів та постійним мешканцем бібліотечних закладів. Він, кажуть, дитина добра, співчутлива, яку по-справжньому цікавить і хвилює книжка. Хлопець їх «ковтає» ледь не десятками.

Валентина Петрухіна, заступник директора МЦБС: «Я дуже рада, що саме наш бердичівлянин став переможцем області. Справа у тому, що ця дитина неординарна. Коли під час бліц-турніру учасників запитали, яку б книгу вони взяли із собою під час вселенського потопу, Вадим, не задумуючись, відповів: «Біблію, тому що там є молитви, і я буду молитися, аби врятувати Всесвіт.»

Добре вчиться, постійно відвідує бібліотеки.. За всіма ознаками, начебто, має бути таким собі занудою... А ось і ні, кажуть друзі, їхнього Вадима вистачає на все.

Анастасія Молдовян, учениця МГГ № 2: «Ми з Вадимом разом брали участь у міському етапі конкурсу, де я посіла ІІІ місце, а він – І-ше. Коли він виступав у Житомирі, ми усі за нього хвилювалися, а коли переміг – зрозуміли, що участь у конкурсі беремо недарма.»

Олександр Опалінський, учень МГГ № 2: «Ми з ним – друзі, вчимося в одному класі. Крім того, ходимо до одного театрального гуртка. Він завжди у скрутну хвилину подасть руку допомоги. Вадим – розумний, ввічливий, хороший, і, насамперед, він – найкращий мій друг.»

Їхні гімназисти – надзвичайно цікаві, ерудовані, говіркі, розповідають вчителі закладу. Їм не відмовиш у фантазії, а головне, діти тягнуться до книжки. На думку педагогів, заслуга у цьому, у першу чергу, батьків і першого вчителя.

Ірина Євпак, вчителька української мови й літератури МГГ № 2: «Крім того, що дітям потрібно читати на уроках, вони полюбляють робити це й поза стінами закладу. Їм це просто цікаво. У нашій гімназії проводиться чимала робота, аби прищепити любов до книги і взагалі до рідного слова. Для цього проводиться багато заходів – конкурсів, фестивалей, змагань. Звичайно, діти виносять із них чимало уроків і з задоволенням переносяться у літературний світ.»

Окрім кращого читача, навчається у 2-й гімназії й один з кращих науковців області. Робота Юлії Фещук, в якій дівчина порівнювала фізичний розвиток п’яти- й восьмикласників міста й села, посіла у Житомирі І місце.

Юлія Фещук, учениця МГГ № 2: «До цієї роботи ми залучили учнів 5-х та 8-х класів нашої гімназії та школи с. Скраглівка. Обробили чимало літератури, виміряли основні показники здоров’я: зріст, тиск, вагу, частоту серцебиття. За існуючими методами ми визначили стан їхнього здоров’я і порівняли. Виявили, що картина цих показників змінюється динамічно, залежно від віку.»

Третій рік поспіль здійснювати дослідження у галузі медицини по лінії МАН Юлії допомагає Наталія Гироль. Вчительці подобається відповідальна й цілеспрямована учениця. Цьогоріч, каже педагог, їй довелося виступити у ролі вже не так керівника проекту, як його координатора.

Наталія Гироль, вчителька біології МГГ № 2: «Серед 11-класників Юля відрізняється розумом, наполегливістю, яскравістю. Вона впевнена у собі, з кожним роком їй все краще захищати свої роботи... Щодо цієї роботи, то вивченням здоров’я ми займаємося вже 3-й рік. Якщо минулоріч ми вивчали рівень здоров’я наших 10-тикласників і порівнювали його з рівнем навчальних досягнень, то цього року ми дещо змінили напрямок, аби отримати нові результати.»

У майбутньому Юлія бачить себе медиком. Тож матиме можливість остаточно з’ясувати, чому за фізичними показниками п’ятикласники міста здоровіші за своїх сільських однолітків, а восьмикласники навпаки – слабкіші.

Юлія Фещук, учениця МГГ № 2: «Така картина спостерігається не лише у цих двох школах, а усією країною й навіть світом. Треба виявити причину – чому так відбувається. Дослідити це – моя мрія. Зараз я це зробити поки що не можу, але у майбутньому, думаю, мені це вдасться.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0