Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівській школі-інтернату — 50 років

Time Додано: неділя, 03 жовт. 2010, 06:00 ( більше 7 року назад )

Бердичівській загальноосвітній школі-інтернату для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виповнилось 50 років. Багато це чи мало? Якщо порівняти з людиною, нібито й небагато, а якщо зважити, що за цей час там відбулось 50 тисяч уроків, пролунало 100 тисяч дзвінків та виросло понад 3 тисячі вихованців, то й вік школи одразу соліднішає.

Бердичівській школі-інтернату — 50 років

Навчання у закладі розпочалося першого вересня 1960 року, там було 9 класів, де навчалось 270 дітей. Тоді в школі були навчальний і два спальні корпуси, майстерні, їдальня, лазня, свинарник, овочесховище. У 2005-му році заклад реорганізували у загальноосвітню школу-інтернат I-III ступенів для дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Нині тут налічується 13 класів, навчається і виховується 167 дітей, працює 60 педагогів.

П’ятдесятиріччя школи святкували два дні, кожен з них супроводжувався особливим, теплим настроєм. Учні не приховували: вони люблять цей заклад усім своїм дитячим серцем, тому що для більшості них школа – це поки що єдине місце, де їх оточують любов’ю і турботою.

Ігор Жалюк, учень ЗОШ-інтернату: “Школа стала для мене рідною домівкою, я навіть не знаю, де мій власний дім. Вихователі для мне — рідні батьки, вони не тільки мене навчають і виховують, а й є моїми провідниками у цьому складному житті”​

На день народження школи діти прийшли як-годиться: у святковому вбранні, з посмішками та щирими побажаннями.

Наталія Удовівченко, учениця ЗОШ-інтернату: “Я бажаю, щоб усі мрії і надії нашої школи збувалися і вона завжди була квітучою”.

Анастасія Солоп, учениця ЗОШ-інтернату: “Щоб вона ніколи не старіла і завжди лишалася такою, як є!”.

Обіцяли й самі гарно вчитися, аби не засмучувати своїх педагогів і стати гідними громадянами. Це буде вже незабаром, а на ювілеї малі смакували ласощі, заряджалися позитивом і усіляко доводили, що в їхній школі, окрім них, живе ще й дух оптимізму, романтики, гумору та юності.

Інший святковий день своєю присутністю прикрасили гості: посадовці, шефи закладу, його ветерани. Депутата Верховної Ради України Миколу Рудченка колектив інтернату називає хрещеним батьком, тому що той довгий час піклується і допомагає школі.

Микола Рудченко, депутат Верховної Ради України: “Шановні колеги, друзі, діти. Я жив, живу і буду жити цим. Сьогодні у вас перший півстолітній ювілей. За 50 років пройдено великий шлях, багато випускників стали лікарями, інженерами, вчителями, простими добрими людьми. Я хотів би, що ті добрі традиції, які у вас є, продовжувалися”.

Серед людей, котрі стояли біля витоків діяльності школи, - її колишній директор Євген Томашевський. Чоловік був свідком будівництва та прийняття закладу в експлуатацію.

Євген Томашевський, колишній директор Бердичівської школи-інтернату: “Школа мала великий авторитет не лише в нашій області, а й у Хмельницькій та Вінницькій. Вихованці тамтешніх закладів приходили до нас опановувати піонерську справу і потім отримували посвідчення, котрі давали право працювати піонервожатими. При моєму керівництві школа була найчисельніша — 800 учнів. Цілий полк, як казав колись командир артилерійського полку, коли приходив до нас на ранкову зарядку”.

Від директора колишнього – до директора теперішнього. Лариса Тарнопольська – дев’ята, хто очолює школу. Жінка запалила першу свічку на святковому короваї. Свічу Віри, бо без цього, каже, життя було б складнішим.

Лариса Тарнопольська, директор Бердичівської ЗОШ-інтернату: “У цій школі педагоги вчать дітей секретам і мудростям життя, відкривають цікаві моменти людських взаємовідносин. Школа формує життєтворчу особистість”.

Добре працювати там, де є гарний керівник, який щиро вболіває за свою справу, зазначив міський голова. Під керівництвом Лариси Тарнопольської працює особливий колектив, який дбає про особливих дітей.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: “Хочу подякувати всім вчителям, директору школи за те, що вміло організовують навчальний процес і з великою любов’ю роблять цю справу. Не тільки сьогодні, на свято, а кожного дня. За це вам шана і низький уклін від усієї міської громади”.

Телевізори, DVD, солодощі та м’ячі презентували винуватцям свята гості. Бердичівські міліціонери та прокурори Житомирської області, які тримають над інтернатом шефство, побажали учням бути здоровими і щасливими, а також запевнили, під їхнім захистом діти можуть почуватися безпечно.

Володимир Сагадін, заст. генерального прокурора Житомирської області: “Від усієї душі зичимо вам міцного здоров’я, довголіття, довгого людського щастя, здійснення ваших мрій і бажань. Нехай у вашій оселі завжди панує злагода, у серці — любов і доброта, у справах — мудрість. Творчої вам наснаги, святкового настрою, поваги від людей. З повагою, прокурор Житомирської області, Микола Франтовський”.

Колектив закладу підготував для гостей концерт. Його учасники не втомлювались повторювати: вони люблять і поважають свою школу та педагогів.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0