Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівській молоді розповіли про журавку з подільського жита

Time Додано: п'ятниця, 11 лют. 2011, 06:00 ( більше 7 року назад )

Деякі літературні критики порівнюють її із самою Ліною Костенко, деякі навіть не беруться рецензувати твори цієї поетеси, але усі, хто хоча б раз читав поезію Ганни Чубач, назавжди закохався в її слово. Літературно-мистецький вечір, присвячений 70-річчю видатної української майстрині слова, провели у Бердичівській центральній бібліотеці. Задум розповісти про багатогранність таланту Ганни Чубач, розповідає ведуча вечора Валентина Лукашук, виник у неї місяць тому, коли почула радіопередачу про поезію Ганни Танасівни.

Бердичівській молоді розповіли про журавку з подільського жита

Валентина Лукашук, завідуюча абонементом дорослої бібліотеки ЦБС м. Бердичева: «Я виявила бажання розкрити її талант у різних ракурсах: і як дитячої письменниці, і як лірика кохання, і як гарної поетеси, і як композитора. Адже вона, без належної освіти, сама складає мелодії. Я хотіла розказати про неї, як про гарну людину з великої літери “Л”.»

Аби показати талант поета, достатньо лише його творів і гарних читців. Їх на вечорі було чимало. Жінки, а за сумісництвом, бібліотекарі та вчителі, намагалися передати усю гаму почуттів, що їх висловлювала у своїх віршах поетеса Ганна Чубач. Сьогодні налічується 60 збірок цієї “журавки з подільського жита”, як себе називає сама Ганна Танасівна. Її зірка засвітилася на письменницькому небі у бурхливі для літератури 60-ті роки. До спілки письменників вона вступила із однією лише збіркою “Журавка”. Згодом Ганна Чубач потрапила під опіку письменників Олеся Гончара, Андрія Малишка, Бориса Антоненка-Давидовича. Якщо поезію Ліни Костенко називають мужньою, то творчість Ганни Чубач — напрочуд ліричною, інтимною.

Крістіна Лєонтьєва, глядачка: «Мені дуже подобаються її ліричні вірші, де сказано про її особисте життя. Мабуть, мені потрібно їх перечитати, щоб на себе переміряти. З першого разу просто неможливо вдуматися, але вони дуже впадають у душу.»

Валентина Лукашук, завідуюча абонементом дорослої бібліотеки ЦБС м. Бердичева: «Дуже гарна лірична поезія, вірші “Моя країна Україна” і “Подзвони мені першого квітня”. Дуже гарні ліричні вірші. Цим літературно-музичним вечором ми хотіли показати тематичне розмаїття її поезії, розкрити зміст її віршів, які дарують людям радість і надію. Ці вірші — особливі, незвичайні. Вони пахнуть теплом і квітами.»

Саме патріотичний напрямок у поезії Ганни Чубач і сподобався Владиславу Марущаку. Так ніжно писати про Україну, каже хлопець, може лише той, хто справді у неї закоханий.

Владислав Марущак, глядач: «Мені дуже сподобалась Ганна Чубач, її поезія, хоча раніше я про неї навіть не чув. Мені дуже приємно було слухати, як вона пише про свою Україну, як вона її любить.»

Окрім того, Ганна Чубач писала і продовжує писати дитячі вірші. Такі твори виконували на вечорі наймолодші школярі.

Катерині Богачовій довірили не лише рядки про кота Івашка, а й вірш про Україну, оскільки, каже Катя, вона вже читала багато творів Ганни Чубач і знайома з творчістю цієї поетеси.

Катерина Богачова, учасниця літературно-мистецького вечора: «У неї дуже смішні і гарні вірші. Вона — дуже гарна поетеса. Писала і про Україну, і про казкових героїв.»

Ім’я поетеси Ганни Чубач входить до десятки жіночих імен, які змінять історію, говорили на вечорі. Українська ніжна жінка сьогодні вона — радник Всесвітніх конференцій “Література ХХІ віку”, що відбуваються у Вашингтоні. Таких діячів українського мистецтва повинні знати усі, переконані працівники бібліотеки, адже Ганна Чубач назавжди завоювала собі місце у світовій літературі.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0