Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
«Вітання із Бердичева» - ХІІ церемонія відзначення бердичівлян!
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:boon:
Time 15:29 - 21-01-2018
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівські учні здійснили літературну подорож творами В. Нестайка

Time Додано: середа, 10 лют. 2010, 06:00 ( майже 8 років назад )

Із відомого багатьом села Васюківка розпочалася чергова літературна подорож, яку бердичівським школярам влаштували місцеві бібліотекарі. Цього разу подорожували сторінками творів відомого письменника, уродженця Бердичева Всеволода Нестайка, якому наприкінці січня виповнилося 80 років. Його оповіді викликали й викликають посмішки на обличчях десятків тисяч українців: над славетними тореадорами з Васюківки, Вітею Зайчиком, Грицьком Половинкою, Робінзоном Кукурудзо потішалися ще батьки, а може й дідусі нинішніх школярів. І невідомо, чи не намагався хтось із них вирити метро під самісіньким свинарником за прикладом двох друзяк Павлуши та Яви, і чи не траплялася з ними така ж сама халепа...

Бердичівські учні здійснили літературну подорож творами В. Нестайка

Світлана Звізда, учениця ЗОШ № 5: “Всеволод Нестайко — людина, яка дуже багато пережила у своєму житті і, на мій подив, не дивлячись на це, він радісно описує життя дітей. У дитинстві письменник пережив Голодомор і війну... Особливо радує те, що народився митець у Бердичеві. Дуже приємно й те, що у нас проводяться такі заходи, адже у багатьох вже немає радості від прочитаної книги — її замінили телевізор й Інтернет.”

Чому Нестайко вирішив писати для дітей? Як розповідав сам письменник, його дитинство розтоптала війна, та й до її початку воно було важким й невеселим, ось і захотілося пережити цей період заново — сонячно, весело, з пригодами. Тільки не воєнними й трагічними, а комічними, щасливими.

Те, що Всеволодові Нестайку це вдалося, свідчить реакція на його твори нинішніх школярів, меншою мірою, бердичівських. Вони одразу ж відгукнулися на пропозицію організаторів подорожі спробувати себе у ролі героїв оповідань відомого земляка.

Книги Нестайка перекладено двадцятьма мовами, за його творами поставлені фільми, що отримали міжнародні нагороди. Наш земляк є лауреатом кількох літературних премій, а його “Тореадори з Васюківки” визнані одним з найвидатніших творів світової дитячої літератури.

Валентина Петрухіна, заст. директора МЦБС з роботи із дітьми: «При підготовці та проведенні заходу ми залучали дітей до вивчення цих творів. Це, на нашу думку, має сприяти тому, що вони більш детально ознайомляться із творами В. Нестайка і щось обов’язково візьмуть у них для себе. Сподіваємося, що у майбутньому вони залучатимуть до літератури вже своїх дітей, літератури більш якісної , яка сприятиме навчанню та більшій обізнаності у житті.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0