Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Катеринка Катафєй
Щиро дякуємо за співпрацю!
Time 16:43 - 02-04-2018
У Бердичеві доводили, що «Мама, Тато, Я – спортивна сім’я!»
Chatbox Nady Gl
Вітаємо! Молодці :basketball:
Time 22:54 - 25-03-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівські учні здійснили літературну подорож творами В. Нестайка

Time Додано: середа, 10 лют. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

Із відомого багатьом села Васюківка розпочалася чергова літературна подорож, яку бердичівським школярам влаштували місцеві бібліотекарі. Цього разу подорожували сторінками творів відомого письменника, уродженця Бердичева Всеволода Нестайка, якому наприкінці січня виповнилося 80 років. Його оповіді викликали й викликають посмішки на обличчях десятків тисяч українців: над славетними тореадорами з Васюківки, Вітею Зайчиком, Грицьком Половинкою, Робінзоном Кукурудзо потішалися ще батьки, а може й дідусі нинішніх школярів. І невідомо, чи не намагався хтось із них вирити метро під самісіньким свинарником за прикладом двох друзяк Павлуши та Яви, і чи не траплялася з ними така ж сама халепа...

Бердичівські учні здійснили літературну подорож творами В. Нестайка

Світлана Звізда, учениця ЗОШ № 5: “Всеволод Нестайко — людина, яка дуже багато пережила у своєму житті і, на мій подив, не дивлячись на це, він радісно описує життя дітей. У дитинстві письменник пережив Голодомор і війну... Особливо радує те, що народився митець у Бердичеві. Дуже приємно й те, що у нас проводяться такі заходи, адже у багатьох вже немає радості від прочитаної книги — її замінили телевізор й Інтернет.”

Чому Нестайко вирішив писати для дітей? Як розповідав сам письменник, його дитинство розтоптала війна, та й до її початку воно було важким й невеселим, ось і захотілося пережити цей період заново — сонячно, весело, з пригодами. Тільки не воєнними й трагічними, а комічними, щасливими.

Те, що Всеволодові Нестайку це вдалося, свідчить реакція на його твори нинішніх школярів, меншою мірою, бердичівських. Вони одразу ж відгукнулися на пропозицію організаторів подорожі спробувати себе у ролі героїв оповідань відомого земляка.

Книги Нестайка перекладено двадцятьма мовами, за його творами поставлені фільми, що отримали міжнародні нагороди. Наш земляк є лауреатом кількох літературних премій, а його “Тореадори з Васюківки” визнані одним з найвидатніших творів світової дитячої літератури.

Валентина Петрухіна, заст. директора МЦБС з роботи із дітьми: «При підготовці та проведенні заходу ми залучали дітей до вивчення цих творів. Це, на нашу думку, має сприяти тому, що вони більш детально ознайомляться із творами В. Нестайка і щось обов’язково візьмуть у них для себе. Сподіваємося, що у майбутньому вони залучатимуть до літератури вже своїх дітей, літератури більш якісної , яка сприятиме навчанню та більшій обізнаності у житті.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0