Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:smile:
Time 01:10 - 20-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Ирина Марковская
Скиньте посилання будь ласка.
Time 20:01 - 19-02-2018
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівські та козятинські спортсмени долали “Різдвяні висоти”

Time Додано: неділя, 09 січ. 2011, 06:00 ( близько 7 року назад )

Вдруге на початку нового року з ініціативи обласного відділення Національного олімпійського комітету України у нашому місті проходили змагання зі стрибків у висоту.

Бердичівські та козятинські спортсмени долали “Різдвяні висоти”

Віталій Левковський, виконавчий директор Житомирського обласного відділення НОК України: “Проводимо змагання у різних вікових категоріях з метою популяризації стрибків у висоту та набуття спортсменами майстерності. Учасники, як правило, з Житомирської та Вінницької областей, у майбутньому сподіваємось розширити це коло, щоб турнір став міжобласним”.

Турнір мав два відділення для молодших та старших спортсменів, загальна їх кількість становила понад 40 чоловік. Усі, як один, прийшли з бажанням перемагати, і підстав для цього, кажуть, достатньо. Адже, доки більшість людей відзначала свята, спортсмени посилено тренувалися.

Женя Мережаний, учасник змагань “Різдвяні висоти” (м. Бердичів): “В нас тільки вчора був вихідний, а так ми весь час тренувалися, вранці бігали. Це допомогло підготуватися”.

Першими у двобій із планкою та самим собою вступили менші учасники, почали з висоти 95 см. Більш-менш успішно її подолали і взялися за понад метрові перешкоди. Суперниками бердичівлян були вихованці козятинської ДЮСШ “Колос”, яка спеціалізується на стрибках у висоту. 3-4 рази на рік вони зустрічаються з нашими земляками на різних турнірах і знають одне одного як достойних спортсменів. До певного моменту гості досить впевнено долали планку. Та з кожним її підняттям спортсменів меншало, а позначку 1 м 55 см із першого разу перестрибнули одиниці. Нездоланною стала ця висота і для Євгена Мережаного. Попередню хлопець “взяв” з останньої спроби за активної підтримки друзів. А от цього разу не пощастило.

Женя Мережаний, учасник змагань “Різдвяні висоти” (м. Бердичів): “Ногою планку легенько зачепив і в розбіг не попав”.

Рівень метр шістдесят викинув в аут ще одну частку й без того малої кількості учасників. На цьому етапі змагання залишили козятинські фаворитки Людмила Білоус та Ірина Гилун. Обидві дівчини раніше підкорювали таку планку, а для Ірини 1 м 61 см був рекордним.

Ірина Гилун, учасниця змагань “Різдвяні висоти” (м. Козятин): “Сьогодні не вдалось мені стрибнути більше. Можливо, через те, що після свят я поправилась. Усе залежить від налаштування, а воно в різні дні різне”.

На церемонії нагородження призерам у різних вікових категоріях вручили грамоти, солодощі та пам’ятні подарунки. Враження від виступів у тренерів і спортсменів були здебільшого позитивними.

Людмила Білоус, учасниця змагань “Різдвяні висоти” (м. Козятин): “Загалом змаганнями задоволена, бо мої друзі стрибнули краще за мене і посіли відповідні місця”.

Валерій Зелінський, ст. тренер ДЮСШ “Колос” (м. Козятин): “Сьогодні багато моїх вихованців покращили власні рекорди, так що я задоволений”.

А інші фахівці галузі переконані, що сьогоднішні результати — це лише початок і далеко не межа для молодших спортсменів.

Сергій Шеремет, тренер-викладач спортивної спеціалізованої школи олімпійського резерву (м. Житомир): “Зараз тільки початок року, ми лише проводимо старт, так що ще рано говорити про рівень підготовки молодших стрибунів. З кожним наступним змаганням вони зростатимуть. Це лише початок і через 2-3 місяці вони покажуть зовсім інші результати”.

Ще більш цікавими стали змагання, коли до справи взялися старші учасники. Найнижчою заявленою висотою став 1 м 75 см. Цей рівень, а також два наступні, усі стрибуни без особливих зусиль здолали.

Щоб взяти чергову висоту, спортсмени хто подумки себе налаштовував, хто взагалі намагався ні про що не думати, дехто шукав підтримки наставника і друзів, а Наталія Гапчук перед виступом не розлучалась зі своїм чотириногим талісманом. І, судячи зі спортивних досягнень бердичівлянки, він дійсно їй допомагає.

Також в числі старшої групи змагались чемпіон України Денис Запорожець і срібний призер чемпіонату України Олексій Рустаєв. Навіщо їм турнір не надто високого порівняно з іншими рівня? Для того, кажуть, що тренувань багато не буває. Обидва менше двох метрів не стрибають, але повторити свій рекорд вдається не завжди. Тут навіть тренери стовідсоткової поради не дають.

Сергій Шеремет, тренер-викладач спортивної спеціалізованої школи олімпійського резерву (м. Житомир): “Є багато факторів, від яких залежить стрибок. Але, в першу чергу, це цілеспрямованість, бажання тренуватися, рівень працездатності, віра у себе і в те, чого хочеш досягнути”.

Планка в два метри лишилась для Дениса Запорожця недосяжною, натомість підкорилась його товаришеві Олексію Рустаєву. Він та Богдан Кравчук, для якого двометрова висота стала рекордною, намагались завоювати рівень 2 м 3 см. Та для обох цього разу така вершина була неприступною. Хлопці не засмутились: вірять, що обов’язково піднесуться над цією планкою. Адже висотники, як ніхто інший, звикли суперечити стереотипу, що вище голови не стрибнеш.

Олексій Рустаєв, переможець змагань “Різдвяні висоти” (м. Бердичів): “Мій зріст 186 см. Тренування і поради тренера допомагають стрибати вище власного зросту”.

Для усіх учасників “Різдвяні висоти” стали ще й додатковою підготовкою до легкоатлетичного турніру ім. Олексія Дем’янюка, котрий відбудеться на старий новий рік у Львові.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0