Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Сергій Рудь
Такий чоловік, що скоїв вбивств ...
Time 21:41 - 21-01-2018
«Вітання із Бердичева» - ХІІ церемонія відзначення бердичівлян!
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:boon:
Time 15:29 - 21-01-2018
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівські “штики” влаштували традиційну виставку військово-історичної мініатюри

Time Додано: субота, 12 лют. 2011, 06:00 ( майже 7 років назад )

У Бердичеві тривають заходи, присвячені відзначенню Дня пам’яті учасників бойових дій на території інших держав і Дня захисника Вітчизни. Поціновувачів військово-історичної мініатюри вчергове порадували члени “Штика” — міського клубу стендового моделювання. Очолювані Олегом Савенком та за сприяння Музею історії міста, любителі військової історії і стендового моделізму влаштували виставку, що складалася, як із відомих вже бердичівлянам робіт, так і з нових моделей. Міському голові, який відкрив виставку, особливо приємно було відзначити, що даний захід став черговою ланкою у ланцюзі подій, які свідчать: тих, хто стояв зі зброєю на варті Батьківщини, у Бердичеві поважають й пам’ятають.

Бердичівські “штики” влаштували традиційну виставку військово-історичної мініатюри

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: “Рік тому ми зробили дуже необхідний крок для того, аби події, що відбувалися 22 роки тому, залишилися в пам’яті підростаючого покоління: за сприяння воїнів-афганців та при допомозі працівників музею була відкрита музейна кімната. Ми бачимо, що це дуже необхідний крок, який уже сьогодні дасть можливість воїнам-афганцям бачити ставлення і юних, і дорослих до їхнього подвигу.”

Бердичів має Музей афганців, має такі клуби як “Штик”, має творчих людей, скрізь серце яких прошла тема Афгану, констатував Василь Мазур. Залишається, аби музей не перетворився на просто місце, де зібрані певні експонати. Хочеться, аби небайдужа молодь саме там вчилася азам любові до своєї країни.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: “Надзвичайно приємно те, що усі події відбуваються у нас за участю ветеранів, як афганської, так і Великої Вітчизняної війни. Сьогодні іде передача гарних традицій ветеранів війни воїнам-афганцям, а також тим, хто виконував свій інтернаціональний обов’язок в інших країнах. І дуже приємно, що ми маємо людей, які вже кілька років поспіль ознайомлюють нас із військовою технікою і долучаються до цієї гарної справи.”

Думку Василя Мазура підтримав і Валерій Вьюшков. Учасник війни в Афганістані, підполковник, він вважає ненормальним, коли молодь не знає імен своїх героїв, а юнацтво у більшості не поважає військову справу.

Валерій Вьюшков, учасник війни в Афганістані: “Нам – афганцам – очень приязно было слышать, что в объединении «Штык» прививают детям любов к военной технике, делают так, чтобы молодое поколение имело хоть какое-то отношение к истории, которой жил Советский Союз и сейчас живет Украина. Многие экспонаты, которые представлены здесь, стоят на вооружении Вооруженных Сил Украины. Все дети должны жить под мирным небом и не знать, что такое война. Война – это горе, это граница между «жить» и «умереть».”

На виставці презентували лише частину з більше, ніж 400 моделей літаків, бронеавтомобілів, а також причепної артилерії, інженерних та ремонтно-евакуаційних машин, виконаних у масштабі 1:35, 1:72, 1:350. Цьогоріч виставка мала свою особливість: експонати на ній — справа рук не лише колег Савенка, а й його учнів — членів гуртка стендового моделювання технічного відділення ЦПО ім. Разумкова. Хлопці — неодноразові призери й переможці багатьох міжрегіональних й обласних спеціалізованих виставок.

Роман Хімічук, член гуртка стендового моделювання: “На тих виставках цікаво: ми дізналися і побачили нові моделі, почули про них багато нового, судді вказали нам на наші помилки. У нашому гуртку взагалі все цікаво і захоплююче. Вчитель багато розповідає про нові моделі, інколи допомагає: знаходить для нас різні схеми фарбування, схеми зборок, технічну характеристику.”

Олег Савенко, керівник клубу стендового моделювання “Штик”: “Дети ходят на кружок с большим удовольствием: во-первых, они получают определенные навыки, учатся работать с инструментами, изучают схемы и исторические документы, так как все это необходимо для изготовления модели. Все модели изготовляются под определенные прототипы.”

Щодо новинок виставки... Нею стала діорама на тему бойових дій у Північній Африці та не зовсім звичайний корабель.

Олег Савенко, керівник клубу стендового моделювання “Штик”: “Сюжет предусматривает встречу английского дозора с местным бедуином и выяснением мест расположения противника. Эта диорама создавалась на протяжении двух лет и мы планируем отправить ее на Всеукраинский конкурс. Так же достойна внимания деревянная модель парусника. Это прекрасная работа Г.Смоленского, члена «Штыка». Сделана она полностью из натурального дерева, и отличается тем, что в ней использованы те сорта дерева, что идут на постройку настоящего корабля.”

Участь у відкритті виставки взяли колеги Олега Савенка з Житомира, Броварів, із села Висока Піч. Броварчанин Олександр Маєвський, як і його бердичівські однодумці, намагається прищепити своїм вихованцям любов до історії. Сьогодні, визнає, це зробити досить нелегко.

Олександр Маєвський, керівник клубу стендового моделювання “Десна” (м. Бровари): “Приходят, смотрят на модели… Все интересно, красиво… Но ведь сам процесс создания модели очень трудоемкий, потому у некоторых получается сразу, а у некоторых спустя какое-то время. Кто болеет за это дело сердцем, остается у нас надолго, а потом, бывает, приводит к нам своих детей.”

Цілком можливо, що з його учнів виростуть справжні корольови, калашникови, туполєви, припускає головний організатор виставки Олег Савенко, адже невеличкий поштовх у дитинстві, на йог8о переконання, може перерости у велике захоплення, що у свою чергу, стане справою всього життя.

Олег Савенко, керівник клубу стендового моделювання “Штик”: “На сегодняшний день технические профессии мало востребованы, хороших специалистов нет, а занятия в нашем кружке, думаю, каждому мужчине пригодятся. Многим служить в армии, многим работать с рабочим инструментом, так что в жизни это не помешает.”

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0