Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У Бердичеві власники «євроблях» – члени ГО «АвтоЄвроСила» – оголосили, що боротимуться за розмитнення по-європейськи
Chatbox Вася Бакс, здай ...
1) житомирьскі новини про Берди ...
Time 15:53 - 20-08-2017
У Бердичеві власники «євроблях» – члени ГО «АвтоЄвроСила» – оголосили, що боротимуться за розмитнення по-європейськи
Chatbox Виктор
На наших дорогах каждая машина ...
Time 20:29 - 19-08-2017
Забої та синці, ризик потрапити під машину чи у багнюку: що ще потрібно, аби ремонтники робили свою справу якісно?..
Chatbox ))
машина часу (46.118.202.160) - ...
Time 19:57 - 19-08-2017
У Бердичеві власники «євроблях» – члени ГО «АвтоЄвроСила» – оголосили, що боротимуться за розмитнення по-європейськи
Chatbox 123
а вазы не мусор? не лучше ли об ...
Time 19:08 - 19-08-2017
У Бердичеві власники «євроблях» – члени ГО «АвтоЄвроСила» – оголосили, що боротимуться за розмитнення по-європейськи
Chatbox машина часу
«євроблях» -это мусор завезенны ...
Time 18:52 - 19-08-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
ОДПІ
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівські школи готуються до нового навчального року

Time Додано: п'ятниця, 22 серп. 2008, 06:00 ( майже 9 років назад )

Цьогоріч із фонду розвитку міста виділили понад мільйон гривень на реконструкцію та ремонт установ освіти. Комісія управління освіти і науки перевірила і позитивно оцінила їх готовність до нового навчального року.

Бердичівські школи готуються до нового навчального року

Тетяна Стельмах, начальник управління освіти і науки: "Зроблено багато. Це й впорядкування приміщень, і поточний ремонт водопостачання, кухонного обладнання, холодильного. Такі роботи зроблені в 5-й школі: там закінчується ремонт харчоблоку, в ДНЗ № 16 проведено роботи, куплені холодильники у 12-й, 15-й, 10-й школах. Багато зроблено у ДНЗ № 27: ремонт водопостачання, освітлення, вставлені двері".

У міських школах вже закінчили ремонт. У 17-й, як і в інших, його робили спільною толокою. Особливо постаралися батьки. Зі слів директора Олега Твердохліба, їхня фінансова допомога - це приблизно 29 тисяч гривень. Протягом року за участю батьків придбано нові меблі до трьох класів. Школа виблискує свіжою фарбою. На це управління освіти виділило 70 банок. Близько 180-ти школі допомогли купити спонсори.

Учнів початкових класів приємно здивують затишні кабінети. Інтер’єр кімнат у порівнянні з минулим роком значно змінився. В оздобленні використані сучасні матеріали.

Працівники санстанції також відмітили: тогорічні порушення виправлені. У харчоблоці теж відбулися зміни.

Сергій Колубовський, санітарний лікар Бердичівської районної СЕС: "Замінено світильники в обідній залі, таку ж роботу розпочато й у харчоблоці. Тривалий час у школі проблемним питанням було забезпечення холодильним обладнанням, яке було застарілим, часто виходило з ладу. У цьому поточному році закуплено новий холодильник, який, сподіваюсь, забезпечить нормальну температуру та якість збереження харчових продуктів".

Наступного року планується капітальний ремонт харчоблоку. А це - майже 100 тисяч гривень.

Тетяна Стельмах, начальник управління освіти і науки: "Кожен заклад освіти, який потребував негайних ремонтних робіт, відповідно отримав належну фінансову допомогу міського голови, міськвиконкому. Ми ці гроші ретельно відслідковуємо, щоб вони не йшли на якісь непотрібні роботи. Ми робимо так, щоб зробити повністю один об’єкт, а наступного року - інший. Так планували й цього року в 17-й школі, але у зв’язку із тим, що всі будівельні матеріали подорожчали і роботи з ними, ми не вклалися в кошти, щоб зробити два заклади".

Вчительський колектив 17-ї школи добре попрацював влітку, готуючись до прийому дітей, говорить директор. Хоча залишилися і проблеми. Потребують заміни старі віконні рами та двері.

Олег Твердохліб, директор СЗОШ № 17: "На жаль, не вдалося поставити пластикові вікна в їдальні, відремонтувати там покриття підлоги, а також - у кабінетах фізики і хімії, як планували. Але, думаю, протягом нового року ми це виконаємо. Зараз розпочато роботи у шкільній котельні. Це 62 тисячі гривень - на заміну коректора газу, і приблизно 70 тисяч має бути витрачено на встановлення аварійної теплотраси, яка з’єднує школу із централізованою міською теплотрасою. Роботи із встановлення коректора газу вже розпочалися".

Із міського бюджету 17-й школі виділено 2 тисячі гривень на придбання нових світильників. Вони з’явилися у 8 кабінетах та бібліотеці. Тут також готові зустріти дітей. Кажуть: книжками - майже забезпечені. Шкільним майстерням віддали верстати та швейні машинки із колишнього навчально-виробничого комбінату.

У 15-й школі також навели порядок. Тут на ремонт актової зали та заміну в ній вікон міськвиконком та управління освіти із бюджету розвитку виділили 60 тисяч гривень. Вчителі 15-ї кажуть: провести навіть мінімальний косметичний ремонт було б неможливо без коштів батьків та спонсорів. Зокрема, з їх допомогою замінили світильники у 14 кабінетах. Старий біологічний вчителі підтримують у відповідному вигляді та вдосконалюють. Вони мріють розжитися на нові наочні засоби. У кабінеті зарубіжної літератури ремонт зроблений за сучасними стандартами. Інтер’єр вражає оригінальними рішеннями. Використовували й досвід інших навчальних закладів країни.

15 школа готується відкрити музей Джозефа Конрада. Вже декілька років у межах Міжнародного освітнього проекту "Польсько- український обмін молоддю" матеріал про письменника збирають учні та педагоги.

Ванда Івасюк, директор СЗОШ № 15: "Це дякуючи заступникам з навчально-виховної роботи Т. Л. Семеновій та Н. А. Миронець. Задум виник, коли ми побували на 150-річчі Джозефа Конрада у Варшаві. Відтоді виникла мрія створити у нашій школі такий музей. Ми співпрацюємо із школою-ліцеєм у місті Тихе, яка носить ім’я Джозефа Конрада".

У школі все готове до початку навчального року: санвузли, їдальня та інші приміщення. Проблемою залишається більш серйозний ремонт спортивної зали. Такий планують на майбутнє.

Тетяна Стельмах, начальник управління освіти і науки: "Звичайно, є такі заклади освіти, які ще не все доробили у поточному ремонті. Це школи № 3, № 14. Там ще є можливість протягом тижня доробити, дофарбувати і естетично прикрасити".

Загальна проблема всіх шкіл, говорять в управлінні освіти, - старі меблі. Забезпечення новими потребує великих коштів.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0


Додати коментар: