Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
На ріці Гнилоп’ять тривають роботи по заміні дюкерного переходу
Chatbox Местгый
А что за труба рядом, большего диаметра?
Time 19:23 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівські підприємці влаштували акцію протесту проти підвищення податків

Time Додано: вівторок, 30 вер. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

Юлія Крук, кореспондент: “Чистий четвер на центральному ринку. Ані продавців, ані покупців. Замість торгувати підприємці пішли мітингувати”

Бердичівські підприємці влаштували акцію протесту проти підвищення податків

Біля зачинених кіосків вони зібралися зранку. Вимагали, аби депутати міської ради відмінили своє попереднє рішення про збільшення ставок єдиного і фіксованого податку до 200 і 100 гривень відповідно. Раніше підприємці платили 50 чи 40. Попри ринкову солідарність і обурення сусідів деякі торговці до акції протесту так і не приєдналися, але побачивши камеру, поспішили сховати свій товар.

Вимагати зменшення ставок податків підприємці колоною рушили до міської ради. Саме цього дня депутати зібралися на чергову сесію. Біля адмінбудівлі до страйкуючих приєдналися працівники автомобільного та привокзального ринків, аби разом відстоювати свої інтереси.

Людмила Просянова, голова Асоціації приватних підприємців: “Потрібно зрозуміти, що таке підвищення ставок в 4 рази, з 50 грн до 200. Це однозначно буде два виходи: це або збільшаться ціни на ринку, що не піде на користь бердичівлянам, або підприємці почнуть ховатися від оподаткування, що також не приведе до очікуваного результату. Тобто, місцевий бюджет не підвищиться. Є компромісне рішення: збільшувати ставки, я\але як ми домовлялися — поступово”.

З півгодини підприємці жалілися самі собі. Депутати до сесійної зали заходили хто з центрального, а хто з чорного входу, але до страйкуючих не підійшов жоден і на сесійне засідання не запросив. Тож торговці вирішили піти без запрошення.

Знову питання підвищення ставок єдиного податку депутати вирішили розглянути наприкінці засідання. Доти на переговори із підприємцями пішли представники усіх фракцій. Але згоди не дійшли. У окремо виділеній кімнаті більше кричали і звинувачували, аніж чули і розуміли одне одного.

Вдруге сесійну залу підприємці брали штурмом. Мовою цифр у доцільності збільшення податків їх намагалася переконати начальник податкової інспекції. Але працівники ринку стояли на своєму.

Ірина Самборська, начальник Бердичівської ОДПІ: “67 % фіксованого і 43 % єдиного податків надходять до міського бюджету, а не до державного”.

Востаннє ставки єдиного та фіксованого податків переглядали у 2003 році. З того часу вони не зростали, на відміну від заробітної плати, вартості послуг ринку та цін на товари.

Сергій Онофрійчук, заступник Бердичівського міського голови: “Це була пільга, що давала можливість підприємцям направляти кошти на розвиток свого бізнесу. На сьогодні ставити нам це у вину — це верх цинізму. Ці ставки не вищі, ніж у інших містах, за що нас раніше критикували в обласній адміністрації”.

Деякі депутати запропонували піднімати ставки поступово, а фіксований податок поки що встановити на рівні 70 грн. Це вже не економіка, а політика, з притаманним їй бажанням годити усім, перешіптувалися у залі. Проте більшістю голосів міська рада залишила своє попереднє рішення без змін.

Камера Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0