Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівські педагоги підвели підсумки розвитку навчальних закладів у 2009-10-й н.р. та визначили завдання на рік наступний

Time Додано: середа, 01 вер. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

Сплинуло літо, а значить час педагогам підвести підсумки минулого навчального року. В якій формі лишень не проводили вони педагогічні конференції: з годинними доповідями, з концертами, взагалі без будь-яких промов... Цього разу очільниця бердичівської галузі освіти Валентина Адаменко вирішила зробити форму і зміст однаково цікавими – відзвітувати про зроблене за допомогою мультимедії: по-перше, у ногу з часом, по-друге – все сказане підтверджується картинкою. А картинка наступна… Рік тому до загальноосвітніх закладів, Центру позашкільної освіти ім.. О. Разумкова та дитячо-юнацької спортивної школи пішло майже 8 тис. школярів. Дитячі садочки відкрили свої двері для понад 3-х тисяч дітей. Матеріальна база освітніх закладів поповнилася новими комп’ютерами, музичними центрами, ноутбуками, мультимедійними проекторами та іншими технічними засобами. Лише 1-го вересня 2009-го подібних подарунків від міської влади школи отримали на 300 тис. грн.., в середині січня делегація на чолі з Василем Мазуром розвозила школами холодильники, водонагрівачі, електроплити та інші побутові прилади. На суму близько 500 тисяч. Освіта Бердичева сьогодні – це 12 дошкільних навчальних закладів. Повну загальну середню освіту діти здобувають у загальноосвітніх закладах різного типу: від просто загальноосвітніх та спеціалізованих загальноосвітніх шкіл до навчально-виховних комплексів, гімназії та колегіуму. 138 груп та 47 гуртків – це бердичівське позашкілля, яке охоплює майже 3 тисячі дітей, близько 500 юних бердичівлян є учнями місцевої ДЮСШ.

Бердичівські педагоги підвели підсумки розвитку навчальних закладів у 2009-10-й н.р. та визначили завдання на рік наступний

Протягом минулого року управління освіти працювало над оптимізацією мережі дошкільних навчальних закладів: у ряді садочків відкрили додаткові групи раннього віку, укомплектування груп здійснювалося за наявністю путівки, зменшилась кількість 1-х класів, які функціонували на базі дитсадків. Серед батьків популярними були групи короткотривалого перебування дітей, в яких навчально-виховна робота здійснюється згідно державних програм. Велика увага приділялася створенню комплексної системи педагогічної, медичної, соціальної реабілітації дітей з особливими потребами. Нині у місті нараховується 23 спеціалізовані групи для дітей, які потребують корекції фізичного або розумового розвитку. Організація освітнього процесу у садочках проходила за фізкультурно-оздоровчим, художньо-естетичним, розвивальним, гуманітарним та природно-екологічним напрямками. Не забували у Бердичеві і про оновлення змісту і методів виховання шляхом використання музейної педагогіки. На базі місцевих ДНЗ працює 100 безкоштовних секцій та гуртків. Проблемою, що її слід вирішувати у першу чергу, освітяни назвали те, що існуюча мережа дитячих садків не задовольняє потреби бердичівлян. Окрім того, необхідно відновити роботу садка № 2, побудувати нове приміщення для ДНЗ № 11, розширити мережу груп компенсуючого типу. Ремонту потребують системи пожежної сигналізації, не вистачає спортивного інвентарю та обладнання. Більше уваги слід приділяти створенню консультативних пунктів для батьків.

Традиційно чимало інформації на конференції присвячено школам. Бердичівські освітяни борються за нову якість освіти та рівний доступ до неї молоді. Щодо старшої школи, то вони намагаються створити сприятливі умови для врахування індивідуальних особливостей, задоволення потреб учнів, для формування у них орієнтації на той чи інший вид професійної діяльності. У закладах освіти міста працює 1190 педагогів: 780 – працівники шкіл, 330 – дитячих садків, 80 – позашкілля. Більше половини вчителів є спеціалістами вищої і 1-ї категорії.

У Бердичеві часто можна почути: «Лише творчий вчитель здатний виховати творчого учня». Завдяки і тим, і іншим авторитет місцевої освітянської галузі зростає.

Валентина Адаменко, начальник міського управління освіти і науки: «62 місця отримав Бердичів в обласних предметних олімпіадах. Ми маємо перемогу на Міжнародному конкурсі знавців української мови ім. П.Яцика. Ми маємо і абсолютного переможця по лінії МАН. Якщо у нас сьогодні друге місце в рейтингу у Житомирській області, то це лише через те, що у нас збільшився на одного учня показник правопорушень. А ось за результатами ЗНО ми кращі в області. А це значить, що освіта Бердичева працює, працює творчо і наполегливо.»

Чому бердичівська освіта найкраща? Тому що у місті, на думку педагогів, вдалося досягнути чи не найголовнішого – творчої та наполегливої співпраці між учителем, учнем, родиною, громадськістю та владою. Саме тому день 1 вересня у Бердичеві – свято для усього міста.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Це свято – не лише ваше, це свято всенародне. До нього готувалися всі – і батьки, і ви, вчителі, а найбільше, мабуть, найменші наші бердичивляни. Хотів би, щоб вони знайшли свою найкращу вчительку, яку будуть усе життя любити. Переживали ви, вчителі, бо потрібно було дуже гарно попрацювати. Переживали батьки, тому що працювали разом із вами, готуючи своїх дітей. Переконаний, що мрії – і ваші, і дитячі – неодмінно здійсняться»

Валентина Адаменко, начальник міського управління освіти і науки: «Новий навчальний рік принесе нові проблеми і нові перемоги, але я, як начальник управляння освіти, хочу сказати усім нашим колегам, усім молодим вчителям: перш за все, треба пам’ятати, що маленькі діти – особистості. У жодному разі не можна принижувати їхню гідність, а потрібно робити все, аби наші діти були найкращі. Аби гордилися тим, що проживають у нашому славному місті.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0