Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Larisa Gzhibovets...
а что вместо "спасибо" Василий ...
Time 17:47 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Виктория Кучерявая
Чудовий репортаж! Дякую!
Time 22:21 - 02-08-2018
Хто має і не має права на отримання субсидії?
Chatbox Yadviga Melnik
Відносно осіб що знаходяться за ...
Time 21:56 - 27-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua



Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівські мисливці не мають угідь для полювання

Time Додано: середа, 03 бер. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

Сезон полювання вже розпочався, а мисливці Бердичева та району не мають угідь. Раз на 5 років вони збираються разом, аби відзвітувати один перед одним про зроблену роботу та, звичайно, про проблеми. Цього разу зустріч членів Українського товариства мисливців та рибалок носила конфліктний характер. На ній вирішувались важливі для кожного з присутніх питання: обрання нового голови міськрайонної ради УТМР та користування угіддями.

Бердичівські мисливці не мають угідь для полювання

Броніслав Бричковський, перший заст. голови міськрайонної організації УТМР: «У вересні 2009 року закінчився термін дії надання угідь за договором. Чиновники, котрі відповідають за вчасне закріплення угідь за членами УТМР, цього не зробили. Люди майже рік не займаються своєю улюбленою справою. У деяких районах відкрили полювання, а у нас ні.»

У Бердичівському районі налічується 25 первинних організацій мисливців та рибалок. З них 7 діє в місті, решта у селах району. Люди, які туди входять, не просто полюють на здобич. Вони ще й зберігачі природи, говорить Броніслав Бричковський. Для них вихід на полювання — це свято душі та тіла. А якщо одна організація недопрацьовує, їй на противагу створюється інша. Через що виникають проблеми, кажуть мисливці.

Броніслав Бричковський, перший заст. голови міськрайонної організації УТМР: «У Бердичеві створена ще одна організація мисливців та рибалок “Беркут”. Їм погодили ті ж угіддя, що і нам. Виходить, що дві організації претендують на одні угіддя. 23 листопада була обласна рада, де це питання не вирішили. Досі немає гарантій, що їх виділять нам.»

Міськрайонній організації мисливців та рибалок понад 80 років. Увесь цей час не було жодних конфліктів через угіддя. А сьогодні з’явилися: територія для полювання є, а права ходити по ній, стріляти здобич та насолоджуватися спілкуванням з природою немає, що і обурює мисливців. Усі вони вчасно сплачували внески, завжди дотримувалися статуту товариства. А зараз навіть не мають змоги вийти на лови звіра. Голова ради каже: проблеми виникли через те, що пішла тенденція брати мисливські угіддя у приватні руки. Обласне керівництво, зі слів Петра Кулика, притримує надання в користування угідь членам його організації .

Петро Кулик, голова міськрайонної організації УТМР: «Згідно ЗУ “Про мисливське господарство та полювання” ст. 22, у якій сказано: “Переважне право на користування угіддями має попередній користувач.” Тобто Бердичівська організація. На сьогоднішній день документи готові і знаходяться в обласній раді. До 10-го березня має бути сесія, де розглядатиметься це питання. Сподіваюся, все буде добре.»

Мисливці сподіваються, що Обласна рада дасть “добро” на користування угіддями. Через годину вони обрали нового голову міськрайонної ради УТМР. Ним став мисливець з чималим стажем, бердичівлянин, В’ячеслав Данкевич.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський





Chatbubbles Коментарів: 0