Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Катеринка Катафєй
Щиро дякуємо за співпрацю!
Time 16:43 - 02-04-2018
У Бердичеві доводили, що «Мама, Тато, Я – спортивна сім’я!»
Chatbox Nady Gl
Вітаємо! Молодці :basketball:
Time 22:54 - 25-03-2018
Сенсей Віктор Гуменюк: не працюйте на аптеки – спробуйте себе у кіокушинкай карате
Chatbox Виктор Гуменюк
Ты кто такой что бы про меня ты ...
Time 21:19 - 24-03-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівські мисливці не мають угідь для полювання

Time Додано: середа, 03 бер. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

Сезон полювання вже розпочався, а мисливці Бердичева та району не мають угідь. Раз на 5 років вони збираються разом, аби відзвітувати один перед одним про зроблену роботу та, звичайно, про проблеми. Цього разу зустріч членів Українського товариства мисливців та рибалок носила конфліктний характер. На ній вирішувались важливі для кожного з присутніх питання: обрання нового голови міськрайонної ради УТМР та користування угіддями.

Бердичівські мисливці не мають угідь для полювання

Броніслав Бричковський, перший заст. голови міськрайонної організації УТМР: «У вересні 2009 року закінчився термін дії надання угідь за договором. Чиновники, котрі відповідають за вчасне закріплення угідь за членами УТМР, цього не зробили. Люди майже рік не займаються своєю улюбленою справою. У деяких районах відкрили полювання, а у нас ні.»

У Бердичівському районі налічується 25 первинних організацій мисливців та рибалок. З них 7 діє в місті, решта у селах району. Люди, які туди входять, не просто полюють на здобич. Вони ще й зберігачі природи, говорить Броніслав Бричковський. Для них вихід на полювання — це свято душі та тіла. А якщо одна організація недопрацьовує, їй на противагу створюється інша. Через що виникають проблеми, кажуть мисливці.

Броніслав Бричковський, перший заст. голови міськрайонної організації УТМР: «У Бердичеві створена ще одна організація мисливців та рибалок “Беркут”. Їм погодили ті ж угіддя, що і нам. Виходить, що дві організації претендують на одні угіддя. 23 листопада була обласна рада, де це питання не вирішили. Досі немає гарантій, що їх виділять нам.»

Міськрайонній організації мисливців та рибалок понад 80 років. Увесь цей час не було жодних конфліктів через угіддя. А сьогодні з’явилися: територія для полювання є, а права ходити по ній, стріляти здобич та насолоджуватися спілкуванням з природою немає, що і обурює мисливців. Усі вони вчасно сплачували внески, завжди дотримувалися статуту товариства. А зараз навіть не мають змоги вийти на лови звіра. Голова ради каже: проблеми виникли через те, що пішла тенденція брати мисливські угіддя у приватні руки. Обласне керівництво, зі слів Петра Кулика, притримує надання в користування угідь членам його організації .

Петро Кулик, голова міськрайонної організації УТМР: «Згідно ЗУ “Про мисливське господарство та полювання” ст. 22, у якій сказано: “Переважне право на користування угіддями має попередній користувач.” Тобто Бердичівська організація. На сьогоднішній день документи готові і знаходяться в обласній раді. До 10-го березня має бути сесія, де розглядатиметься це питання. Сподіваюся, все буде добре.»

Мисливці сподіваються, що Обласна рада дасть “добро” на користування угіддями. Через годину вони обрали нового голову міськрайонної ради УТМР. Ним став мисливець з чималим стажем, бердичівлянин, В’ячеслав Данкевич.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0