Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Larisa Gzhibovets...
а что вместо "спасибо" Василий ...
Time 17:47 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Виктория Кучерявая
Чудовий репортаж! Дякую!
Time 22:21 - 02-08-2018
Хто має і не має права на отримання субсидії?
Chatbox Yadviga Melnik
Відносно осіб що знаходяться за ...
Time 21:56 - 27-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівські медики власним прикладом закликають вступати до рядів донорів

Time Додано: вівторок, 23 бер. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

У відділенні переливання крові Бердичівської ЦМЛ вишикувалась досить дивна черга. Складалась вона виключно з завідуючих відділеннями, лікарів, медичних сестер та санітарок закладу. Усі вони, за закликом головного лікаря Анатолія Терефеєва, викроївши у своєму робочому графіку кілька хвилин, прийшли здавати кров. Сам головний медик Бердичева разом із рештою представників адміністрації побували у пункті кілька днів тому.

Бердичівські медики власним прикладом закликають вступати до рядів донорів

Кількість городян, бажаючих стати донорами, катастрофічно падає, констатують фахівці, отож доводиться власним прикладом агітувати людей, аби ті пам’ятали: існують тисячі хворих, яким ця кров може допомогти завдати поразку смерті.

Анатолій Терефеєв, головний лікар Бердичівської ЦМЛ: «Донорство — це справа для медичних працівників не нова: кожен із нас почав здавати кров для хворих ще під час навчання у медичних навчальних закладах. Тому у лікарні ми маємо чимало людей, які здачею крові займаються регулярно. Це лікарі Чирка, Крюченкова, Самолюк, Заєць, Грубський, Гінгуляк...»

У коридорах відділення зазвичай і так не надто людно, нарікають медики, до того ж доводиться значну частину бажаючих здати кров відсіювати: організми людей уражені вірусами ВІЛ, гепатиту, сифілісом. От і залишається тільки що до своїх звертатися.

Наталія Шевченко, зав. відділенням трансфузіології Бердичівської ЦМЛ: «Чому ми обрали саме медиків? Тому вони вважаються більш здоровим, більш свідомим прошарком населення, людьми, які ведуть здоровий образ життя. До того ж двічі на рік ми проходимо медогляд. Ми прагнемо для наших співмешканців створити базу крові здорових донорів.»

«Постачальниками» бази крові є, здебільшого, родичі хворих і медичні працівники, констатують у лікарні. Перші йдуть до пункту переливання від безвиході, других приводить туди відповідальність. Бути більш відповідальними і людяними закликають ескулапи й бердичівлян, а поки що вони вирішили започаткувати свій — у межах лікарні — День донора.

Наталія Шевченко, зав. відділенням трансфузіології Бердичівської ЦМЛ: «Ми не повинні чекати доки до нас поступить хворий і лише тоді шукати йому плазму, R-плазму й таке інше. Ми повинні мати великий запас крові. Від того, що чогось у нас не вистачає, жодна людина не повинна загинути.»

Анатолій Терефеєв, головний лікар Бердичівської ЦМЛ: «Я хочу звернутися до бердичівлян із тим, щоб своїм благородством допомогти тим, хто потребує допомоги.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0