Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Сергій Рудь
Такий чоловік, що скоїв вбивств ...
Time 21:41 - 21-01-2018
«Вітання із Бердичева» - ХІІ церемонія відзначення бердичівлян!
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:boon:
Time 15:29 - 21-01-2018
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівські медики дякують донорам за врятовані життя

Time Додано: понеділок, 15 черв. 2009, 06:00 ( більше 8 року назад )

Всередині червня відзначається День донора. Разом зі своїми колегами з усього світу лікарі Бердичева наголошують: і держава, і кожен її громадянин мають прийти до більш широкого розуміння потреби у безпечній крові для переливання та важливості кровоздачі.

Бердичівські медики дякують донорам за врятовані життя

Без донорської крові, нагадують бердичівські медики, є неможливою робота цілого ряду відділень міської лікарні. Часи, коли біля дверей служби крові стояли черги, констатують лікарі, безповоротно відійшли у минуле. Нині, нарікають вони, змусити людину прийти здати кров зможе хіба що хвороба когось із близьких. Про матеріальне заохочення говорити не доводиться: 15 гривень за одну здачу мало кого надихає на візит до цієї служби.

Не надто велика кількість охочих стати донорами не послаблює контроль з боку медичних працівників. По-перше, вмони допускають до кровоздачі лише мешканців міста або району. Окрім того, у міському відділенні трансфузіології створено базу даних, до якої увійшло понад 84 тисячі прізвищ мешканців області, яким категорично заборонений доступ до здачі крові.

Наталія Шевченко, зав. відділенням трансфузіології Бердичівської ЦМЛ: «Відповідні списки нам надають санстанція і обласний центр крові. СЕС збирає дані з різних кабінетів й служб, в результаті чого ми допускаємо або ж ні людину до здачі крові. Кров донора ретельно перевіряється на цілий ряд інфекцій... Якщо лабораторія виявляє будь-яку з них, людина назавжди позбавляється можливості здати кров і потрапляє до «чорного списку». Буквально вчора ми «забракували» двох таких людей.»

Ставлячи високі вимоги до потенційних донорів, зі свого боку місцеві медики запевняють: ні про яке зараження у стінах відділення не може бути й мови.

Наталія Шевченко, зав. відділенням трансфузіології Бердичівської ЦМЛ: «У нас абсолютно все одноразове — і система, і усі серветки. Жодним чином ми не можемо внести інфекцію людині. Все, що залишається після здачі крові — і трубки, і все інше — все дезінфікується у стерилізаційному відділенні, залишки крові утилізуються.»

Наталія Шевченко наголошує: окрім як для різного роду нагадувань та застережень, День донора призначений і для того, щоб висловити щиру подяку цим людям за їхній дар крові.

Наталія Шевченко, зав. відділенням трансфузіології Бердичівської ЦМЛ: «Не дивлячись ні на які негаразди, мені хотілося б привітати наших шановних донорів: вони віддають свою кров для того, щоби ми рятували життя. Хочеться побажати їм здоров’я і турботи з боку держави.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0