Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівські лікарі нагадують: профілактичні щеплення убезпечать дітей від агресивних інфекцій

Time Додано: п'ятниця, 24 квіт. 2009, 06:00 ( близько 9 року назад )

Бердичівські лікарі нагадують про необхідність профілактичних дитячих щеплень. Своєчасна вакцинація, наголошують медики, допомагає підвищити опірність організму та зміцнює дитячу імунну систему, яка є безсилою проти деяких агресивних інфекцій.

Бердичівські лікарі нагадують: профілактичні щеплення убезпечать дітей від агресивних інфекцій

Імунітет дитини потребує захисту вже в перші дні її життя, пояснюють лікарі акушерського відділення: з молоком матері новонароджені не отримують потрібної кількості антитіл, що мають боротися з інфекцією. Саме тому, кажуть медики, і потрібні щеплення.

Валентина Вдовиченко, лікар неонатолог-педіатр акушерського відділення: “Перше щеплення — від вірусу гепатиту В, який передається через кров. Він є агресивним, викликає цироз печінки і навіть рак печінки. Таке щеплення проводиться до 12 або 24 годин життя — внутрішньом’язово, у присутності матері, за її проінформованої згоди. Друге щеплення — це БЦЖ (вакцина проти туберкульозу). Її прищеплюють на 3-5 добу життя дитини. До цих щеплень існують протипоказання. Перше — це коли вага дитини менше 2-х кг., друге — захворюваність дитини (тоді щеплення проводиться після її захворювання).”

Ніякої “індійської” вакцини в акушерському відділенні немає, стверджують лікарі, вони користуються препаратами вітчизняного виробництва (харківськими) та виробництва Данії. Роз’яснювальна робота, яку медики проводять із батьками малюків, до бажаного результату поки що не призводить.

Валентина Вдовиченко, лікар неонатолог-педіатр акушерського відділення: “Відсоток щеплень по БЦЖ складає 97-98% (з урахуванням маловісних дітей, хворих та відмов). Більше люди бояться щеплень проти гепатиту В, мотивуючи це тим, що після щеплення дитина, начебто, жовтіє. Ми пояснюємо, що на другу-третю добу виникає фізіологічна жовтяниця, яка не має жодного відношення до гепатиту В та вакцини. У результаті за 3 місяці поточного року від гепатиту В прищеплено близько 60% дітей.”

Хоча стовідсоткового показника зі щеплень досягнути поки що не вдається, відзначають лікарі, до них приходять і ті, хто розуміє необхідність вакцинації і не бояться робити її своїй дитині.

Тетяна Баланюк: “Це потрібно для кожної дитини, тим більш у такому віці. Вона підростає, піде до дитсадка, школи — не має бути жодних проблем. Ці щеплення треба робити.”

Календар, за яким роблять щеплення у дитячій поліклініці, розповідають лікарі, не є найоб’ємнішим у світі, за кордоном вакцинації проводять у значно більших масштабах. Перші щеплення мають бути зроблені дітям у 3-місячному віці — проти правцю, поліомієліту, кашлюку та дифтерії, яка, зі слів медиків, хоча останнім часом майже і не реєструється у місті, та є особливо небезпечною для дітей.

Ірина Головченко, зав. відділенням міської дитячої поліклініки: “Дифтерія вражає усі системи й органи, проявляється, як правило, запаленням ротоглотки, має важкі ускладнення — міокардит (ураження серця) та периферичний параліч. Дуже високий відсоток смертності... Кашлюк реєструється у місті рідко. Чим менша дитина, тим важчий перебіг захворювання: виникають напади спазматичного кашлю, які можуть призвести до зупинки дихання, асфіксії і смерті дитини. До цього ж призводить й кашлюкова пневмонія... Правець супроводжується судомами й спазмами жувальної і дихальної мускулатури. Лікування неефективне, висока смертність... Поліомієліт є дуже частим у дитячому віці. Виникають параліч мускулатури, дихальні розлади. Лікування є також неефективним.”

Вищезгадані щеплення проводяться у кілька етапів. Якщо вакцинація розпочата, зазначають лікарі, її обов’язково треба завершити, адже безпричинне припинення погрожує вилитися у несприятливий перебіг захворювання. Наступні щеплення дитина має отримати у рік — проти кору, краснухи та епідпаротиту (“свинки”).

Ірина Головченко, зав. відділенням міської дитячої поліклініки: “Захворювання на кір має дуже складні ускладнення — коровий круп (ураження дихальних шляхів), корову пневмонію, менінгоенцефаломієліт (ураження усієї нервової системи)... Епідпаротит уражує усі залози організму, у хлопчиків може виникати рахіт, який може призвести до безпліддя... Важкі ускладнення має й краснуха, особливо тоді, коли на неї захворює молода мама. У цьому випадку її дитина може отримати вроджені вади розвитку.”

Вакцини, що їх батьки купують самостійно та приносять до них у кишенях, є непридатними для використання, наголошують працівники поліклініки, ними дітей не щеплюють. У закладі є герметичні холодильники, в яких утримується ідеальна температура для їхнього зберігання, правда, достатньою кількістю вакцин заклад не забезпечений. У міському бюджеті на це не вистачає коштів.

Валентина Ковальчук, імунолог міської дитячої поліклініки: “Ми користуємося вакциною, яку використовують в усьому світі, зокрема, бельгійського та французького виробництва. Діти, які приїжджають до міста з-за кордону, щеплені вакцинами з аналогічними назвами й серіями. Як правило, наші вакцини, окрім підвищення температури до 38-39 градусів, місцевого почервоніння та ущільнення в місці ін’єкції, інших реакцій не викликають. Підвищення температури — нормальна реакція, тому що в організм вводиться “шматочок” інфекції, з якою у випадку хвороби організму буде боротися значно легше. Хочу наголосити: наші вакцини не викликають жодних пошкоджень організму. Терміни їхньої придатності хороші. По завершенні цього терміну вакцини не використовуються. За місяць до завершення терміну ми намагаємося використати вакцину. Щоб не нашкодити дітям.”

У міській дитячій поліклініці запевняють: календар-календарем, але у питанні щеплень до кожної дитини у них застосовують диференційований підхід, враховуючи протипоказання та хвороби, якщо такі є. Для цього у закладі створено лікарсько-консультаційну комісію. Вона працює щоп’ятниці з 13-ї до 14-ї години.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0