Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівські гімназисти-гуртківці поставили крапку у новорічно-різдвяних святах

Time Додано: четвер, 20 січ. 2011, 06:00 ( більше 7 року назад )

Христос хрестився!

Бердичівські гімназисти-гуртківці поставили крапку у новорічно-різдвяних святах

У річці Йордан......

Саме такими вітаннями обмінювалися цього дня бердичівляни. 19-го січня новорічно-різдвяні свята підійшли до завершення, цього дня мешканці Бердичева разом з усіма українцями відзначили Свято Водохреща, або, як ще його називають, Богоявлення. Крапку у відзначенні однієї з найочікуванішої серії свят поставили і у 2-й гуманітарній гімназії. Там краще за інших знають усі тонкощі і особливості народних гулянь і святкувань. Любов до народних джерел прищеплює школярам вчитель-методист Мілада Мартинюк, яку, окрім того, знають у місті як талановитого і відданого справі краєзнавця. “Народними джерелами” окрестила вона і гурток, до якого увійшли учні 8-го класу. Разом із ними решта гімназистів гучно відсвяткувала фінал перших у 2011-му свят. Колись у цей час їхні прабабусі й прадідусі вечорничничали, чим вони гірші?

Мілада Мартинюк, вчитель-методист БМГГ№ 2, член Національної спілки краєзнавців: “Як краєзнавець я вирішила запропонувати дітям таку форму навчання. Їм сподобалось. Це – зв’язок із поколіннями, тобто, наші учні спілкуються із бабусями й дідусями, займаються пошуковою роботою, що теж в їхньому віці цікаво. Основою цього гуртка є авторська програма «Народні джерела», що була затверджена вченою радою ЖДУ ім. Франка. На цьому гуртку ми оволодіваємо як теорією, так і практикою. Завдяки нашим спільним зусиллям була видана книжка з іграми, в які бавилися батьки наших учнів.”

Виявляється, бердичівські гімназисти знають, що таке куманець і можуть відрізнити макітру від макогону. Це й не дивно, адже у закладі існує пересувний музей-виставка, де можна побачити багато чого цікавого: від кухонного приладдя до вишиванок, авторкою яких, до речі, є бабуся першокласника Артема Лаптєва. Діти зізнаються, що брати участь у збиранні експонатів для музею їм й насправді цікаво. У першу чергу, завдяки старанням натхненного педагога.

Світлана Жолудь, учасниця гуртка “Народні джерела”: “Наша вчителька Мілада Вікторівна весь час зацікавлює нас до участі у гуртку своїм прикладом, своєю любов’ю до рідної країни. Вона вчить нас тому, що наша країна – найкраща: з великою культурою, з багатьма звичаями.”

Якщо до елементарних знань традицій своїх дідів-прадідів додати ще й уміння гарно завести українську пісню, то виходить, що шанування звичаїв і збереження обрядів для юних мешканців гімназії — то є не просто слова.

Вечорниці вдалися на славу — такі собі “пізнавально-розважальні”. Були й питання, були й вірші з піснями й жартами, навіть вареники були. Тож на заклик гуртківців спробувати себе у краєзнавчій роботі присутні у залі вибухнули одноголосним “Так!” .

Світлана Жолудь, учасниця гуртка “Народні джерела”: “Особисто мені ця п’єса сподобалася тим, що кожен із нас перевтілився у героїв тих часів. Своїми образами, одягом й піснями ми показали, що це – наше, це те, що ми любимо. Ми хочемо, аби усі, хто побачив виставу, замислився над тим, якою красивою є наша країна.”

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0