Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівські фармацевти приймають вітання із професійним святом

Time Додано: п'ятниця, 18 вер. 2009, 06:00 ( близько 9 року назад )

Існує на світі категорія людей, яка, відчувши нездужання, не поспішить до лікаря. Вона попрямує до закладу, де можна отримати консультацію одночасно від медика, хіміка й біолога — фармацевта. Багато років тому мало не щодня спілкуватися з працівниками аптеки доводилося батькам маленької Наталі Соколової — дівчинка зростала слабкою й хворобливою. Сьогодні фармацевт Наталія Михайлівна Соколова згадує: їй з дитинства подобалися антураж і запах аптеки та жінки у накрохмалених халатах й білосніжних головних уборах.

Бердичівські фармацевти приймають вітання із професійним святом

Наталія Соколова, фармацевт КП “Аптека № 122”: “После окончания 8-ми классов вопроса “Куда поступать?” у меня не возникало — я поступила в медучилище на фармакологическое отделение. Работала в аптеках Могилева, Благовещенска. В 1977-м году заведующая 122-й аптекой г. Бердичева Галина Мельник приняла меня на работу. И вот я уже 32 года работаю в родной аптеке.”

Сюди не заходять з власного бажання чи з цікавості. Людей до цього закладу приводять проблеми із найдорожчим у світі — здоров’ям. Отож не дивно, що самі фармацевти часто називають свою професію — професією від Бога. Кажуть, щодня виступають, з одного боку, провидцями, з іншого — контролерами лікарських призначень. Але у у жодному разі, наголошують аптекарі, вони не мають права самостійно здійснювати заміну того чи іншого препарату, що його призначив лікар.

Тамара Фещенко, завідуюча КП “Аптека № 122”: “Будь-який лікарський засіб, що відпускається за рецептом, повинний бути узгоджений з лікарем. Ми не можемо займатися самолікуванням чи самі призначати лікування людям.”

Якщо хтось думає, що у бердичівських аптеках фармацевти, як здавна, виготовляють ліки, то він помиляється. Для цього як мінімум потрібна наявність якісної питної води, а з нею, як відомо, у місті проблеми. Розв’яжуться вони — почнуть виготовляти препарати, та й те, не всі, кажуть фахівці.

Тамара Фещенко, завідуюча КП “Аптека № 122”: “Виготовляти можна буде екстемпоральні, тобто нестерильні, лікарські форми — мазі, “болтушки” для дітей, певні розчини зовнішнього застосування. Щодо виготовлення стерильних розчинів, то жодна аптека у місті не може нині виконати усі необхідні вимоги... Для цього потрібно мати власні лабораторію, скважину і т.п. Окрім того, все необхідне сьогодні виготовляють численні заводи.”

У 122-й аптеці хваляться, що вже давно мають постійну клієнтуру. Нерідко трапляється й таке, що відвідувач, не побачивши у віконці “свого” фармацевта, взагалі відмовляється від купівлі ліків.

У ці дні представники фармацевтичної галузі прийматимуть поздоровлення та вітатимуть одне одного з професійним святом. І звісно, найголовнішим, що вони зичитимуть собі та усім людям, яких обслуговують, стане побажання міцного здоров’я.

Тамара Фещенко, завідуюча КП “Аптека № 122”: “Професія фармацевта завжди була у великій пошані, бо в аптеках працюють люди, які завжди дадуть гарну пораду і допоможуть не тільки ліками, але й добрим словом. У нас працює по-справжньому кваліфікований персонал: на сьогодні в аптеці нараховується близько 9-10 тисяч найменувань ліків.”

Наталія Соколова, фармацевт КП “Аптека № 122”: “Наша профессия — особенная. Она требует от человека внимания, сосредоточенности, доброго отношения у людям и огромного терпения. Ведь к нам люди приходят со своими бедами, горестями и болезнями, и мы должны их успокоить и отпустить им лекарства.”

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0