Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівські діти взялися годувати горобців

Time Додано: четвер, 18 лют. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

Нагодувати горобчиків закликають дітей організатори однойменної Всеукраїнської акції. Вона проходить з 18 січня по 30 березня у 36 містах країни. Ініціатором заходу виступає молодіжна організація “Фундація Регіональних Ініціатив”, а регіональним представником - громадська організація “БОМОНД”. Привернути увагу суспільства до питань соціально-екологічного виховання дітей та зберегти міських птахів - це основна мета заходу. Першими годували горобців в еколого-натуралістичному відділенні центру позашкільної освіти ім.О.Разумкова.

Бердичівські діти взялися годувати горобців

Всього у світі розрізняють 8,5 тисяч видів птахів, з них на Україні мешкає понад три сотні. Частина птахів на зиму відлітає у теплі краї. Які пернаті лишаються зимувати і чому люди повинні їм допомагати, з’ясовували діти.

Анастасія Грушевська, вихованка гуртка “Юні друзі природи”: “Грак, голуб, синичка, снігур”.

Меріко Торчінава, вихованка гуртка “Юні друзі природи”: “Вони можуть померти від голоду і від холоду, тому що в них нема що їсти. Комахи поховалися під кору дерев, тому птаха треба допомагати”.

В рамках акції годівнички наповнювали спеціальним зерном. Також зимуючі птахи залюбки споживають білий хліб (чорний давати не можна, тому що в ньому міститься шкідлива для пернатих кислинка), несолодке печиво, насіння бур’янів, свіже сало, зернята, сушені ягоди горобини та калини. До речі, якщо уважно поглянути на цю рослину, можна здогадатися, що за птах на ній обідав. Якщо від ягідки лишилася сама кісточка, значить, м’якоттю ласував снігур. А коли на снігу видно червоні плями від ягід, отже, тут гостювали синиці, дрозди чи горобці. Їм більше до душі кісточки.

Деякі юннати звикли щодня годувати синичок та горобчиків, тому що мають удома пташині їдальні.

Меріко Торчінава, вихованка гуртка “Юні друзі природи”: “Я вішала годівничку з мамою і татом, робити її мені допомагав тато. Я повісила годівничку біля вікна, щоб щодня спостерігати за птахами. Я бачила там синичку”.

Дмитро Яремчук, вихованець гуртка “Юні друзі природи”: “Я з дерева годівничку зробив, цвяхами з татом забивав. Зробити годівничку придумав я, що пташки взимку не померли від голоду”.

У кого ще нема власної годівниці, той за прикладом друзів уже міркує, як її виготовлятиме.

Віталій Лукашук, вихованець гуртка “Юні друзі природи”: “Я зроблю її з пляшки 3-літрової, виріжу отвір і туди насиплю насіння. Повішу на горісі, який в мене на подвір’ї росте”.

Еколого-натуралістичне відділення центру позашкільної освіти ім.О. Разумкова співпрацює з Товариством охорони птахів. Протягом цілого року воно бере участь у різних конкурсах та акціях, що їх організовує товариство. Всеукраїнський захід “Нагодуй горобчика” теж привернув увагу натуралістів.

Тетяна Ковальчук, методист відділення еколого-натуралістичного напряму ЦПО ім.О.Разумкова: “Нам приємно, що ініціатором конкурсу була громадська організація. Ми разом з дітьми відгукнулися на акцію. Сподіваємось, наші вихованці повністю залучаться, будуть малювати малюнки, приготують розповіді про птахів, вірші, свої спостереження та фотографії”.

Усе це потрібно надсилати для участі в лотереї. Вона відбудеться після закінчення акції. Її переможець отримає у подарунок цифровий фотоапарат.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0