Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівське ТСОУ визначило кращих стрільців серед учнів та студентів

Time Додано: субота, 13 лист. 2010, 06:00 ( більше 7 року назад )

Бердичівська організація Товариства сприяння обороні України провела змагання зі стрільби з пневматичної зброї серед учнівської та студентської молоді. Подібні заходи проходять двічі на рік і присвячуються річницям утворення Збройних сил України та Перемозі у Великій Вітчизняній війні.

Бердичівське ТСОУ визначило кращих стрільців серед учнів та студентів

Анжела Фулей, заст.голови Бердичівської міськрайонної організації ТСОУ: «Ці змагання проводяться за сприяння міської та районної влади, міського та районного відділів освіти і науки. Метою проведення змагань є розвиток військово-прикладних видів спорту, героїко-патріотичне виховання нашої молоді, підготовка учнів до служби в Збройних Силах України, пропаганда діяльності оборонного Товариства».

Змагання проходили два дні: першого непохитність рук та гостроту зору демонстрували учні шкіл міста, профтехучилищ, коледжів, школи-інтернату та автошколи. Другого дня змагались школярі Бердичівського району. Усі, як один, прийшли з бажанням перемогти.

Катерина Лонська, учениця ЗОШ №12: «Звичайно, я сподіваюся посісти призове місце. І не лише я - вся наша команда на це розраховує. Наші уроки під керівництвом тренера проходять дуже гарно, це сприяє тому, що щороку ми показуємо хороші результати зі стрільби».

«Відстрілювались» протягом 15 хвилин, спочатку робили 3 пробні, потім 10 залікових пострілів. Команди складалися з двох юнаків та однієї дівчини. Необхідність виступити чи щось інше змусило цих юнок взятися за зброю?

Євгенія Григорович, учениця ЗОШ №7: «У шкільному тирі якось із друзями стріляла. Побачила, що в мене виходить. Цьогорічні змагання вже другі чи треті для мене. Сьогодні, бачу, виступила не дуже, минулорічні результати були кращими».

Катерина Ридванська, учениця НВК №4: «Взагалі-то я займаюся легкою атлетикою, хочу стати вчителем фізкультури, а ще я дуже люблю стріляти. Це вже треті мої змагання, на попередніх на посідала перше-друге місця. Сьогодні, гадаю, результат також буде непоганим».

Традиційно хороших результатів чекали не лише учасниці змагань та їхні військові керівники, а й суддівська колегія. Подекуди, кажуть, дівочі успіхи вражають.

Анжела Фулей, заст.голови Бердичівської міськрайонної організації ТСОУ: «Не лише юнаки служать у Збройних Силах України, а й дівчата та жінки беруть у цьому активну участь. Вони навіть більше цікавляться військово-прикладним видом спорту і, як правило, дівчата показують кращі результати, ніж хлопці”.

Яким чином учасники розташуються у турнірній таблиці, передбачити неможливо, зазначили судді. Хоча, як у будь-яких змаганнях, фаворити, звісно, були: це четверта і десята школи. Впевнено показала себе «гвардійська» дванадцята. Військовий керівник покладав неабиякі надії на жіночу складову своєї команди: онучка видатного тренера Віталія Лонського довела, що у їхній родині є не лише легкоатлети.

Катерина Лонська, учениця ЗОШ №12: «Не можу сказати, що стрільба — це не для жінок. У мене бабуся гарно стріляла і мені це, певно, передалося”.

Тих, для кого цьогорічні змагання є першими, серед учасників годі шукати. Переважна більшість їх – це стрільці, на чиєму рахунку десятки й сотні влучних пострілів. Захоплення молоді таким видом спорту викликає схвальні відгуки у тренерів.

Володимир Ярчук, військовий керівник ЗОШ №12: «Якщо взяти самих дітей, то вони досить відповідально підходять до цієї справи, тому що самі у ній зацікавлені. Багато хто готується до проходження служби у ЗСУ. Велика роль тут і батьків, котрі спрямовують дитину на вивчення тієї чи іншої дисципліни”.

Олександр Єрьомін, учень НВК №4: «Мені стрільба подобається. Сподіваюсь, що це вміння знадобиться мені у майбутньому, тому що я хочу пов’язати своє життя з військовою професією”.

Студенти, які вже обрали собі іншу, невійськову професію, також знаходять у цих змаганнях користь, кажучи, що захід дає можливість порівняти себе з іншими.

Артем Виничук, студент педагогічного коледжу: «Мене дуже радує, що у нашому місті проводяться такі змагання, де діти можуть розвивати свої вміння. Коли ти стріляєш, тобі нема з ким порівнятися, тому ти не знаєш, добре ти стріляєш чи ні. А на змаганнях у тебе з’являється ціль відстрілятися якомога краще”.

Неодноразовий переможець змагань – команда педколеджу – і цього разу не здала своїх позицій, посівши серед вищих навчальних закладів перше місце. Також першими у командному заліку стали стрільці навчально-виховного комплексу №4. Представники обох команд не приховують секрету своєї перемоги.

Катерина Ридванська, учениця НВК №4: «Кожен день — тренування, тренування, тренування”.

Артем Виничук, студент педагогічного коледжу: «Треба відключитися від усіх сторонніх звуків. У тебе є лише гвинтівка, мушка, ціль і стріляємо”.

Щодо особистих рекордів, то кращими серед дівчат виявилися учениця десятої школи Марина Височинська та студентка педколеджу Наталія Риндич. «Золото» серед хлопців отримали учень четвертої школи Олександр Горобець та учень дванадцятого ПТУ Роман Хавронюк. Усіх переможців нагородять грамотами, дипломами та преміями під час закриття місячника оборонно-масової роботи, який відбудеться у грудні.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0