Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівське АТП-11837: більше 60-ти років на ринку пасажирських перевезень

Time Додано: вівторок, 28 жовт. 2008, 06:00 ( майже 10 років назад )

На годиннику – 5-та ранку. Поки одні додивляються сни, інші – вже на роботі. Серед останніх і водії АТП-11837 – підприємства, яке понад 60 років працює на ринку пасажирських перевезень. Вже менше, ніж через годину вони розвозитимуть пасажирів містом, районом, країною.

Бердичівське АТП-11837: більше 60-ти років на ринку пасажирських перевезень

Звідси, з диспетчерської, починається робочий день водіїв автопарку. Першим там, як завжди, вже встиг побувати шофер автобусу Бердичів-Іванопіль, який о 4-45 вирушив у рейс. У диспетчерській водії отримують подорожнього листа та паспорт маршруту, звідки дізнаються, куди, власне, їхатимуть. Далі – каса, де до вищезгаданих документів додадуться квитки та квитково-обліковий лист. Передостанній пункт перед виїздом – медичний. Перед тим, як проставити необхідні підписи та штампи, фельдшер перевіряє у шоферів наявність у крові алкоголю та тиск. Більше 160*90 – і до керма він не допускається. Огляд суворий, адже у випадку чого, медик нестиме персональну відповідальність. Як правило, перед виїздом на КПП кожний водій кілька хвилин особисто копирсається в машині: треба глянути до коліс та мотора, перевірити, чи добре натягнуті ремені на двигуні, чи не повитікали вода та масло. Після цього можна заїжджати на «яму». Там механік ставить остаточну оцінку готовності транспортного засобу до виїзду. Уся процедура триває недовго — і ось автобуси виїжджають хто на місто, хто на села, хто на міжміські маршрути.

Щоденно автобуси АТП-11837 перевозять близько 20 тис. чоловік. Чверть із них — пасажири приміських маршрутів. Близько 8-ї ранку на автостанції №2, що на Ширшова, чимало народу. Люди їдуть до Житенець, Буряків, В. Низгірців, Підгороднього, Обухівки.

Автобус Бердичів-Озадівка за день робить 5 рейсів. До цієї години його водій вже встиг здійснити одну поїздку, о 7-40 відправлятиметься туди вдруге. Після перевірки квитків автобус вирушає. Не дивлячись на ранню годину, його салон переповнений: разом із озадівчанами їдуть мешканці Романівки, Радянського, Гардишівки. На час поїздки їхні долі знаходитимуться у руках людини за кермом. Водіями на цьому маршруті через день працюють Іван Шевчук та Петро Бондар. Сьогодні — черга Петра Михайловича. Як зазвичай буває на приміських напрямках, пасажири тут добре знають шоферів, шофери — пасажирів. Люди говорять: із цією парою їм повезло.

Броніслава Міщук, мешканка Бердичева: “Водії у нас, здебільшого, непогані. Був, правда, один не дуже ввічливий – так його вже звільнили. А ось цей водій – дуже порядна і гарна людина. Завжди допоможе літній людині зайти і вийти, і зупиниться там, де попросять.”

Кінцевий пункт призначення — Лісова Слобідка, що за Озадівкою. У вихідні на зупинці три-чотири людини, а от по буднях — народу чимало. Ранковим рейсом тамтешні діти дістаються до озадівської школи. У Лісовій Слобідці також знають та поважають бердичівських водіїв.

Павло Сіньківський, мешканець с. Лісова Слобідка: “Водій Петро і його напарник Іван – сказати, що цей екіпаж «відмінний» - нічого не сказати. Чудовий екіпаж! Ставлення до пасажирів – як треба. Зупинити, якщо попросять – без проблем. Так що екіпаж – «на всі 100».

Петро Бондар в автопарку працює вже понад 20 років. За день, каже, перевозить 500-600 чоловік. На підприємстві — о 5-й ранку, вдома — о 9-й вечора. Робота не з легких, але іншої він не бажає.

Петро Бондар, водій АТП-11837: “Робота цікава. Мені, крайньою мірою, подобається. Я люблю дорогу, люблю машину, люблю людей, яких вожу. Різні ситуації бувають: трапляються і конфліктні люди, і п’яні, і просто з характером. Але я намагаюся ладити з ними.”

Про підприємство, на якому працює, Петро Бондар відгукується позитивно. Як водій, говорить, він впевнений у своїй машині, як працівник – у виконанні адміністрацією своїх зобов’язань. Сьогодні на АТП створена потужна ремонтна база, що дозволяє замінити поламану деталь протягом дня. Автобусу, на якому їздить Петро Михайлович, близько 18-ти років. І хоча нарікань на свого «залізного друга» шофер не має, він не приховує: хотілося б встигнути покерувати більш сучасною технікою.

Петро Бондар, водій АТП-11837: “ Цей автобус хоч і старий, але після якісного капремонту. А хотілося б, звичайно, поїздити на більш новій, на більш сучасній техніці. Ось у Львові випускають нові ЛАЗи – з гідропосилювачем. Хотілося б спробувати.”

Сьогодні ВАТ «Бердичівське АТП-11837» нараховує 220 чоловік. Водії складають лише половину з них. Разом із ними там працюють інженерно-технічний та допоміжний персонал, а також ремонтні робочі. 82 одиниці техніки обслуговують 43 маршрути.

Голова правління товариства Ігор Плісак переконаний: нині підприємство працює успішно та має гарні перспективи. Відчутні позитивні зрушення, говорить він, почалися на АТП із приходом нового власника. Новий господар — нові пріоритети та завдання. Парк техніки вже оновлений на 8 машин, повернута втрачена до цього частина маршрутів.

Ігор Плісак, голова правління ВАТ «Бердичівське АТП-11837»: “Конечно же, реформирование, которое коснулось и руководящего состава, не всем «на руку». По городу и по области ходили слухи, что предприятие будет продаваться, автобусы – резаться на металлолом. Но эти слухи недостоверны. Предприятие развивается: приобретается новая техника, сейчас на таможне стоит новый шиномонтаж, которому нет аналогов в Житомирской области. Благодаря ему мы сможем быстрее обслуживать наши автомобили и оказывать услуги перевозчикам и тем, кто имеет автомобильный транспорт.»

На підприємстві розпочата реконструкція цеху зі встановлення газобалонного обладнання та моторного цеху. Слова керівників про те, що ремонтна база міцнішає, підтверджували не тільки водії, а й ремонтні робочі – газозварювальники, токарі, електрики, слюсарі. Кажуть, те, що колись діставали за могоричі та по знайомству, нині можна отримати шляхом звичайної заявки. Результатом такої політики керівництва, зокрема, стало те, що на підприємстві із кожним днем меншає верстатів, які простоюють.

Олег Закревський, слюсар з ремонту автомобілів: “Я тут працюю 17 років. Був такий час, коли я звільнявся з цієї роботи, тому що нормально працювати було неможливо. Нове керівництво запросило мене знову. Погодився – і дійсно: почали видавати нові запчастини і, взагалі, умови значно покращилися. Ну а від нас, самі знаєте, багато залежить: як і чим зробимо ремонт, так автобус і їздитиме. А він, все ж таки, людей перевозить.”

Ситуація із дорожньо-транспортними пригодами у місті та країні загальновідома. Для автомобільних підприємств вирішення проблеми безпеки дорожнього руху є одним із першочергових завдань. Для цього там створюються відповідні відділи. Над розробкою та втіленням заходів із забезпечення безпеки руху на автошляхах працюють і на АТП-11837.

Володимир Юрківський, начальник відділу безпеки руху: “Проводиться вивчення нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху, контроль знань ПДР водіями із оформленням відповідних документів. Також спільно із підрозділами ДАІ проводиться обстеження доріг, кінцевим етапом якого є рекомендації для усунення недоліків, виявлених під час обстежень. Службою безпеки дорожнього руху проводиться стажування водіїв.”

Як і в кожного підприємства, в АТП є свої труднощі. Тут ними вважають роботу за фіксованими тарифами, що їх в залежності від напрямку маршруту встановлюють місто, обласний центр чи столиця.

Ольга Висоцька, начальник планово-економічного відділу: “ Утверждение тарифов должно пройти определённую процедуру. Как правило, получается так, что когда утверждается тариф, цены на тот момент меняются, и тариф работает «вдогонку» к ним. Говорить в таком случае о рыночной экономике не приходится. Ещё одной проблемой есть то, что 40 % тех, кого мы перевозим – льготники. К сожалению, государство, которое дало право бесплатного проезда, возвращает нам потерянные расходы не своевременно и не в полном объёме.»

У своє професійне свято — День автомобіліста та дорожника — тут прийнято вшановувати не тільки нині працюючий персонал, а й ветеранів підприємства, яких нараховується близько 200. Останнім у свято традиційно дарували продуктові набори, а також вручали грамоти та подяки. Відзначили й тих, хто нині є гордістю підприємства-перевізника. Оптимізму в нинішніх умовах та виваженості у прийнятті рішень побажав колективу АТП заступник Бердичівського міського голови Сергій Онофрійчук.

Сергій Онофрійчук заступник Бердичівського міського голови: “Не секрет, що сьогодні у багатьох підприємствах відбувається скорочення працівників. На це є об’єктивні та суб’єктивні причини. Міська влада просить ваше керівництво не вважати таких заходів, тому що за кожною людиною стоїть сім’я.”

Голова правління у своєму виступі констатував: товариство, не дивлячись ні на що, існує, його колектив успішно працює на благо мешканців міста та району. Та головним, на думку Ігоря Плісака, є те, що до підприємства почали повертатися люди.

Ігор Плісак, голова правління ВАТ «Бердичівське АТП-11837»: “Есть и негативные слухи – есть и положительные отзывы. Основываясь на последних, … нам поверили и начали возвращаться и приходить мотористы, газовщики, слесари, водители. Какая-то часть работников недовольна нововведениями и увеличением доходной части предприятия. С такими людьми мы прощаемся. Приоритеты расставлены, обратного пути не существует. Мы хотим, чтобы АТП-11837 было лучшим. А по-нашему, оно и есть лучшим в области да и в Украине.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0