Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівська «Ялинка» залишається однією з найкращих і має відтепер свій гімн

Time Додано: п'ятниця, 26 лист. 2010, 06:00 ( майже 8 років назад )

Бердичівські освітяни знову вивчали досвід роботи колективу 16-го дитячого садка. Якщо кілька місяців тому завідуючих дошкільних навчальних закладів зібрало тут “Родинне свято”, то цього разу гостями “Ялинки” стали творчі вихователі дитсадків та група вчителів початкових класів шкіл міста.

Бердичівська «Ялинка» залишається однією з найкращих і має відтепер свій гімн

Ніна Бойко, завідуюча ДНЗ № 16 “Ялинка”: “На базі ДНЗ № 16 вже третій рік працюють засідання опорного дитячого садка. Сьогодні ми працювали над реалізацією певних завдань у сфері культури ... у рамках базової програми “Я у світі”. Мета усіх цих заходів — показати слухачам, як ми формуємо у дітей художньо-мовленнєву компетенцію... У ході кожного з трьох завдань, проведених сьогодні, були задіяні елементи нашої авторської методики “Грайлики”, що широко використовується у місті.”

Якщо перекласти всі ці освітянські “опорності”, “компетенції” та “мовленнєвості” на мову загальновживану, то вийде, що у 16-му садочку дещо ліпше за інших розуміються на тому, яким чином найкраще ввести дітей у світ слова, виявивши при цьому максимум творчих здібностей і талантів. Ось взяти, припустимо, ім’я. Мало хто, напевне, з малечі здогадується, що означають оці Петрики, Оксанки, Миколки та Оленки. А мешканці “Ялинки” знають. Ще й вірші про свої імена складають. І оформлюють все це у книжки.

Після дня перебування у групі Наталії Сівко, розповідає завідуюча “Ялинки”, діти, прийшовши додому, нерідко вводять у ступор батьків своїми знаннями про творчість класиків української літератури. На цьому занятті вихованці старшої групи “Дзвіночок” серед іншого розбиралися в особливостях різних професій. Вустами дитини, кажуть, мовить істина... Тож тепер ті, хто побував того дня в “Ялинці”, чітко знатимуть, що справжній лікар має бути розумним, кухар — не перестаратися із сіллю, коли готує, а продавець, перш за все, повинен правильно давати здачу і весь час посміхатися. Взагалі ж, вчить дітей Наталія Сівко, головне у будь-якій професії, працювати для людей, перетворюючи їхнє життя на краще.

Наталія Сівко, вихователь-методист ДНЗ № 16 “Ялинка”: “Кожного дня ми з дітьми відкриваємо якісь секрети, сходинка за сходинкою підіймаємося вгору для того, аби навчити дітей творчо говорити, творчо мислити. Для цього ми зазираємо у внутрішній світ будь-яких предметів — кожна рослина, кожна травинка, кожна квітка вміють говорити. Варто лише серцем до неї прислухатися — і ми почуємо прохання, пропозиції, і зможемо відкрити чарівний світ природи...”

Хто може подарувати справжнє задоволення від спілкування зі словом, як не поет? Такий майстер слова є у Бердичеві. Це — педагог Наталія Мариняк — заступниця директора 10-ї школи і за сумісництвом поетеса й авторка слів до багатьох відомих у місті пісень. Людина, за Наталією Мариняк, це магніт. Гарна людина притягує до себе лише хороше й світле, лиха — сумне й похмуре. Переконавшись, що у 16-му садочку на раз-два римують калину з малиною, а місток зі струмком, Наталія Сівко разом із гостею запросили дітлахів до веселих та пізнавальних ігор. Після — відбувся обмін подарунками. Від малечі Наталія Мариняк отримала символічну ялинку, прикрашену радістю, щастям, вдачею й гарним настроєм. Сама ж зробила чудовий сюрприз усім мешканцям “Ялинки” — маленьким і дорослим: об’єднавшись із відомим бердичівським митцем Олесем Колядою, вона створила гімн 16-го дитсадка. Наостанок усі присутні на занятті побажали “Ялинці” й надалі створювати неповторну ауру краси у мікрорайоні й слугувати природним очищувачем повітря від жорстокості, невігластва й темряви.

Ольга Подзірей, вихователь ДНЗ № 17 “Віночок”: “Я, як молодий вихователь, дізналася сьогодні багато цікавого, переглянувши усі три заняття. Багато корисного я зможу використати разом зі своїми дітьми. Видно, що педагоги вкладають душі у своїх вихованців... Враження чудові: атмосфера і аура, що передавалися від вихователів, запам’ятається надовго.”

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0