Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівська «Ялинка» залишається однією з найкращих і має відтепер свій гімн

Time Додано: п'ятниця, 26 лист. 2010, 06:00 ( майже 7 років назад )

Бердичівські освітяни знову вивчали досвід роботи колективу 16-го дитячого садка. Якщо кілька місяців тому завідуючих дошкільних навчальних закладів зібрало тут “Родинне свято”, то цього разу гостями “Ялинки” стали творчі вихователі дитсадків та група вчителів початкових класів шкіл міста.

Бердичівська «Ялинка» залишається однією з найкращих і має відтепер свій гімн

Ніна Бойко, завідуюча ДНЗ № 16 “Ялинка”: “На базі ДНЗ № 16 вже третій рік працюють засідання опорного дитячого садка. Сьогодні ми працювали над реалізацією певних завдань у сфері культури ... у рамках базової програми “Я у світі”. Мета усіх цих заходів — показати слухачам, як ми формуємо у дітей художньо-мовленнєву компетенцію... У ході кожного з трьох завдань, проведених сьогодні, були задіяні елементи нашої авторської методики “Грайлики”, що широко використовується у місті.”

Якщо перекласти всі ці освітянські “опорності”, “компетенції” та “мовленнєвості” на мову загальновживану, то вийде, що у 16-му садочку дещо ліпше за інших розуміються на тому, яким чином найкраще ввести дітей у світ слова, виявивши при цьому максимум творчих здібностей і талантів. Ось взяти, припустимо, ім’я. Мало хто, напевне, з малечі здогадується, що означають оці Петрики, Оксанки, Миколки та Оленки. А мешканці “Ялинки” знають. Ще й вірші про свої імена складають. І оформлюють все це у книжки.

Після дня перебування у групі Наталії Сівко, розповідає завідуюча “Ялинки”, діти, прийшовши додому, нерідко вводять у ступор батьків своїми знаннями про творчість класиків української літератури. На цьому занятті вихованці старшої групи “Дзвіночок” серед іншого розбиралися в особливостях різних професій. Вустами дитини, кажуть, мовить істина... Тож тепер ті, хто побував того дня в “Ялинці”, чітко знатимуть, що справжній лікар має бути розумним, кухар — не перестаратися із сіллю, коли готує, а продавець, перш за все, повинен правильно давати здачу і весь час посміхатися. Взагалі ж, вчить дітей Наталія Сівко, головне у будь-якій професії, працювати для людей, перетворюючи їхнє життя на краще.

Наталія Сівко, вихователь-методист ДНЗ № 16 “Ялинка”: “Кожного дня ми з дітьми відкриваємо якісь секрети, сходинка за сходинкою підіймаємося вгору для того, аби навчити дітей творчо говорити, творчо мислити. Для цього ми зазираємо у внутрішній світ будь-яких предметів — кожна рослина, кожна травинка, кожна квітка вміють говорити. Варто лише серцем до неї прислухатися — і ми почуємо прохання, пропозиції, і зможемо відкрити чарівний світ природи...”

Хто може подарувати справжнє задоволення від спілкування зі словом, як не поет? Такий майстер слова є у Бердичеві. Це — педагог Наталія Мариняк — заступниця директора 10-ї школи і за сумісництвом поетеса й авторка слів до багатьох відомих у місті пісень. Людина, за Наталією Мариняк, це магніт. Гарна людина притягує до себе лише хороше й світле, лиха — сумне й похмуре. Переконавшись, що у 16-му садочку на раз-два римують калину з малиною, а місток зі струмком, Наталія Сівко разом із гостею запросили дітлахів до веселих та пізнавальних ігор. Після — відбувся обмін подарунками. Від малечі Наталія Мариняк отримала символічну ялинку, прикрашену радістю, щастям, вдачею й гарним настроєм. Сама ж зробила чудовий сюрприз усім мешканцям “Ялинки” — маленьким і дорослим: об’єднавшись із відомим бердичівським митцем Олесем Колядою, вона створила гімн 16-го дитсадка. Наостанок усі присутні на занятті побажали “Ялинці” й надалі створювати неповторну ауру краси у мікрорайоні й слугувати природним очищувачем повітря від жорстокості, невігластва й темряви.

Ольга Подзірей, вихователь ДНЗ № 17 “Віночок”: “Я, як молодий вихователь, дізналася сьогодні багато цікавого, переглянувши усі три заняття. Багато корисного я зможу використати разом зі своїми дітьми. Видно, що педагоги вкладають душі у своїх вихованців... Враження чудові: атмосфера і аура, що передавалися від вихователів, запам’ятається надовго.”

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0