Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівська стоматполіклініка: 30 років лікування, пломбування та відновлення зубів

Time Додано: вівторок, 08 лют. 2011, 06:00 ( більше 7 року назад )

«Поділись усмішкою своєю – і вона не раз до тебе вернеться». Рядки цієї дитячої пісні є своєрідним гаслом, за яким звикли працювати у Бердичівській стоматологічній поліклініці. Вже 30 років тамтешні фахівці лікують, пломбують, відбілюють та відновлюють зуби бердичівлян, повертаючи останнім насолоду безболісно харчуватись і блискуче посміхатись.

Бердичівська стоматполіклініка: 30 років лікування, пломбування та відновлення зубів

Лідія Дмитрук, завідуюча стоматологічною поліклінікою: “У нас в поліклініці працюють 53 чоловіки, з них 16 — лікарів-стоматологів. Це лікарі з великим стажем роботи і гарними професійними здібностями”.

За минулий рік у поліклініці прийняли понад 47 з половиною тисяч відвідувачів, поставили більше 15 тисяч пломб, видалили майже 9 тисяч зубів. Пацієнти можуть отримати допомогу терапевта, ортопеда, ортодонта, парадонтолога, хірурга. Більшість цих спеціалістів працюють у поліклініці понад 20 років за покликом душі.

Володимир Троц, хірург-стоматолог: “Мені ця професія завжди подобалась. Спочатку в медучилищі вчився на фельдшера, потім пішов в армію, а після того захотів стати лікарем-стоматологом”.

Людмила Калиновська, дитячий лікар-стоматолог: “Скільки себе пам’ятаю, завжди хотіла стати стоматологом, щоб допомагати людям”.

Олена Калиновська, зав. відділенням стоматполіклініки: “В іншій професії себе не уявляю. До того ж, у мене мама стоматолог і, певно, від неї ця любов передалась”.

Окрім любові та відданості своїй професії, дантисти повинні бути надзвичайно людяними. Адже, кажуть, до них часто приходять такі пацієнти, з якими треба бути більше психологом, ніж стоматологом.

Тетяна Ніколайчук, стоматолог-парадонтолог: “Коли пацієнт приходить в стоматполіклініку, значить, він не просто так приходить, а в нього щось болить. Через те ми повинні свій поганий настрій і думки лишати вдома. Ми приходимо сюди, щоб допомогти. Є багато захворювань, які самі по собі не страшні, але пацієнти їх настільки сприймають, що, приходячи до нас і сідаючи у крісло, ставлять собі “діагноз” рак. Тому найперше, що повинен зробити лікар — це заспокоїти пацієнта”.

Ще одна риса, якою відзначаються ці лікарі, - відмінний стан власних зубів. Тримати ротову порожнину в порядку є для стоматологів справою честі, тому при потребі вони без остраху віддаються у руки колег.

Олена Калиновська, зав. відділенням стоматполіклініки: “Ну звісно, в роті у стоматолога повинен бути порядок. Якщо він собі не може допомогти, то нікому не зможе”.

На перший погляд, усі кабінети поліклініки однакові: те саме стоматологічне крісло, та сама бездоганна чистота і стерильність. Але призначення цих приміщень різниться. Наприклад, у фізіотерапевтичному кабінеті полегшать зубний біль, а за допомогою парадонтолога вилікують пародонт – комплекс тканин, що оточують зуб.

До нечисельної кількості лікарів чоловічої статі, котрі працюють у поліклініці, належить хірург. Він допомагає там, де інші зубні фахівці вже безсилі.

Володимир Троц, хірург-стоматолог: “Кожен лікар у нас займається своєю справою. Звісно, якщо вже ніхто не може допомогти, тоді за справу береться хірург. Це видалення зубів, оперативні втручання у порожнині рота, абсцеси, флегмони”.

Незамінною правицею будь-якого лікаря виступає медсестра, яка працює нібито непомітно, але саме від неї залежить, чи вчасно опиниться у руках лікаря потрібний інструмент.

Тамара Вітюк, старша медична сестра стоматполіклініки: “Медична сестра приходить рано-вранці і починає підготовку до роботи лікаря. В її обов’язки входить стерилізація столиків, усіх інструментів, ведення чисельної документації”.

Під інструменти стоматолога може потрапити кожен, незалежно від статусу й віку. Часто і з немовлятами на консультацію приходять, розповідають лікарі. Дитячі зубки треба лікувати по-особливому.

Людмила Калиновська, дитячий лікар-стоматолог: “Тут треба більше комунікабельності, до дітей треба знаходити підхід. Діти приходять налякані, доводиться вмовляти, заспокоювати, описувати і показувати кожен свій рух, щоб не злякались і щоб у подальшому візит до стоматолога не був жахливою подією”.

Це, до речі, одна з причин, чому і в дорослому віці у багатьох людей думка про черговий візит до стоматолога викликає страх. Інша полягає в тому, що цей візит місяцями відкладається.

Олена Калиновська, зав. відділенням стоматполіклініки: “До стоматолога треба йти, коли не болить. Не чекати тижнями, поки захворювання розростеться, а йти за перших ознак”.

Людмила Калиновська, дитячий лікар-стоматолог: “Ще страх пов’язаний з тим, що раніше не було можливості нормально знеболити і тому процедури були більш больовими. Нині в нашому арсеналі є багато хороших способів знеболювання”.

Ніхто не оцінить старання дантистів краще за їхніх пацієнтів, у ротах яких щойно працювали бормашиною та зондом.

Олена Войнаровська, пацієнтка: “Раніше я боялась стоматологів, але відколи мене лікує Олена Федорівна, страх пройшов. Так що тепер я ходжу лише до неї”.

Людмила Кучерява, пацієнтка: “Коли заходиш до лікаря, тобі страшно. А якщо він ще й неприємно на тебе подивиться, одразу думаєш, що ж він тобі робитиме. А Тетяна Володимирівна, перш за все, заспокоїть. Тоді ти розслабляєшся і стає легше. Хочу усім лікарям побажати здоров’я, щастя, успіхів у роботі”.

Знімальній групі дозволили побувати у приміщенні, де виготовляють зуби і протези. Здебільшого такими послугами користуються люди похилого віку, але й молодшим пацієнтам іноді необхідні, наприклад, коронки. Усю цю ювелірну роботу виконують зубні техніки, яких у поліклініці дев’ять. Гіпс, віск і пластмаса є основними матеріалами для виготовлення протезів.

Жанна Сукач, зубний технік: “Ось із цієї пластмаси виготовляється зйомний протез. Змішують рідину і порошок, отримують порошок, отримують тісто, яким замінюють цю воскову конструкцію”.

У процесі виготовлення протез треба кілька разів приміряти, а згодом може виникнути потреба у його коригуванні, розповідає фахівець.

Жанна Сукач, зубний технік: “Зйомні протези — як взуття: яким би зручним воно не було під час купівлі, все одно натирає ногу. Ось і протез іноді натирає м’яку слизову. Тоді людина знову приходить до лікаря і той коригує протез”.

Загалом зубне протезування покликане усунути косметичні дефекти і відновити жувальну функцію. Штучний протез може замінити природні зуби, але краще, одноголосно радять лікарі, аби до цього справа не доходила. І правила тут прості й загальновідомі.

Олена Калиновська, зав. відділенням стоматполіклініки: “Щітку треба міняти раз у 3 місяці. Вона повинна бути напівжорсткою, щоб не травмувати слизову оболонку і добре очищувати зуби. Чистити зуби треба двічі на день: вранці після сніданку і ввечері перед сном. Протягом дня після прийому їжі рот треба прополоскати”.

9-го лютого колектив поліклініки та усі стоматологи міста відзначатимуть професійне свято. Свято творців білосніжної посмішки, охоронців здорових зубів та борців з карієсом.

Лідія Дмитрук, завідуюча стоматологічної поліклініки: “Хочу привітати усіх наших працівників і колег, стоматологів міста, з нашим професійним святом — Днем стоматолога. Бажаю їм щастя, міцного здоров’я, успіхів у роботі, здійснення усіх мрій і задумів, миру, злагоди, добра. Зі святом, шановні колеги!”.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0