Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівська “художка” випустила 45 юних майстрів пензля

Time Додано: вівторок, 01 черв. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

Бердичів вже відзначив загальноміський випуск одинадцятикласників, звітний концерт-випуск учнів Музичної школи, дійшла черга випуску художників-початківців міста — вихованців художньої школи. Цей заклад вважається найкращим серед подібних у Житомирській області та далеко за її межами, зазначив присутній на святі міський голова, це — мистецька перлина України.

Бердичівська “художка” випустила 45 юних майстрів пензля

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Дуже добре, що у Бердичеві є такі викладачі, така аура, є можливість розкривати ваші таланти, природні дані. Ви бачите красу, пропускаєте її через душу і серце та залишаєте нащадкам.»

4 роки тому сьогоднішні випускники прийшли до “художки”, навіть не вміючи тримати у руках пензля, говорить директор школи Микола Яцюк. Сьогодні вони — справжні майстри своєї справи, їх із гордістю можна назвати професіоналами.

Микола Яцюк, директор Бердичівської художньої школи: «Сьогодні вони отримують перший диплом. Ніхто в 11-12 років не має права на працю, а вони уже художники чи оформлювачі. Все залежить від того,як вони зуміють усе зробити, реалізувати.»

Художній школі у 2009-му році виповнилося 30 років. Сьогодні тут навчається 300 дітей, яким дають путівку в життя всього лише 9 викладачів. Але яких, каже Микола Яцюк. Три вчителі на випускному вечорі отримали листи-подяки за відповідальне ставлення до їхньої роботи. Щодо винуватців свята, то зі стін “художки” цьогоріч вийшло 3 класи, а це 45 дипломованих спеціалістів. Двоє з них отримали грамоти, як найкращі учениці закладу. Серед них Аліна Кохановська. Дівчину відзначили не лише вчителі школи, а й представники податкової інспекції за 1-ше місце на міському етапі конкурсу “Податки очима дітей”. Урочисто вручали дипломи випускникам директор школи та міський голова. У Тамари Тищук стільки робіт, що вона вже давно перестала їх рахувати. До “художки” її за руку не вели, пішла з власної волі, через великий потяг до малювання.

Тамара Тищук, випускниця 4 А класу Бердичівської художньої школи: «Пішла до першого вчителя, який заклав у моє серце оте зернятко бачити світ набагато яскравішим, коли зупиняєшся і бачиш момент, що хочеться запам’ятати, зобразити, показати комусь. Наші вчителі дуже талановиті: і класний керівник, і Микола Сафронович з його приказкою: “Зроби раз по сто, і буде дуже просто.” Це, мабуть, запам’ятається на все життя. Можливо, я не стану художником за професією, але те, що дала мені школа, назавжди залишиться у моєму серці.»

4 А — це вже третій випуск викладача художньої школи Ірини Ніколайчук. З кожним роком діти стають все відповідальнішими, розкутішими та активнішими, хоча завжди потребують підказки та підтримки.

Ірина Ніколайчук, класний керівник 4 А класу Бердичівської художньої школи: «Показати, що вони можуть! Хлопці більше люблять графіку, дівчата — живопис. У цьому році ми почали займатися олійними фарбами, і на наших роботах видно, що ми професійніше стали працювати, ніж у попередні роки. з’явилися нові матеріали, і діти прагнуть до чогось нового.»

Микола Яцюк, директор Бердичівської художньої школи: «У нас вік учнів цього року дещо нижчий, 10-11 років. Можливо, ще дитинство у них залишилося, але, я думаю, через рік-два вони стануть на своє крило і підуть нести у маси свою культуру.»

У музеї історії з нагоди свята вчителі розмістили виставку учнівських робіт, що прикрашатиме стіни приміщення цілий місяць. Тут є і живопис, і декоративно-прикладне мистецтво, і графіка. Останній вид найбільше полюбляють хлопці, дівчата схиляються до опису природи, її безмежної краси.

Тамара Тищук, випускниця Бердичівської художньої школи: «Надзвичайно гарно і спокійно. Маки, безмежне поле, у далечині видніються гори і трішки дерев. Це дуже гарно і красиво.»

Можливо, не усі з випускників у майбутньому стануть художниками, але без роботи вони не залишаться, кажуть вчителі. Талант до малювання ніколи безслідно не зникне. Якщо вони навчилися тримати пензля і відтворювати дійсність, якою вони її бачать, це завжди принесе свої плоди.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0