Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівщина вшановує пам’ять Героїв Крут

Time Додано: четвер, 31 січ. 2008, 06:00 ( більше 10 року назад )

Бердичівщина вшановує пам’ять Героїв Крут. Їхньому подвигу учні та вчителі Рейської школи присвятили театралізоване дійство. 29 січня виповнилося 90 років від дня битви під Крутами. У 1918-му на залізничній станції біля цього селища, за 130 кілометрів від Києва, студенти захищали підступи до столиці від більшовицької армії. Сучасна молодь співпереживає страшні події далеких років. Школярі кажуть, що подвиг юних героїв залишиться в історії як символ національної честі.

Бердичівщина вшановує пам’ять Героїв Крут

Максим Осовський, учень 10 класу Рейської ЗОШ І-ІІІ ступенів: "Більшовицькі війська під командуванням Антонова та царського полковника Муравйова рушили на Україну. На її захист стали студентство і гімназисти. Під час цього протистояння загинуло 300 юнаків і 10 старшин. Українське студентство боролось за незалежність України".

За історичними даними, у нерівному бою під Крутами загинуло декілька сотень студентів та гімназистів добровольчого Студентського Куреня. Трагічні сторінки відтворили рейські школярі у літературно-музичній композиції "Любіть Україну". Відомі лише імена юнаків, які потрапили до більшовицького полону. За свідченням учасників подій, цих 27 молодих людей жорстоко катували, а потім - розстріляли. Перед смертю вони співали Гімн України. Згодом герої були поховані на Аскольдовій могилі. Десятиліттями історія битви замовчувалася або обростала міфами. Тільки у 2006 році під Крутами було відкрито Меморіал пам’яті загиблих. Його називають дзвоном, що промовляє до живих.

Валентина Купчин, директор Рейської ЗОШ І-ІІІ ступенів: "Зараз ставиться проблема: це День пам’яті і скорботи чи День свободи і вірності? Ми своїх дітей намагаємося виховувати так, щоб вони були захисниками Вітчизни і свого народу".

Усім, хто поліг за національний стяг, вічна пам’ять - звучало, як молитва, на шкільному вечорі. Подвиг юнаків під Крутами - невід’ємна частина історії України.

Руслана Коляда, заступник директора з навчально-виховної роботи Рейської ЗОШ І-ІІІ ступенів: "Бій під Крутами - цей день став загальнонаціональним, державним святом. Діти колись не могли зрозуміти, чому вивчається це питання. Та з кожним роком вони по-іншому ставляться до цих подій. Ми проводимо такі свята, бібліотечні уроки, конференції та семінари про ті далекі часи, коли відбувався процес становлення української незалежної держави. Діти по-іншому сприймають ці події. Це сприяє вихованню в них патріотизму".

Лілія Аршанова називає себе ровесницею загиблих крутівців. Каже: у своєму патріотизмі вони виявилися вище класових інтересів і показали нескореність духу української нації.

Лілія Аршанова, учениця 10 класу Рейської ЗОШ І-ІІІ ступенів: "Я навіть не можу передати словами почуття, які вирують у моїй душі. В них були така відвага, любов та непереборне бажання перемогти, визволити свою рідну Україну. Їх не лякало те, що їхні супротивники були дорослі, досвідчені, знали бойову справу. А це все ж таки діти, у яких були матері, рідні. Заради них вони пішли на вірну загибель. Вони це розуміли. Не знаю, чи змогла б я так... Але я просто преклоняюсь перед ними".

Героїв Крут учні Рейської школи називають прикладом для сучасної молоді. В багатьох освітніх закладах міста та району цими днями відбулися різні тематичні заходи на честь вшанування лицарів Крут.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0