Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Сергій Рудь
Такий чоловік, що скоїв вбивств ...
Time 21:41 - 21-01-2018
«Вітання із Бердичева» - ХІІ церемонія відзначення бердичівлян!
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:boon:
Time 15:29 - 21-01-2018
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівщина вшановує пам’ять Героїв Крут

Time Додано: четвер, 31 січ. 2008, 06:00 ( майже 10 років назад )

Бердичівщина вшановує пам’ять Героїв Крут. Їхньому подвигу учні та вчителі Рейської школи присвятили театралізоване дійство. 29 січня виповнилося 90 років від дня битви під Крутами. У 1918-му на залізничній станції біля цього селища, за 130 кілометрів від Києва, студенти захищали підступи до столиці від більшовицької армії. Сучасна молодь співпереживає страшні події далеких років. Школярі кажуть, що подвиг юних героїв залишиться в історії як символ національної честі.

Бердичівщина вшановує пам’ять Героїв Крут

Максим Осовський, учень 10 класу Рейської ЗОШ І-ІІІ ступенів: "Більшовицькі війська під командуванням Антонова та царського полковника Муравйова рушили на Україну. На її захист стали студентство і гімназисти. Під час цього протистояння загинуло 300 юнаків і 10 старшин. Українське студентство боролось за незалежність України".

За історичними даними, у нерівному бою під Крутами загинуло декілька сотень студентів та гімназистів добровольчого Студентського Куреня. Трагічні сторінки відтворили рейські школярі у літературно-музичній композиції "Любіть Україну". Відомі лише імена юнаків, які потрапили до більшовицького полону. За свідченням учасників подій, цих 27 молодих людей жорстоко катували, а потім - розстріляли. Перед смертю вони співали Гімн України. Згодом герої були поховані на Аскольдовій могилі. Десятиліттями історія битви замовчувалася або обростала міфами. Тільки у 2006 році під Крутами було відкрито Меморіал пам’яті загиблих. Його називають дзвоном, що промовляє до живих.

Валентина Купчин, директор Рейської ЗОШ І-ІІІ ступенів: "Зараз ставиться проблема: це День пам’яті і скорботи чи День свободи і вірності? Ми своїх дітей намагаємося виховувати так, щоб вони були захисниками Вітчизни і свого народу".

Усім, хто поліг за національний стяг, вічна пам’ять - звучало, як молитва, на шкільному вечорі. Подвиг юнаків під Крутами - невід’ємна частина історії України.

Руслана Коляда, заступник директора з навчально-виховної роботи Рейської ЗОШ І-ІІІ ступенів: "Бій під Крутами - цей день став загальнонаціональним, державним святом. Діти колись не могли зрозуміти, чому вивчається це питання. Та з кожним роком вони по-іншому ставляться до цих подій. Ми проводимо такі свята, бібліотечні уроки, конференції та семінари про ті далекі часи, коли відбувався процес становлення української незалежної держави. Діти по-іншому сприймають ці події. Це сприяє вихованню в них патріотизму".

Лілія Аршанова називає себе ровесницею загиблих крутівців. Каже: у своєму патріотизмі вони виявилися вище класових інтересів і показали нескореність духу української нації.

Лілія Аршанова, учениця 10 класу Рейської ЗОШ І-ІІІ ступенів: "Я навіть не можу передати словами почуття, які вирують у моїй душі. В них були така відвага, любов та непереборне бажання перемогти, визволити свою рідну Україну. Їх не лякало те, що їхні супротивники були дорослі, досвідчені, знали бойову справу. А це все ж таки діти, у яких були матері, рідні. Заради них вони пішли на вірну загибель. Вони це розуміли. Не знаю, чи змогла б я так... Але я просто преклоняюсь перед ними".

Героїв Крут учні Рейської школи називають прикладом для сучасної молоді. В багатьох освітніх закладах міста та району цими днями відбулися різні тематичні заходи на честь вшанування лицарів Крут.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0