Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У місті тривають капітальний і поточний ремонти дорожнього полотна
Chatbox бердичівлянин
А ЯК ЩОДО РЕМОНТУ ДОРОГИ ВУЛ. К ...
Time 22:38 - 24-06-2017
19-річна дівчина захворіла на ботулізм: дякуючи рідним і медикам вдалось врятувати життя!
Chatbox лампочка
а про то шо сестра и мама брали ...
Time 22:00 - 24-06-2017
У місті тривають капітальний і поточний ремонти дорожнього полотна
Chatbox Петр
не все показали................ ...
Time 14:36 - 24-06-2017
Три автівки «Mitsubishi Outlander» отримали працівники Бердичівського відділу поліції
Chatbox Законопослушный гр...
Оо по-доброму завидую, нормальн ...
Time 14:03 - 24-06-2017
Волонтер Сергій Адам’як закликав ГО міста брати участь в обласних грантах
Chatbox адамяк
воровать так хочется то же . :smile:
Time 11:27 - 24-06-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
ОДПІ
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівщина вшановує пам’ять Героїв Крут

Time Додано: четвер, 31 січ. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

Бердичівщина вшановує пам’ять Героїв Крут. Їхньому подвигу учні та вчителі Рейської школи присвятили театралізоване дійство. 29 січня виповнилося 90 років від дня битви під Крутами. У 1918-му на залізничній станції біля цього селища, за 130 кілометрів від Києва, студенти захищали підступи до столиці від більшовицької армії. Сучасна молодь співпереживає страшні події далеких років. Школярі кажуть, що подвиг юних героїв залишиться в історії як символ національної честі.

Бердичівщина вшановує пам’ять Героїв Крут

Максим Осовський, учень 10 класу Рейської ЗОШ І-ІІІ ступенів: "Більшовицькі війська під командуванням Антонова та царського полковника Муравйова рушили на Україну. На її захист стали студентство і гімназисти. Під час цього протистояння загинуло 300 юнаків і 10 старшин. Українське студентство боролось за незалежність України".

За історичними даними, у нерівному бою під Крутами загинуло декілька сотень студентів та гімназистів добровольчого Студентського Куреня. Трагічні сторінки відтворили рейські школярі у літературно-музичній композиції "Любіть Україну". Відомі лише імена юнаків, які потрапили до більшовицького полону. За свідченням учасників подій, цих 27 молодих людей жорстоко катували, а потім - розстріляли. Перед смертю вони співали Гімн України. Згодом герої були поховані на Аскольдовій могилі. Десятиліттями історія битви замовчувалася або обростала міфами. Тільки у 2006 році під Крутами було відкрито Меморіал пам’яті загиблих. Його називають дзвоном, що промовляє до живих.

Валентина Купчин, директор Рейської ЗОШ І-ІІІ ступенів: "Зараз ставиться проблема: це День пам’яті і скорботи чи День свободи і вірності? Ми своїх дітей намагаємося виховувати так, щоб вони були захисниками Вітчизни і свого народу".

Усім, хто поліг за національний стяг, вічна пам’ять - звучало, як молитва, на шкільному вечорі. Подвиг юнаків під Крутами - невід’ємна частина історії України.

Руслана Коляда, заступник директора з навчально-виховної роботи Рейської ЗОШ І-ІІІ ступенів: "Бій під Крутами - цей день став загальнонаціональним, державним святом. Діти колись не могли зрозуміти, чому вивчається це питання. Та з кожним роком вони по-іншому ставляться до цих подій. Ми проводимо такі свята, бібліотечні уроки, конференції та семінари про ті далекі часи, коли відбувався процес становлення української незалежної держави. Діти по-іншому сприймають ці події. Це сприяє вихованню в них патріотизму".

Лілія Аршанова називає себе ровесницею загиблих крутівців. Каже: у своєму патріотизмі вони виявилися вище класових інтересів і показали нескореність духу української нації.

Лілія Аршанова, учениця 10 класу Рейської ЗОШ І-ІІІ ступенів: "Я навіть не можу передати словами почуття, які вирують у моїй душі. В них були така відвага, любов та непереборне бажання перемогти, визволити свою рідну Україну. Їх не лякало те, що їхні супротивники були дорослі, досвідчені, знали бойову справу. А це все ж таки діти, у яких були матері, рідні. Заради них вони пішли на вірну загибель. Вони це розуміли. Не знаю, чи змогла б я так... Але я просто преклоняюсь перед ними".

Героїв Крут учні Рейської школи називають прикладом для сучасної молоді. В багатьох освітніх закладах міста та району цими днями відбулися різні тематичні заходи на честь вшанування лицарів Крут.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0


Додати коментар: