Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівщина перейняла естафету «Вклонімося великим тим рокам!»

Time Додано: понеділок, 03 трав. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

У травневі дні подвигу радянського народу, який 65-років тому здолав фашистську наволоч, вклоняються в усій Україні та поза її межами. До прояву турботи про ветеранів не можна примусити, переконані у Бердичівському районі, пам’ятати ту війну й тих, хто на ній загинув, справа совісті кожного. Тих, хто залишився живий, потрібно оточувати подвійною увагою, адже саме вони подарували мільйонам людей найбільше земне щастя — життя. На Житомирщині, окрім представників влади, навчальних закладів, політичних та громадських організацій, про ветеранів піклуються волонтери. Протягом року в усіх районах області молодь впорядковує могили загиблих, надає пенсіонерам різного роду індивідуальні послуги, організовує екскурсії місцями бойової слави та зустрічі з ветеранами й учасниками Великої Вітчизняної, створює Альбоми пам’яті . Напередодні Дня Перемоги волонтери області зустрічаються між собою: вони розповідають, що було зроблено, діляться досвідом, вітають ветеранів зі святом. Все це має вигляд своєрідної естафети зі вшанування подвигу переможців, що її один район передає іншому.

Бердичівщина перейняла естафету «Вклонімося великим тим рокам!»

Валерій Бабійчук, заступник голови Бердичівської РДА: «Тут зібрався актив волонтерського руху двох районів. Вам є ще багато над чим працювати й працювати для того, аби спізнати усю правду про війну, спізнати весь той подвиг, який здійснив наш народ за 5 років війни.»

Олена Продеус, директор БРЦСССДМ: «Практично усі громадяни нашої держави є нащадками переможців та учасників війни, солдат і офіцерів, живих нині і тих, хто не повернувся з поля бою. Наші діти є славними нащадками своїх пращурів. Естафета у нашому районі пройде на належному рівні.»

Естафету «Вклонімося великим тим рокам» Бердичівщина переймала у Ружинського району. Наші сусіди також вважають: небайдужість, милосердя, добро та самовідданість відрізняють юних волонтерів Житомирщини з поміж інших. Для ветеранів не треба рухати гори, погоджуються вони з бердичівлянами: відро води, пакет із продуктами, принесені небайдужим та хоча б кілька добрих слів, подовжать можливо, декому зі стареньких життя.

Усі разом — і бердичівляни, і ружинці — вітали зі святом ветеранів. Вітали, запевняючи: вони робитимуть все, аби прийдешні покоління знали про 41-45 роки лише правду. А переможці раділи з того, що подібні акції існують, що про них пам’ятають. Вони воювали не заради нових орденів та зірок на погонах, не заради слави та визнання мерзли у снігах та стогнали під палючим сонцем, пробиваючи шлях на Захід: любов до Батьківщини й честь рухала ними. Атмосфера добра, поваги й щирості не могла не вразити гостей.

Андрій Марущак, заступник голови Ружинської РДА: «Відчувається, що органи місцевого самоуправління, громадські організації, молодь переймається і готується до 65-ї річниці Перемоги. Сьогоднішня тепла зустріч говорить про те, що ми не є байдужими до 65-ти переможних років, які передували сьогоденню. На теренах Ружинщини усі її мешканці також готуються до святкування 9-го Травня. У нас до цього дня заплановано цілий ряд заходів.»

День, коли помре останній учасник війни, не настане. Із відходом у вічність цього переможця, звисочіє над усіма образ ветерана — кам’яного чи вилитого у бронзі. До його ніг кластимуть квіти, його подвиг вшановуватимуть піснями й віршами, на честь нього містами й селами проходитимуть естафети пам’яті. І одними з тих, хто підтримуватиме цю пам’ять у душах людських, будуть волонтери Бердичівщини.

Валерій Бабійчук, заступник голови Бердичівської РДА: «Це не просто одноденна акція або захід, розрахований на якийсь проміжок часу. Волонтерські загони Бердичівського району постійно дбають про старших людей — і не тільки про ветеранів ВВв, а й про інших людей похилого віку. Сьогодні тут представлені роботи усіх волонтерських організацій району, де показані їхні повсякденні справи. Можливо, справи ці здаються для молоді не аби чим, але для людей похилого віку — це велика справа... Окрім усього волонтерська робота є і виховною справою, і роботою душевною. Все це, думаю, є запорукою того, що Україна стане справді великою європейською державою.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0