Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Larisa Gzhibovets...
а что вместо "спасибо" Василий ...
Time 17:47 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Виктория Кучерявая
Чудовий репортаж! Дякую!
Time 22:21 - 02-08-2018
Хто має і не має права на отримання субсидії?
Chatbox Yadviga Melnik
Відносно осіб що знаходяться за ...
Time 21:56 - 27-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівляни згадували В’ячеслава Чорновола

Time Додано: п'ятниця, 26 бер. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

У Бердичеві згадували В’ячеслава Чорновола…11 років тому не стало людини, яку називають батьком української незалежності, передвісником змін на інше життя, прикладом живого, дієвого патріотизму. Про те, якою людиною був Чорновіл, згадували представники влади, місцевого козацтва та члени міського осередку Народного Руху України. Насамперед, відзначають, він присвятив рідній країні усе своє життя і до останнього подиху залишився вірним ідеї її незалежності.

Бердичівляни згадували В’ячеслава Чорновола

Василь Толочко, секретар Бердичівської міської ради: «В. М. Чорновіл мав відношення і до Бердичева. Він неодноразово приїжджав до нашого міста, брав учать у численних зібраннях. Сотні бердичівлян слухали його полум’яні промови, вони й досі пам’ятають його оптимізм, пам’ятають його любов до країни, те, якою він хотів її бачити.»

Вічна пам’ять потрібна не лише тому, хто пішов із життя, нагадують священики, без неї не обійтись й тим, хто життя це лише починає будувати. Свої роки Чорновіл прожив по-особливому: заслання та арешти не зламали його, а навпаки – зробили сильнішим. Своїм «Хто, якщо не ми?» ця людина збирала навколо себе відданих прихильників.

Анна Каплун, голова ЖГО «Союз українок»: «Він завжди був лідером, завжди вів за собою патріотів, через що, скоріш за все, так рано й загинув. Дуже багато ворогів він мав, вони не хотіли незалежності. Ми повинні на на нього рівнятися, повинні продовжувати його справу, аби країна наша розквітала, розвивалася, аби мова українська утверджувалася, аби молодь продовжувала те, що почав Чорновіл.»

Його колеги, друзі та соратники й досі задаються питанням: де черпав Чорновіл сили, аби смолоскип його віри в Україну та українців не згасав, аби вогнем своїм запалити тисячі сердець любов’ю та гордістю за свою державу? Питають й самі відповідь дають: натхнення це зародилось в особливій аурі гідності та порядності, що супроводжувала його з дитинства.

Політик, журналіст, гетьман українського козацтва, Герой України, лідер Народного Руху… У русі В’ячеслав Чорновіл жив, у ньому ж і загинув. Його відхід у вічність, нагадують сподвижники, має стати знаком для усіх українців не розпорошувати зусилля у будівництві по-справжньому потужної держави та залишатися єдиною нацією.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0