Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівляни згадували Шопена

Time Додано: п'ятниця, 26 лют. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

Починаючи з 22-го лютого і до 1-го дня весни весь світ згадуватиме «винятково обдарованого і музично геніального» Шопена. Майже два сторіччя тому такими епітетами видатного польського композитора нарекли колеги по цеху, так само називають його і тепер. З нагоди 200-річного ювілею Фредеріка Шопена з його творчістю за сприяння колективу музичної школи ознайомили бердичівлян місцеві бібліотекарі.

Бердичівляни згадували Шопена

Подейкують, що любов Фредеріка Шопена до музики спалахнула з перших хвилин його життя, начебто народився він під звуки польської народної пісні. Так це чи ні, невідомо, але перший свій твір Фредерік написав у 8 років, у 10 – вже вважався визнаним віртуозом, у 18-ть став автором варіацій на тему опери самого Моцарта. Пізніше будуть казати, що саме Шопен відродив прелюдію, зробив поетичними й драматичними звичайні, на перший погляд, мазурку, вальс, полонез. У безперервній творчій праці міцнішала майстерність композитора, його творіння звільнялися від нашарувань різного роду впливів, вироблявся виключно свій музичний стиль. Фахівці кажуть: так, як передавав почуття видатний поляк, не міг зробити жоден.

Наталія Ясінська, викладач Бердичівської музичної школи: «Тут треба передати почуття, емоції, якісь сплески – темпові, динамічні. У Шопена немає такої «рівності», як взагалі у класиці. Ось у сонатах, зокрема, все чітко, рівно. У Шопена ж багато відхилень і різних цікавих нюансів.»

Шопен майже повністю обмежив свою творчість рамками фортепіанної музики. Для інших інструментів, як то скрипка чи віолончель, ним написано усього кілька творів. Але у межах лише фортепіанної творчості, констатують фахівці, за 30 із лишнім років життя композитор досяг найвищих висот й особливої художньої багатогранності. Бердичівські бібліотекарі сподіваються: можливо хтось, почувши звуки його чарівних прелюдій чи полонезів, так само закохається у справжню музику, як 200 років тому це зробив видатний син Польщі Фредерік Францішек Шопен.

Алла Томчук, зав. читальною залою міської ЦБС: «Фредерік Шопен – видатний композитор ХІХ-го сторіччя, його музика прекрасна й хвилююча. Ми хочемо ознайомити молодь з цією музикою, тому що нині діти цікавляться дещо іншими напрямками у музиці. Готуючись до цього вечора, ми перечитали велику кількість літератури, переслухали багато його творів, залучивши до цього колектив музичної школи. Думаємо, цим дали можливість усім бажаючим долучитися до прекрасного.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0