Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Сергій Рудь
Такий чоловік, що скоїв вбивств ...
Time 21:41 - 21-01-2018
«Вітання із Бердичева» - ХІІ церемонія відзначення бердичівлян!
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:boon:
Time 15:29 - 21-01-2018
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівляни згадували Шопена

Time Додано: п'ятниця, 26 лют. 2010, 06:00 ( майже 8 років назад )

Починаючи з 22-го лютого і до 1-го дня весни весь світ згадуватиме «винятково обдарованого і музично геніального» Шопена. Майже два сторіччя тому такими епітетами видатного польського композитора нарекли колеги по цеху, так само називають його і тепер. З нагоди 200-річного ювілею Фредеріка Шопена з його творчістю за сприяння колективу музичної школи ознайомили бердичівлян місцеві бібліотекарі.

Бердичівляни згадували Шопена

Подейкують, що любов Фредеріка Шопена до музики спалахнула з перших хвилин його життя, начебто народився він під звуки польської народної пісні. Так це чи ні, невідомо, але перший свій твір Фредерік написав у 8 років, у 10 – вже вважався визнаним віртуозом, у 18-ть став автором варіацій на тему опери самого Моцарта. Пізніше будуть казати, що саме Шопен відродив прелюдію, зробив поетичними й драматичними звичайні, на перший погляд, мазурку, вальс, полонез. У безперервній творчій праці міцнішала майстерність композитора, його творіння звільнялися від нашарувань різного роду впливів, вироблявся виключно свій музичний стиль. Фахівці кажуть: так, як передавав почуття видатний поляк, не міг зробити жоден.

Наталія Ясінська, викладач Бердичівської музичної школи: «Тут треба передати почуття, емоції, якісь сплески – темпові, динамічні. У Шопена немає такої «рівності», як взагалі у класиці. Ось у сонатах, зокрема, все чітко, рівно. У Шопена ж багато відхилень і різних цікавих нюансів.»

Шопен майже повністю обмежив свою творчість рамками фортепіанної музики. Для інших інструментів, як то скрипка чи віолончель, ним написано усього кілька творів. Але у межах лише фортепіанної творчості, констатують фахівці, за 30 із лишнім років життя композитор досяг найвищих висот й особливої художньої багатогранності. Бердичівські бібліотекарі сподіваються: можливо хтось, почувши звуки його чарівних прелюдій чи полонезів, так само закохається у справжню музику, як 200 років тому це зробив видатний син Польщі Фредерік Францішек Шопен.

Алла Томчук, зав. читальною залою міської ЦБС: «Фредерік Шопен – видатний композитор ХІХ-го сторіччя, його музика прекрасна й хвилююча. Ми хочемо ознайомити молодь з цією музикою, тому що нині діти цікавляться дещо іншими напрямками у музиці. Готуючись до цього вечора, ми перечитали велику кількість літератури, переслухали багато його творів, залучивши до цього колектив музичної школи. Думаємо, цим дали можливість усім бажаючим долучитися до прекрасного.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0