Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівляни згадали загиблих у битві під Крутами

Time Додано: п'ятниця, 29 січ. 2010, 06:00 ( майже 8 років назад )

У Греції — 300 спартанців, в Україні — 300 повстанців. Бердичівляни згадували трагічну битву під Крутами.

Бердичівляни згадали загиблих у битві під Крутами

Молоді хлопці, студенти вишів, гімназисти, необізнані зі зброєю юнаки, у січні 1918-го року на залізничній станції поблизу селища Крути вийшли на вірну смерть проти більшовицької армії. Відважних патріотів було у десятки разів менше, ніж солдат ворожого війська, та це не зупинило борців за свободу.

Василь Толочко, секретар Бердичівської міської ради: «Військо, що було під командуванням бувшого царського полковника Муравйова, нараховувало близько шести тисяч озброєних та навчених бійців. Проти них виступили молоді хлопці, які мали на озброєння лише гвинтівки, кілька гармат та кулеметів. Вони знали, що не зупинять те військо, але все ж вийшли назустріч ворогу. Вони покрили себе вічним героїзмом. Це трагічна пам’ять в історії українського народу.»

Нерівний бій закінчився поразкою юних патріотів України. Більшовики повністю знищили повстанців. Тих, кого захопили у полон (а це було 32 студента), після тяжких мордувань розстріляли. Селянам заборонили поховати загиблих за християнським обрядом. Лише із поверненням уряду УНР у березні 1918-го року тіла розстріляних вояків було перевезено до Києва та урочисто поховано на Аскольдовій могилі.

Їхній подвиг — приклад для сучасної молоді, вважає учениця 10-ої школи, член учнівсько-учительського народного театру “Пектораль” Марина Годованець. Чи зробили б те ж саме сучасні юнаки?

Марина Годованець, учениця ЕЗОШ №10: «Чомусь мені здається, що зараз рівень патріотизму дещо нижчий. Хоча є дуже багато національно-свідомих людей. На мою думку, якщо вони розуміли, то б не пішли. Ці юнаки були величезними патріотами. Вони так любили свою державу, що не побоялися і пішли на ворожі кулі.»

Вечір пам’яті Героїв Крут у 10-й школі проводять не вперше. На думку директора навчального закладу Наталії Рибак, таким чином школярі виховують у собі національно-патріотичні почуття.

Наталія Рибак, директор ЕЗОШ №10: «У надзвичайно інформаційний час, коли діти мають так багато джерел інформації, подібні заходи дають змогу дітям дізнатися про історію їхнього народу. Вони можуть краще оцінити та проаналізувати те, що сталося у минулому. Побачити, скільки сил та скільки життів було покладено на алтар досягнення незалежності України.»

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0