Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Бердичівляни згадали загиблих у битві під Крутами

Time Додано: п'ятниця, 29 січ. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

У Греції — 300 спартанців, в Україні — 300 повстанців. Бердичівляни згадували трагічну битву під Крутами.

Бердичівляни згадали загиблих у битві під Крутами

Молоді хлопці, студенти вишів, гімназисти, необізнані зі зброєю юнаки, у січні 1918-го року на залізничній станції поблизу селища Крути вийшли на вірну смерть проти більшовицької армії. Відважних патріотів було у десятки разів менше, ніж солдат ворожого війська, та це не зупинило борців за свободу.

Василь Толочко, секретар Бердичівської міської ради: «Військо, що було під командуванням бувшого царського полковника Муравйова, нараховувало близько шести тисяч озброєних та навчених бійців. Проти них виступили молоді хлопці, які мали на озброєння лише гвинтівки, кілька гармат та кулеметів. Вони знали, що не зупинять те військо, але все ж вийшли назустріч ворогу. Вони покрили себе вічним героїзмом. Це трагічна пам’ять в історії українського народу.»

Нерівний бій закінчився поразкою юних патріотів України. Більшовики повністю знищили повстанців. Тих, кого захопили у полон (а це було 32 студента), після тяжких мордувань розстріляли. Селянам заборонили поховати загиблих за християнським обрядом. Лише із поверненням уряду УНР у березні 1918-го року тіла розстріляних вояків було перевезено до Києва та урочисто поховано на Аскольдовій могилі.

Їхній подвиг — приклад для сучасної молоді, вважає учениця 10-ої школи, член учнівсько-учительського народного театру “Пектораль” Марина Годованець. Чи зробили б те ж саме сучасні юнаки?

Марина Годованець, учениця ЕЗОШ №10: «Чомусь мені здається, що зараз рівень патріотизму дещо нижчий. Хоча є дуже багато національно-свідомих людей. На мою думку, якщо вони розуміли, то б не пішли. Ці юнаки були величезними патріотами. Вони так любили свою державу, що не побоялися і пішли на ворожі кулі.»

Вечір пам’яті Героїв Крут у 10-й школі проводять не вперше. На думку директора навчального закладу Наталії Рибак, таким чином школярі виховують у собі національно-патріотичні почуття.

Наталія Рибак, директор ЕЗОШ №10: «У надзвичайно інформаційний час, коли діти мають так багато джерел інформації, подібні заходи дають змогу дітям дізнатися про історію їхнього народу. Вони можуть краще оцінити та проаналізувати те, що сталося у минулому. Побачити, скільки сил та скільки життів було покладено на алтар досягнення незалежності України.»

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0